Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők miért nem tudják...

Szülők miért nem tudják elfogadni, hogy nem minden gyerekük lesz sikeres?

Figyelt kérdés

Világéletemben hatalmas elvárásokat támasztottak elém a szüleim, leginkább édesanyám. Valahogy sosem tudták felmérni, hogy milyen szinten vagyok, mik az erősségeim. Erős általános iskola, az egyik legerősebb gimnázium, aztán pislogtak, hogy nem kitűnő a gyerek meg kaptam a letolásokat. Gimi után menjek egyetemre, tanuljak közgazdásznak. Nem érdekelnek a pénzügyek, nem érdekelnek a bankok, a vállalatok, de elvégzem, mert nincs jobb ötletem. Állandóan pislognak meg meglepődnek, mikor arra a kérdésükre, hogy élvezem-e az egyetemet nemleges válasz érkezik. Elmondtam nekik többször, hogy egy cseppet sem érdekel, de megdögleni még nem akarok, valamit muszáj csinálni. Nincs meg a megfelelő hozzáállásom, nincs bennem semmi akarat, kitartás. Tulajdonképpen soha nem lesz belőlem semmi, ezt régebben ők is megmondták meg hogy ilyen barom senkinek nem fog kelleni. Most meg csupa meglepetés számukra az egész szituáció. Hogy nem érdekel semmi és hogy nem élem az életemet. Inkább csak létezem, nagyon minimális szinten. Én úgy gondolom nem szükséges mindenkinek sikeresnek lennie. Kellenek hozzám hasonló barmok is, esetleg ellenpéldának a gyerekek számára. Félreértés ne essék, vannak bennem jó dolgok is, például igen talpraesett és kreatív vagyok, de kamatoztatni nem tudom, mert nincs meg bennem az akarat. Valahogy kiveszett belőlem, anélkül meg nem viszi semmire az ember.

Miért olyan nehéz helyzet ez a szülőknek? Elvégre valamilyen szinten ők is hozzájárultak ehhez.



2021. szept. 30. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj, hogy a sikert nem megfelelően mérik. Egy munkáját szépen végző burkoló vagy asztalos sztem ugyanúgy sikeres a maga szakmájában, mint egy nobel-díjas kutatóorvos. De megfordítom: a hajléktalanok, lecsúszott emberek között is lehet diplomásokat találni. A sikerességet sztem nem a diplomában kell (kéne) mérni...
2021. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom de sose értettem. Exem szülei ilyenek voltak,lett belőle egy nem túl jó,szorongó,kényszerbeteg orvos..megérte.

Jómagam szakmát csináltam,szeretem is. Ok,nem keresek milliókat de legalább nem kínszenvedés dolgozni járni. Szerencsére anyám mindig támogatott,sosem kényszerített semmire,az sem zavarta,ha rossz jegyet kaptam. Legközelebb tanultam magamtól. Apám meg lesza.rta.

2021. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Nálam pont fordítva volt. Már az elején lemondtak rólam és hagyták, hadd kallódjak. Nem számított, ha jó jegyet kaptam és nem számított, ha rosszat. Harmadik gyerekként már megunták a nevelősdit.

Mindig szerettem volna, ha egy kicsit noszogatnak és a helyes irányba terelnek, de csak rám hagyták a választást.

Melyik a rosszabb? Ki tudja. Én mindig irigykedtem azokra a kortársaimra, akiket vittek tanárhoz, versenyekre, szakkörökre és hamar megtanulták, milyen érzés a siker és elismerés.

Nem meglepő módon sokuk ma magas pozíciót tölt be, hisz foglalkoztak is velük.

2021. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Mert a saját meg nem valósított álmaikat próbálják megélni általa, mintha a gyerek valamilyen folytatása lenne az életüknek. Nem akarok általánosítani, de a szülők jórésze nemhogy a gyereknevelésre alkalmatlan, hanem még a saját életének irányítására is. Az én szüleim is ilyenek, azzal a különbséggel, hogy az elvárás az volt, hogy a felszínessel, gyengével, azzal ami engem nem tesz boldoggá, és távol áll a saját személyiségemmel. Majdhogynem a leggyengébb iskolába jártam, mert jól van az úgy, emiatt hiába tanultam, igyekeztem, ha a lehetőségek nem adottak, akkor csak bizonyos szintig lehet fejlődni egyedül. Majd járjak olyan egyetemre, ami engem nem érdekel, így hiába végeztem el, elhelyezkedni nem tudok vele, mert nem illik hozzám a terület. Sokaknak csak az a fontos, hogy mit szól a szomszéd néni, az, hogy véletlenül, esetleg a gyereknek saját személyisége és érzései is vannak fel sem merül.
2021. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a szüleidnek nem az a meglepő hogy ez az irány nem tetszik neked hanem az ami nekem is eljött ebből az írásból. Hogy téged semmi se érdekel. Az meg ehy szülő se szeretné hogy a gyereke pl hajlesz legyen mert semmi se érdekli és semmiben sem motivált. Mert úgy érezhetik, hogy téged a munka se fog érdekelni ezért dolgozni se igen fogsz. Csak úgy lógni a levegőben mert semmi se érdekel.
2021. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

A leírás alapján jó anyád egy nárcisztikus szardarab, már bocs. Ebbe a személyiségzavarba-legalábbis ennek tartják számon- beletartozó embereknek csak az létezik, amit ő kitalál, csak az az ember, akit az érdekel amit ő, és/vagy úgy néz ki, ahogy ki kellene néznie valakinek-pl. az az ember számára, aki úgy néz ki, mint egy modell-, a többi meg húzza le magát a wc-n.


Ilyen szülővel én próbálom is tartani a távolságot, amennyire lehet. Nem is járok haza, csak ha valami ünnep van, de van, hogy akkor sem.

2021. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
5ös: Még meg is lepődnek azután, hogy világ életében leszarták, mit akar a kérdező? Ebbe elég szépen bele lehet fásulni, már 20 éves kor előtt is, csak mondom.
2021. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem ismerik a saját gyermeküket.Én pl tudom,hogy a legnagyobb fiam aki most 8.-os, biztos, hogy nem fog egyetemre járni,mert későn érő típus,és habár nagyon okos,de lusta,így azt szorgalmazzuk,hogy érettségizzen,és csináljon szakmát.Nem mondom,hogy felnőtt fejjel nem fog valami fősulira járni,de abban biztos vagyok,hogy nem "gyerek fejjel"lesz egyetemista.Vele ellentétben a lányomnak 6.-os létére megvan az elképzelése, hogy mit szeretne tanulni,hogy szeretné az életét alakítani.Mindketten jó tanulók,de teljesen más a személyiségük.Én pedig abban támogatom őket,amit ők szeretnének,ráadásul semmi szégyellni való nincs abban,ha valaki nem diplomázik,csak azt amit csinál,azt a legjobb tudása szerint csinálja.
2021. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
7. Ezek szerint csak nekem érdekes, hogy a kérdezőt a világon semmi nem érdekli és elrettentő példa akar lenni. Másoknak ez tök okés. Végülis...
2021. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
9: pont, hogy nem normális, hogy semmi nem érdekli, de ilyen háttérrel ez olyan meglepő?
2021. szept. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!