Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt hittem, hogy jó szülõ...

Azt hittem, hogy jó szülõ voltam (papíron sikeres gyereket neveltem), de sajnos a gyerekem felnõtt korára egy hiszékeny balek lett. Hogyan legyek mellette?

Figyelt kérdés

A gyerekem sosem lázadozott, jó tanuló volt, sportoló, zongorázik, 3 nyelven beszél, az egyetemen is csak a Campus Mundi miatt csúszott. Az a szerencséje, hogy introvertáltaknak való szakmája van, ahol nem fontos a csapatmunka, csak a tudás és a számok.

Az emberismerõ-készsége a zérón van, mindenkinek elhisz mindent, barátai átverik, kapcsolataiban kihasználják. Minden hazugságot benyel ha elég meggyõzõen mondják neki. Volt egy párja, aki szemrebbenés nélkül megcsalta az egyik vizsgaidõszakban és az egèszet a gyerekemre kente, mert nem kapott elég figyeltem.

Mit csinált az a mamlasz lábtörlõ?! Bocsánatot kért, mert sokat tanult!! Amikor ezt megtudtam, azt hittem, elsírom magam. Az volt a szerencse, hogy nem sokkal késõbb “dobta”, de még egy megcsalást is kibírt volna.

Nem tudom, hogy mit csináljak vele, mert nincs benne semmi hiba, azonkívül, hogy hiszékeny és semmi emberismerete nincsen


2022. márc. 12. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Kész kabaré 🤣👎
2022. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Áttetted a délutános műszakba a kamugyáradat? Máskor este szoktál!
2022. márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Tipikus asperger szindróma, amit itt leírtál. Ha érdekel, olvass utána. Kitűnő tehetségek, gondolkodó emberek, akikben fel sem merül a hazugság magva sem, ezért nem ismerik fel. Sok aspergeres esik áldozatul mindenféle átverésnek, ők máshogy látják a világot. Sokan felnőttként fordulnak pszichológushoz, miután már komoly következményei lettek ezeknek a dolgoknak, és ekkor szokott kiderülni az asperger szindróma.
2022. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Feltehetően túllőttél a célon és megóvtad mindenféle kudarcoktól, traumáktól, távol tartottad tőle a problémákat. Engedd el, majd saját kárán megtanulja.
2022. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Te is egy némber vagy, kérdező, már ha nem vagy troll.

De remélem, hogy az vagy.

2022. márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem tanulta meg hogy ervenyesitse a sajat erdekeit, hogy ő is mondhat nemet, sot viselkedhet keményebben is. Az ilyenek ek kontrollalo szuleik vannak akik mindenbe beleszolbak es akkor fogadjak el a gyereket ha az ugy viselkedik ahogy elvarjak. Ugy viselkedik a gyereked masokkal ahogy veled, elfogadja az iranyitast masoktol.
2022. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha őt ez nem zavarja akkor téged nem kéne.

Lehet azért működik így a fiad mert ilyen a természete.

Idővel ha zavarni fogja ŐT, s nem téged akkor tenni fog ellen.


Azzal, hogy te akarod egy felnőtt férfinak megoldani KÉRETLENÜL a SZOCIÁLIS, legbelsőbb kapcsoltait az nincs rendben, csak kínos helyzeteb hozod magad előtt és úgy fogja érezni, hogy MINDENBE BELESZÓLSZ, IRÁNYÍTANI AKAROD A TE ÉRDEKEID SZERINT.


Hagyd békén, nagyon sok az ilyen naiv ember, ha még 35 éves kora után is ilyen "életképtelen" lesz akkor az úgyis marad az élete hátralévő részében, vagy bele bolondul és bolond lesz.

2022. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
asperger valóban sanszos
2022. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Az aspergeresek egyáltalan nem ilyenek, csak a hülye mesékben. A családban három van, egyik sem hiszekeny, kifejezetten reálisan gondolkodik mindegyik.
2022. márc. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Te csak tulfeltetted meg a szeltol is, nem csoda hogy ennyire tutyi-mutyi. Most is te akarsz neki segiteni 😂 Soha nem fogja megtanulni ha nem engeded hogy megtapasztaljon dolgokat. De hat anyuka azonnal ott van...
2022. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!