Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog az, hogy nem...

Normális dolog az, hogy nem tudom elfogadni, hogy a lányomnak barátja van?

Figyelt kérdés
15 éves a lányom, a barátjával egy osztályba jár, a fiú mindjárt már a 16-ot tölti be. Tudom, hogy tinik, ebben a korban már érdeklődnek a másik nem iránt, meg minden, de egy olyan megmagyarázhatatlan érzés van bennem, ami nem hagy nyugodni. Féltem, és zavar, hogy van barátja. Fogalmam sincs miért, de sokszor ideges vagyok emiatt. Egyszerűen csak nem bírom elfogadni, hogy a kislányomhoz hozzá érhet valaki. Nem vagyok normális, igaz? Apaként hogy kell ezt kezelni? Más szülő is hasonló?

2022. márc. 31. 17:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
15 évesen azért ez már nem váratlan :)
2022. márc. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy.


Beszélj vele a védekezésről, és kicsit... öhm nagyon óvatosan rátérhetsz arra is, hogy mit NE tűrjön el fiútól - röviden: semmit amit ő nem akar.


Ne tarts direkt szexuális felvilágosítást, mert 15 évesen már mindent tudnak (többet is mint te), viszont ahelyett, hogy azon kattognál, hogy "hozzáérnek" - a lányod nem a tulajdonod! -, inkább arra próbáld rávezetni, hogy becsülje magát annyira, hogy amit nem akar, arra nemet mond.


Én nem tudtam az első kapcsolatomban (mert szerelem, stb), és szereztem pár kellemetlen tapasztalatot emiatt, amit azóta is bánok.

2022. ápr. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
93%
Most esik le neked, hogy a kissrác ugyanúgy gondolkodik a lányokról, mint te annak idején. Így már nem akkora buli.
2022. ápr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
65%

Hát az én gyermekem még 4 éves sincs, de én azóta várom a 11-13 éves korát, ahol majd elkezd komolyabban fiúzni, mióta tudom, hogy lesz. Szóval ja..., nem vagy az egészség mintapéldánya. De sebaj. Mindenkinek vannak nagyobb fekete foltjai. Majd megszokod. :)))


Jó lesz. Örülj, hogy szerelmes. Csodás dolog az. :))))

2022. ápr. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!