Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt most miért csinálta apám?

Ezt most miért csinálta apám?

Figyelt kérdés
Feljött éjfélkor, hogy már késő van, aludjak, mondtam, hogy jó. Lement, aztán megint feljött 5 perccel később, hogy amiért ilyen undorító szemét módon beszélek vele, ezért nem fog hozzám szólni. Ezt így miért mondta, ha én tényleg csak annyit mondtam, hogy jó, mindjárt alszom. Én meg könnyen megbántódom, és hiába nem csináltam semmit, bűntudatom van, pedig konkrétan a semmiért cseszett le. És ezen rágódom, pedig azt se értem mi baja van.

2022. ápr. 9. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Hát miért nem alszol?
2022. ápr. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Aludj.
2022. ápr. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Hallucinált biztos. Be volt szívva, vagy csak kezd megbolondulni.
2022. ápr. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Ivott, és képzelődik.
2022. ápr. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy apukád fáradt volt, vagy már mással foglalkozott volna, de te még mindig nem aludtál. Lehet, hogy a hangsúlyod sem volt megfelelő.

Nemcsak az számít mit mondunk, de az is, hog hogyan.


Ma beszéljétek meg vele, hogy nem értetted a szitut, hátha elmondja mi zavarta. 😉

2022. ápr. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Lehet abban az egy szóban olyan hangsúllyal válaszoltál, amitől ő is megbántódott.


Reggelre kipihenitek magatokat, megbeszélitek,azt ennyi

2022. ápr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg odavakkantottad flegmán azt az egy szót. És ő is fáradt volt. Ma majd megbeszélitek.
2022. ápr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De pont ez az, hogy ez már egy nagyon régi dolog, hogy apámat nem érdekli, hogy mit mondok, csak az hogy milyen hangsúllyal mondtam. Éppen ezért figyeltem arra, hogy normálisan mondjam azt az egy kicsesett szót, és tényleg, nem mondtam flegmán, nem mondtam bunkón. Meg mi az, hogy vmi nem tetszik neki, akkor nem reagál semmit, lemegy, és 5 perc múlva jön fel, hogy hogy képzelem ezt.

Anyukám meg azt mondja, mint minden konfliktusomnál apámmal, hogy ne akadjak ki, tűrjek, ne csináljak még nagyobb balhét, alkalmazkodjak apám rohsdt hangulatváltozásaihoz, mert csak ez a fontos, hogy ne legyen még nagyobb veszekedés, az mondegy, hogy mondjuk én is egy érző emberi lény vagyok, nekem is rosszul esik, hogy nap mint nap egyfolytában ilyen lelki terror alatt tart. Ráadásul teljesen összezavar, hogy konkrétan percek telnek el aközött, hogy ordibál velem, és aközött, hogy normális. És teljesen indokolatlanul, ha ugyanúgy mondom, hogy jó reggelt kedden és szerdán, akkor lehet, hogy egyik nap nem törődik vele, másik nap világraszóló cirkuszt rendez, hogy ezt hogy a krva isten fszára gondolom. (szó szerint idéztem, keresztény család egyébként. De ha én csúnyán beszélek, valami indokolt dolog miatt, hogy nem tudom, rácsaptam az ajtót a kezemre, akkor én máris egy ocsmány undorító cigány krva vagyok. )

És, igen, nyilván azért ilyen, mert szr kedve van/fáradt, DE azt nem veszi figyelembe, hogy attól még, hogy én egy "szros kölök" vagyok, nekem is lehetnek érzéseim, lehet szr napom, lehetek fáradt, lehet szr kedvem. De nem. Ő kvázi egy robotot akar, aki mindig alkalmazkodik a hangulatához, tökéletesen beszél, mindenben olyan, amit ő akar. És elegem van már, mert itthon ő is ezt csinálja, a suliban egy csomó tanár is ezt csinálja, és akkor még így legyek kiegyensúlyozott, így legyek boldog, meg a többi dolog, amilyennek állítólag kéne lennem.

Anyukám meg konkrétan arra nevel, hogy hogyan ne álljak ki magamért, hogyan nyomjam el az érzéseimet és legyek 40 év múlva egy ugyanolyan megkeseredett vén fsz, mint apám

2022. ápr. 9. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Apádnak pszichés betegsége van, normális ember nem viselkedik így. Lehet, hogy korai demencia.
2022. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Piál a Fatel?
2022. ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!