Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok anyuka miért reagál...

Sok anyuka miért reagál ennyire hisztérikusan a menstruációra? Miért tiltják a higiéniai termékeket, csinálnak úgy, mintha minimum prostituálódna az édes, pici kislányuk havi pár doboz tampontól?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, hanem tényleg, mélyebben érdekel a jelenség pszichológiája. Amit olvasok a GYK-s lányoktól, és hallok a környezetemben is, az már-már szürreális.


Miért csinálnak ilyeneket?

Pl.

Üvöltöznek a gyerekkel, ha betétet, pláne ha tampont kér, és nem akarnak neki venni, mert "minek az". Ugyanez van, ha fájdalomcsillapítót akar bevenni. Olyat is egyre többet hallok, hogy vesz egy csomag hat darabos szárnyas betétet, és azt ossza be a gyerek egész hétre, mert egy kicsi lánynak úgysincs olyan sok vére.


A tampont tiltják a leghevesebben, mert "egészségtelen, miért nem jó a betét, és mert milyen obszcén, mert naponta többször fogdossa a nemi szervét, és be is tesz egy idegen tárgyat magának". Olvastam valahol olyat is, hogy anyuka kb. azt mondta, hogy ha a lánya elkezdene tampont használni, akkor utána varázsütésre ribike lenne belőle, mert elvárná, hogy valamit mindig feldugjanak neki. (?!)


Aki nagyon görcsöl és összevissza van a ciklusa, annak nem akarnak fogamzásgátlót felíratni, mert biztos, elkezdene utána fűvel-fával lefeküdni meg elhízna.


Nem értem... Ha már beindult a vérzés, nyilván nem tudja a folyamatot visszacsinálni azzal, hogy nem ad menstruációs terméket. Csak annyit ér el vele, hogy még kellemetlenebb lesz az-az egy hét, mint amennyire muszáj. Vagy beteg lesz. Akkor mire jó ez?



2022. márc. 28. 00:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
94%

Nos a kulcs a GYK-n, főleg a családi részlegen az, hogy rengeteg az amolyan kitalált történet, azt ne kérdezd, hogy mit élveznek benne, de rengeteg olyan van amit azok akik gyakran olvassák az oldal ezen részét, hamar felismerik.

Szóval ezért van ez a " reakció ", ahogy a megtaláltam a gyerekemnél a port, gumit stb és társai kérdések meg van még egy rakat másik úgymond " kategorizált " visszatérő vendég. ( Kivételek persze mindig akadnak, néha van hasonló valós kérdés is )

2022. márc. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
92%

Hu, en szerencsere nem hallok ilyeneket, nincsenek olyan koru ismeroseim, akiknek mar menstrualo korban levo gyereke lenne, de ha ez igaz, az brutalis. Az anyuka is atment a menstruacion, raadasul mar abban a korban vagyunk, hogy a 11 eves gyerekek anyukai sem az oskorban voltak fiatal nok (gondolom sokan meg mindig menstrualnak), szoval nem ertem. 30 eves vagyok, kb 10 eve hasznalok tampont es lehetne is akar 10 eves gyerekem, akinek lassan aktualis lenne a tema.

Nem tudom, ezek az anyak mit elnek at fejben, en azon lennek, hogy minel tajekozottabb legyen a gyerek, ki tudja valasztani, neki mi a kenyelmesebb. Mondjuk az en viszonyom is hasonlo volt az anyukammal, vele barmit meg lehet beszelni, szoval lehet ezek a nok ugyanezt a nevelest kaptak az o szuleiktol, ahogy most ok viselkednek, lehet naluk tabu volt a tema otthon, az o szuleik idosebb generacio volt. (Most utana neztem direkt, az ob tampon 1986-ban kezdett elterjedni mindenhol, szoval nem annyira regi termek, hogy mondjuk a mostani felnottek szuleinek termeszetes legyen.)

2022. márc. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 neincat ***** válasza:
94%
Mert nem sikerült 15 év alatt felépíteni egy bizalmas kapcsolatot, és olyan szinten nem bíznak a gyerekben, hogy ilyen tévképzeteik vannak. pont.
2022. márc. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
79%
"Sok anyuka miért reagál ennyire hisztérikusan a menstruációra? " Nem reagál rá úgy sok anyuka. Csak a gyakorin.
2022. márc. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
31%
Mi ez?
2022. márc. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:

Köszi a felvetéseket, mentek a zöldek!


"Most utana neztem direkt, az ob tampon 1986-ban kezdett elterjedni mindenhol, szoval nem annyira regi termek, hogy mondjuk a mostani felnottek szuleinek termeszetes legyen."


Ebben lehet valami. Most a menstruációs kehely az újdonság, és sokan idegenkednek tőle, akik már több tíz év alatt megszokták a tampont és a betétet.

2022. márc. 28. 00:45
 7/68 anonim ***** válasza:
98%
Hát nem tudom, engem ugyan nem anyukám, hanem mindenki más csúfolt, mert a mai napig csak betétek hordok. Minden témában lehet fura embereket találni.
2022. márc. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
93%

Nekem néha az az érzésem, hogy a gyakorizók jelentős része vagy troll (mármint a kérdezők), vagy a középkorban él. Vagy maximum egy c...putriban valahol SzSzB megye legrosszabb részén.


Őszintén kíváncsi vagyok, te kérdező hol laksz és milyen szociokulturális környezetben élő ismerőseidtől hallasz ilyeneket. Mert én a gyakorin kívül soha senkitől.

2022. márc. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
78%
A napokban pont volt az egyik kérdésnél hogy az anyuka tiltotta a lányát a görcsoldótól, mert hogy úgysincs szüksége rá, szokja csak a fájdalmat, hogy jobban bírja majd a szülést 😂😂😂
2022. márc. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
75%

Őszinte leszek veled. Engem halálosan nem érdekelt más vmnye már 14 évesen sem, és aki ilyenekkel jött, azon vagy mosolyogtam vagy haározottan a helyére tettem.

Az én testem, az én menzeszem.

2022. márc. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!