Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog az, hogy nem...

Normális dolog az, hogy nem tudom elfogadni, hogy a lányomnak barátja van?

Figyelt kérdés
15 éves a lányom, a barátjával egy osztályba jár, a fiú mindjárt már a 16-ot tölti be. Tudom, hogy tinik, ebben a korban már érdeklődnek a másik nem iránt, meg minden, de egy olyan megmagyarázhatatlan érzés van bennem, ami nem hagy nyugodni. Féltem, és zavar, hogy van barátja. Fogalmam sincs miért, de sokszor ideges vagyok emiatt. Egyszerűen csak nem bírom elfogadni, hogy a kislányomhoz hozzá érhet valaki. Nem vagyok normális, igaz? Apaként hogy kell ezt kezelni? Más szülő is hasonló?

2022. márc. 31. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Ez a tulajdonlás érzése. Meg kell szabadulni tőle, mert ez nem féltés, hanem birtoklásvágy. Nem egészséges, ezzel az alapállással nem fogod tudni elfogadni egy partnerét sem a gyerekednek.
2022. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az oké, hogy aggódsz valamennyire, de ez az élet rendje, inkább örülj, hogy boldog a lányod.
2022. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Lehet valamilyen fiatalkori kellemetlenségre vezethető vissza (mint amikor ennyi idős voltál, történt valami).

Lehet az is, hogy nagyon aggódsz és attól félsz: butaságot csinál és/vagy könnyen odaadja magát, teherbe esik vagy kihasználják.

2022. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Férfiaknál gyakori ám ez,az én férjem is hasonló beállítottságú volt.Nekem is lányom van.Tudom ,hogy fura dolog ez,de ahogy az első is írta ez birtoklási vágy.Mi megbeszéltük ezt,nem volt könnyű időszak én voltam a úgymond a békéltető,egyiküket sem akartam megbántani.Ez az élet rendje ,ezt el kell tudni fogadni.Sokkal jobb ha tudunk a dolgairól,őszinte velünk,mint ha titokban tartaná.
2022. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
96%

Azt láthatod, hogy nem normális dolog frusztráltnak lenni valamitől, ami a gyereked számára boldogság.


Attól hogy ő a gyereked, attól ő meg egy különálló ember, saját élettel, lelkülettel, érzésvilággal, döntésekkel. Félteni egy dolog, de nem várhatod el tőle hogy ne tapasztalja meg magát és az életet, mert nem azért született hogy melléd legyen ragasztva. Tanuld meg ezt így felfogni, mert semmi nem változik azzal hogy ő gyarapodik tapasztalattal.

2022. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Könnyen beszélek, mert még kicsik a lányaim (2 és 4 évesek), de ezt ha nem is könnyű, akkor is el kell fogadni. Mi is valakinek a lányának udvaroltunk. Inkább legyél vele olyan viszonyban, hogy megbízzon benned, merjen hozzád fordulni bármi ügyben.
2022. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Apránként szoktasd magadat a gondolathoz :)

Már nem kislányod van, hanem nagylányod. Attól, mert pasizik, még nem fogod őt elveszíteni. Mindig is a lányod marad.

Amúgy hallottam már olyanról, hogy ment a lányhoz az udvarló, a papa meg sörétes puskával a kezében fogadta :)

Nem az a dolgod, hogy a lelkét megnyomorítva magad mellé kötöd, hanem hogy szép lassan elengedd. Ha így teszel, vissza fog találni hozzád. Ha láncolni akarod, úgy elmenekül, és esetleg többé sose látod őt.

2022. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak mutasd ki jobban a szeretetedet a lányod felé, hogy ne szeresse jobban nállad a fiúja és kész.
2022. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet mögötte valami olyan dolog, hogy fiatalabb korodban te vagy a baráti köröd rosszul álltatok a lányokhoz?

Talán saját tapasztalataid alapján félted most őt ennyire.

Azt kell éreznie, ha bármi konfliktus is adódik a kapcsolatában, akkor is mellette vagy.

Itt most nem arra gondolok, hogy azt mondod neki, hogy megölöm a fiút….

De éreznie kell, hogy ezt veled és az anyjával meg tudja beszélni, talán tanácsot is tudtok neki adni, hogy a következő kapcsolatánál mire figyeljen.

Őszintén szólva szerencsés a lányod, valahol, mindig egy ilyen apukára vágytam anno.

34 éves éves vagyok, házas és van egy kisfiúnk.

2022. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Nő vagyok, apám is hasonló. Ugyan sosem "szólt be" direktben arra, hogy a testvéreimnek vagy nekem párom lett, tudom, hogy egyikünknél sem nézte jó szemmel a dolgot. Úgy alakult, hogy nekik sokkal előbb lett barátjuk, mint nekem, és látva/hallva, amit apám emiatt otthon (anyámnak célozva vagy csak magában szenvedve) lerendezett el is döntöttem, hogy ameddig a szüleimmel élek, nem lesz senkim. A testvéreimben megvolt az a képesség, hogy simán csak lesz#rják és éljék az életüket úgy, ahogy jónak látják. Én viszont mindig is görcsösen meg akartam neki felelni, kerültem a konfliktusokat. Igazából egyik sem különösebben jó hozzáállás, de mindenki másképp alkalmazkodik a helyzethez. Helyette jó lett volna egy olyan családban élni, ahol attól, hogy természetes módon aggódnak, még nyitottan fogadják és családtagnak tartják a gyerekek párjait is.
2022. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!