Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ne kereshetnék a hobbimm...

Miért ne kereshetnék a hobbimmal? Tényleg ennyire fontos az egész napos munka?

Figyelt kérdés

Van "rendes" polgári munkám, könyvelőként dolgozom, legnagyobb részt otthonról, heti 1-2 alkalommal kell maximum bemennem irodába, néha több munka, néha kevesebb.

A szüleimnek emiatt mindig úgy jött le, hogy alibizgetésből dolgozom, mindig mondják, hogy legyen több ügyfelem, menjek el egy multihoz, hiszen jobban keresnék, törjek felfelé stb. A fizetésem bőven fedezi a kiadásaim, tudok félrerakni, nem szorulok rájuk és nem kérek kölcsön.

A COVID alatt belevágtam egy új hobbiba (növényekkel foglalkozom) és most ott tartok, hogy tudnék belőle pénzt is csinálni. Kiszámolva órabérre elég kevés, de szeretem csinálni, kikapcsol. Nem cserélném le rá a munkám, de megnyugtat és jót tesz nekem.

A múltkori családi vacsorán viszont a teljes rokonság osztott, hogy milyen hülyeségbe verem a pénzem, hogy amennyi időt beleölök azért vállalhatnék plusz munkát, úgyis ráérek (rokon felkért, hogy intézzem az Ő cégét és nemet mondtam, mert láttam, hogy hogyan vezeti a céget és könyvelői rémálom és nem érzem úgy, hogy a vérségi alap elég arra, hogy ennyi plusz stresszt a nyakamba vegyek, nyilván "kedvezményes" áron, úgy, hogy a szakmámon túlmutató feladatokat is a nyakamba varrna).

Tényleg ennyire nagy probléma, hogy inkább kiegyensúlyozott lennék, van időm a barátaimra, a kapcsolataimra és nem akarok heti 50 órákat dolgozni, hogy aztán időm se legyen elkölteni a pénzt? Másnál volt ebből konfliktus?



2022. márc. 1. 16:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%

Otthon laksz? Olyankor szoktak beleugatni az ember életébe, ha nincs saját lakása, hanem élősködik valahol!

Ha sajátodban laksz, nem feltétlenül kell mindent tudniuk! ;)

2022. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

Mert nem értik meg,hogy nem mindenkinek ugyanaz a fontos.

Tárgyakért nem dolgoznék sokat.

Az király lehet,heti 1-2 bemászás a melóhelyre.

Én pl heti 4-5 alkalommal edzek,és erre nagyobb igényem van,mint másra.

Ha meg tudsz élni így is,az az álom élet.

2022. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%
A "fizetésed fedezi a kiadásaid" mit jelent? A szüleidtől teljesen függetlenül, külön élsz, vagy náluk laksz, nem fizetsz rezsit, etetnek, csak épp nem kérsz pénzt óvszerre?
2022. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha anyigilag független vagy akkor a te dolgod telejsen, ha szüleid pénze akkor viszont nem.
2022. márc. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem értek egyet azzal, hogy hobbiból ne csinálj hivatást. Persze, helyén kell kezelni, meg könnyen lehet, hogy ott lesz hosszasan az a bizonyos nehéz időszak, amikor még te intézel szinte mindent, de már hatalmas a kereslet... Olyan igazi kellemetlen mindenesetre szinte soha nem lesz.
2022. márc. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 kovpet ***** válasza:
87%

Nálam ilyen nem volt, mert senkinek nem hagyom, hogy beleugasson az életembe.


Rokonnak, ismerősnek, barátnak NEM könyvelünk és ilyennel nem könyveltetünk, ez teljesen alap. Igazából szobát se festetünk ismerőssel, de a cégének könyvelése olyan, hogy azt tényleg nem szabad kombinálni mindenféle más emberi kapcsolatokkal. Az szigorúan csak szakmai kapcsolat lehet.

2022. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%
Ezeket meg kell tanulnod ignorálni. Én lassan 20 éve otthonról dolgozom, tök sok túlórám is van néha... de szóval aki velem lakik, látja, hogy nem csak vakarózom. És nagyon jól keresek, épp jóval többet is, mint az exférjem, és el is ismernek, mindig úgy váltottam többször magasabbra, hogy nem is kerestem, hanem hívtak meg ráígértek. Viszont exanyósomtól mindig megkaptam, hogy az nem igazi munka. De hát ő egyébként sem ismert el semmiben, ellenben sokat kritizált "jószándékkal" úgyhogy ezen nincs mit csodálkoznom. De tudom, hogy rosszul tud esni, pláne ha érzékeny és bizonytalan vagy. Kicsit mintha a szemükben nem lennél életképes felnőtt - de látni kell azt is, hogy ők még egy másik világban szocializálódtak, ahol nem volt internet meg home office. De tapasztalat, hogy sajnos nem éri meg bizonygatni az igazad, neked kell tudnod, hogy neked így jó.
2022. márc. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezovel egyetertek mindenben.
2022. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!