Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néha erősen belémvág a gondola...

Néha erősen belémvág a gondolat, hogy meghalt. Fog ez változni? El lehet fogadni ezt valaha?

Figyelt kérdés

5 hónapja, hogy édesapám meghalt. Az élet megy tovább, nem haltam bele teljesen lelkileg, de kb hetente egyszer belémvág a gondolat, hogy soha többet nem látom, nem hallom a hangját, nem jön haza. Rosszabb érzés, mint mikor megtudtam, hogy meghalt. Olyankor úgy érzem, hogy forog velem a világ, nem lennék a testemben, kell pár perc, hogy magamhoz térjek.

Olyan, mintha még mindig nem hittem volna el, hogy meghalt és nincs többé. Nem tudom felfogni, hogy élt x évet, és most egyik napról a másikra nincs. A temetés után sem lett jobb a helyzet, pedig láttam, hogy a földbe eresztik.


2022. ápr. 14. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem! 5 hónap még nagyon kevés, van akinek több év is kevés, hogy elfogadja ezt... Egy teljesen új élet kezdődik azoknak is, akiket itt hagyott, a hiánya, megszokni, hogy már nincs, a napi rutinokat, ünnepeket, mindent újra kell ilyenkor "tervezni", újraélni a hiányával.
2022. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami édesapáddal történt. Fogadd őszinte részvétemet. Teljesen természetes ami történik. Nekem 23 évesen kellett egyedül meghoznom azt a döntést, hogy lekapcsoltatom Anyukámat a lélegeztetőgépről, a temetés meg minden olyan volt mintha nem is lennék ott, csak testben. Nem érdekelt az egész. Anya ruháit még hónapokig kimostam hetente egyszer és visszatettem a szekrénybe. Vártam, hogy jöjjön haza. Talán hónapok múlva, amikor eszembe jutott, hogy amit hallottam, elmondom neki... és nincs kinek elmondani...

Pedig napi szinten átbeszéltük a fiammal és a férjemmel, de úgy tettem, mintha nem is lenne igaz.

2022. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Van, aki belehal a gyászba. Nem meglepő, ha évekig is eltart ,amíg megtanulsz együtt élni a veszteséggel.
2022. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5 hónap még friss nagyon iylen tekintetben szerintem.
2022. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hagyj időt magadnak. Sajnálom. Minimum 1 év a gyász folyamata. Az én apukam is csak 3 éve halt meg. Kb 1 éve tudok úgy beszélni róla, hogy nem sírok, és úgy gondolni rá, hogy közben mosolygok, milyen jó volt vele lebbi. Azért persze, most is rossz, de az eslő pár hónaphoz nem is lehet hasonlítani. A sokk az sokáig eltart. Teljesen normális, amit érzel.
2022. ápr. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezt érzem én is. 4 hónapja már sajnos
2022. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én apukám is 4 hónapja ment el. Abszolút átérzem amit leírtál. Sokszor van, hogy éjszaka kipattan a szemem arra, hogy basszus nincs már apukám..
2022. ápr. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!