Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám kicsit közvetlen...

Hogyan tudnám kicsit közvetlenebbé tenni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó. Ő olyan családban nőtt fel, ahol nem nagyon foglalkoztak vele (pedig a vérszerinti szüleivel élt) van egy húga, aki mindent megkapott, anyum a szüleire nem számíthatott, de voltak olyan barátai, akikkel máig jó kapcsolatot ápolnak. (Ezt azért írtam le, mert fontos lehet)


22 éves vagyok, egy bátyám van (25 éves), vele már próbáltam erről beszélni, de neki teljesen más a felfogása ezzel kapcsolatban.


Mindig is távolságtartó volt velem, és a bátyámmal is, már ahogy vissza tudok emlékezni. Utoljára akkor ölelt meg, amikor volt egy iskolai anyák napi műsor (kb. Ötödikes voltam), de akkor is kellemetlenül éreztem magam, mert láttam rajta, hogy meg lett volna anélkül is. A műsor előtt szóltam neki, hogy a műsor része egy ölelés is, tehát nem érte váratlanul.


Soha nem mondta, hogy szeret, illetve a bátyámnak se. Férfi nincs az életében, mert 10 évvel ezelőtt elváltak.

Azóta egy kapcsolata volt, 5 évvel ezelőtt, de nem tartott sokáig, ezután hetekig maga alatt volt.

Sajnos maximálisan nem tudok benne megbízni, nem nagyon tesz különbséget bizalmas, és publikus információk között.


Valamilyen tanácsot tudna valaki adni, hogy miként kellene kicsit oldani ezeket a gátakat? Vagy már késő ennyi év után?



2022. márc. 18. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Ezt te már nem tudod feloldani. Érzelmi intelligencia hiány, érzelmi sivárság. Vagy olyan mély gátlás, amit nem tud feloldani. Nem rajtad múlik, ő ilyen, bele kell törődnöd.

Ha kics korodban nem tudtad érzel

Mileg már a létezéseddel is megindítani, hogy gyengéd legyen hozzád, hozzátok, felnőttként még úgy sem tudod.

Lehet, nem tudatos, képtelen kimutatni az érzelmeit. Gondolom, ez a párkapcsolatát is nehezítette.

2022. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Mondd el ezt neki, amit itt is leírtál és éreztesd vele, hogy neked ez fontos lenne.

Bár sajnos azt gondolom, hogy ha 22 éve így viselkedik, akkor nehezen tud megváltozni

2022. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fog megváltozni, ha 22 év kevés volt hozzá, akkor tuti nem.
2022. márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 grafno ***** válasza:
100%
Apámat ha 1evig nem hívom akkor fel sem hív. Neki nem kell kontakt. Csak öcsemre mérges hogy 1kmre lakik és nem megy át mindennap csak 1-2hetente. Mutter meg heti 5x hív.
2022. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!