Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tönkrement az életem, a...

Tönkrement az életem, a családom ezt miért akarja túllicitálni a saját problémáival?

Figyelt kérdés

1 hónapon belül derült ki az, hogy nagy eséllyel természetes úton nem lehet gyerekem, hogy kirúgtak az egyetemről, valamint hogy a vőlegényem, akiről azt hittem, hogy életem párja és a gyerekeim apja lesz, megcsalt. Amit én megbocsátottam volna, de mint kiderült, ha választania kell, inkább választja a másik nőt.


Pedig jövőre diplomáztam volna, utána lett volna az esküvőnk. 25-27 éves korunk között szerettük volna az első babánkat.

Volt egy eltervezett, várt életem. Karrierrel, családdal. Most hirtelen egyik sincs, mellé lett egy rakat egészségügyi problémám. Nagyon magam alatt vagyok már 3 hete.

A családom egy része meg ezen úgy próbál “segíteni”, hogy azzal jönnek, nekik mennyivel (volt) rosszabb. Pedig nem a mások előtt szenvedő típus vagyok, szóval még azt sem lehet mondani, hogy unnák ezt… Mert tudom, hogy most én vagyok a legkevésbé szórakoztató személy és hogy ilyenkor senki nem tud okosat szólni. De nagynéném is felhív, hogy ne keseredjek el, neki anno a vőlegénye meghalt, az sokkal rosszabb volt. Anyám is olyanokkal jön, hogy annak örüljek, hogy most lett felbontva az eljegyzés és nem 10 év múlva válunk el két gyerekkel.

De oda az eddigi boldog, rendezett életem és itt vagyok hirtelen 22 évesen, konkrétan kilátás, tervek nélkül. Szeretném kicsit "meggyászolni" azt, amit elképzeltem/elképzeltünk magunknak és lehet, hogy önzőség, de pont nem érdekel, hogy XY-nak milyen problémája volt, ami ennél rosszabb volt.

Igen, tudom, hogy egy haláleset sokkal szörnyűbb, de most én is azt érzem, hogy egy részem meghalt.


2022. febr. 20. 23:26
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

Ráadásul az anyám olyanokkal próbál segíteni, amik közhelyek.

Hogy higgyem el, jobb ez így, meg hogy minden megoldódik idővel, ne stresszeljek rá. Mintha Coelho óránként felhívna...

2022. febr. 20. 23:30
 2/39 anonim ***** válasza:
91%

A módszer vitatható, de a maguk módján jót akarnak neked.

Nem foglak közhelyekkel traktálni, és elmondani, hogy nekem mennyivel rosszabb (volt), ne aggódj :)

Fel a fejjel, és add ki magadból nyugodtan, ahogy éppen jól esik. Kiabálj, sírj, átkozódj, vagy amit úgy érzed, hogy segít (törvényes keretek között persze, mert, ha jól is esne megrugdosni az exed ejnye-bejnye nem szabad!)

2022. febr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
89%

"De nagynéném is felhív, hogy ne keseredjek el, neki anno a vőlegénye meghalt, az sokkal rosszabb volt. Anyám is olyanokkal jön, hogy annak örüljek, hogy most lett felbontva az eljegyzés és nem 10 év múlva válunk el két gyerekkel."


És mindkettőjüknek teljesen igaza van.

A nagynénéd nyilván azt akarta ebből kihozni, hogy ő is átélt hasonló szomorúságot, még nagyobbat is, és utána helyre tudott jönni, gondolom lett újabb párkapcsolata is. Mint ahogy nyilván neked is lesz.


Amit meg anyukád mondott, az meg végképp aranyigazság! Ez a férfi alkalmatlan volt apának, családfőnek. Jól jártál, hogy most derült ki, nem évek múlva. Tehát ő csak azt akarja, hogy nézd a dolog pozitív oldalát.


Az egyetemről való kirúgás viszont aligha érhetett váratlanul. Gondolom a sokadik utóvizsgád sem sikerült, tehát egy ideje már érkeztek a jelek, számíthattál rá.


Alapvetően mindenki segíteni akar neked, ezt kéne észrevenned. Ne legyél tüskés velük, hanem örülj, hogy szeretnek, hogy érdekli a sorsod őket.

2022. febr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
91%

Közhelyek tömkeleget most én sem írnék. De tulleszel rajta, túl fiatal vagy még halistennek.


Érdekes, én 34 éves koromig még egy héttel előre se tudtam tervezni, nemhogy 20-on párevesen egy életet előre.

2022. febr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj rájuk, mindenki jót akar és segíteni szeretne. Tudom én is, hogy ezek a közhelyes mondatok borzasztóak, de mindenki a családodból segíteni szeretne neked :)

De tény, ilyenkor senki nem tudja mit élünk át. Mennyire szeretjük még a másikat és fáj ha rá rosszat mondanak.. Akkor is ha tisztában vagyunk mi is ezzel a ténnyel.

Hidd el a családodnak is nehéz helyzet, egyértelműen rosszul próbálnak segíteni , de az biztos hogy segíteni akarnak.

2022. febr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
95%

Az egyetemi kirúgáshoz nyomós ok kell, ezért az nem érhetett váratlanul. Bár szomorú, de ezt nem tudnám megrázkódtatásként kezelni. Újra jelentkezni tudsz másik szakra még munka mellett is, így ez abszolút nem vakvágány.

A megcsalás gerinctelen lépés, de ha képes melletted mással is lenni, akkor nem szeretett annyira, hogy tisztelje a te monogám elveidet, így nem is illettetek össze.

A legszomorúbb a meddőség kérdése, ez tényleg nagy törés, sajnálom! Azt viszont ne felejtsd el, hogy vannak elérhető módszerek, ami neked is megoldás lehet, ha eljön az ideje és a megfelelő partner hozzá.

A licitáló családtagokkal ne állj le veszekedni, inkább csendben gyászold el az álmokat és rajzolj egy új reális tervet. Sok sikert!

2022. febr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem licitálni próbálnak, hanem kapcsolódni hozzád, együttérezni. Örülj neki, hogy nem pl lecsesznek az egyetem miatt, ami azért nem egy "hoppácska" véletlen-váratlan szitu.
2022. febr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem hagyod hogy segítsenek csak amgadnak lesz rosszabb.
2022. febr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
87%
Mert olyan gyakran rugdosnak ki manapság bárkit...
2022. febr. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%

az, hogy természetes útn nem lehet gyereked, elég sok vizsgálat, és hosszú idő után mondják ki. Teljesen irreális, hogy ezeket elvégezzék valakinél, aki nem akar még gyereket, ezért jó eséllyel védekezés mellett él nemi életet.

egyetemről nem rugdosnak ki, ha a kreditrendszerben valaki képes úgy elcsúszni, hogy dékánival sincs meg vizsgája, az azért nem sokk, mert csak ő maga tehet róla. Nem kicsit véres a torka ennek a mesének.

2022. febr. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!