Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezelnéd, ha megtudnád,...

Hogy kezelnéd, ha megtudnád, hogy a gyereked együtt van az egyik tanárával?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista a gyereked, ősszel tölti a huszat, a szóbanforgó tanár frissen diplomázott, szóval nem egy szüleivel egyidős személyről van szó. Azt, hogy együtt vannak, nem a gyerekedtől tudod, hanem más hiteles forrásból. (Láttad őket, véletlen felvillanó üzenet, bármi, lényegtelen) Annyit tudsz még, hogy az adott tanár nem tanítja őt, pusztán ő vette át az egyik délutáni szakkört, amire jár a gyereked.
2022. márc. 13. 19:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%
Lehet lepontozni, meg szerelem ide vagy oda, de a tanár szemszögéből ez durván etikátlan. Igen, én is voltam diák, nekem is bejött már tanárom, és mit nem adtam volna ezért, de nulla erkölcsi érzék kell hozzá, hogy valaki kikezdjen egy diákkal, lényegtelen, hogy már betöltötte a 18-at. Várja meg amíg végez.
2022. márc. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%
Nagykorúak, de etikátlan amit a tanár csinál. Nem szólnék bele, oldják meg.
2022. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Még a nyári szünetben ismerték meg egymást, tehát a kapcsolat nem a tanár-diák szituációból indult.
2022. márc. 13. 22:34
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
szoval 20 eves van egyutt a 23 eves friss diplomassal? teljesen rendben van.
2022. márc. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%
A sulinkban volt egy ilyen felállás. Hivatalosan akkor vállalták fel a dolgot, akikor végzett a lány a sulival. Azóta eltelt 10 év és ma már a felesége. 6 év van közöttük, egyébként. Ez szerintem felnőttek között már nem egy drasztikus különbség és tényleg nagyon találnak.
2022. márc. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
35%

Megmondanám a gyereknek, hogy érettségiig NEM lehetnek együtt, és pont. Nyilvánosan meg főleg nem, ergo nincsenek randik, stb., mert ha kiderül, akkor a tanárát rövid úton kirúgják az iskolából.


Érettségi után meg áldásom rájuk.

2022. márc. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%
Semmit.
2022. márc. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
85%
Amíg a gyerekem boldog nem zavarna a dolog.
2022. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%

Sokat változtat a helyzeten és nagyban befolyásolja a megítélést az, amit "utólag" közölt a kérdező: nem tanár-diák viszonyként indult a kapcsolat, hanem két nagykorú, korban sem egymástól távol álló személy között kialakult egy kapcsolat, majd az új tanévben valamikor kiderült, hogy az idősebb fél szakkört tart a tanintézményben.

Kínos, de alapvetően nem etikátlan cselekedet, csak etikailag támadható helyzet. Ha etikusak, bölcsek és körültekintőek, befagyasztják a kapcsolatukat, vagy a srác felmond. Nem elsősorban azért, mert etikai eljárás lehet a vége, hanem azért, mert mindkettőjük hírnevét beárnyékolhatja évekig. Nem mindegy ez sem, ha szeretne még/majd tanítani a srác, vagy ugyanabban a környezetben szeretne továbbtanulni a lány...

Kivülállóként, vagy szülőként - úgy érzem - nincs ezzel gondom, ha a lányomat jól neveltem, s feltételezem, hogy el tudja dönteni, kit szeret, és mi a jó neki... ...egyetlen dolgot tennék meg: megpróbálnám megismerni a szakkörtartó srác véleményét a kialakult helyzetről, a megoldási elképzelését, ezáltal a világképét, erkölcsi rendszerét, mert ez többet elmond, és fontosabb a lányom jövőféltése szempontjából, mint a tőlük függetlenül kialakult kellemetlen alaphelyzet...

2022. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!