Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek az ilyen gondolataimat?

Figyelt kérdés
Nagyon magam alatt vagyok több negatív történés miatt is. Boldogtalannak érzem magamat folyamatosan szorongok,nem tudom elengedni a múltat gyógyszereken élek konkrétan.Nem adagolom túl magamat viszont vannak olyan gondolataim amikben bántalmazom magamat.Sokszor rosszat kívánok magamnak mivel úgy érzem nem tudok kijönni a depresszióból. Ez az állapot lassan három éve tart kisebb nagyobb megszakítássokkal. Nagyon nehezen nyílok meg a szüleim előtt és nem is szeretek az érzéseimről beszélni viszont úgy érzem nekem segítség kellene de nagyon gyorsan mert félek,hogy kárt teszek ismét magamba. Egyre többet jönnek elő az önbántalmazó gondolatok nem csinálok semmit magammal csak sírok és olyanokat látok magam előtt,hogy én éppen a múltba bántalmazom magamat. Egyszerűen kész vagyok idegileg. Nem akarok önző lenni tehát az öngyilkosságot kizártnak tekintem nem merem megtenni viszont ebből az állapotból kiakarok törni. Próbáltam már egyedül illetve a barátaim is sokat segítettek erősődök megfelé de vannak önbántalmazó gondolataim mégha nem is teszem meg. Hogy mondjam el a szüleimnek,hogy én bizony olyasmiket látok magam előtt amiket nem tudok elfelejteni?
2021. júl. 9. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Így ahogy itt leírtad.
2021. júl. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Ez azért elég rossz. Miért teszel ilyeneket? Miért jó ez neked? Nem igazán értem miért lelsz élvezet ebben... tudhatnád, hogy a gyógyszer is csak ront a helyzeten... kicsit szedd össze magad, sportolj, tanulj, csajozz / pasizz, valamit kezdj magaddal, mert így semmi nem lesz belőled. Mozgás
2021. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszereken élsz konkrétan? Ezek szerint jársz pszichiáterhez. Hát neki kell elmondanod, mert nem hatnak a gyógyszerek. Segíteni az orvos tud. Más gyógyszerezés és pszichoterápia kell. Havonta mész a pszichiáterhez?
2021. júl. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj valakitől segítséget kérni. Ha a szüleidben nem bízol, fordulj szakemberhez
2021. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak egy szakember egy pszichiáter tud segíteni valószínű az a gyógyszer amirmt felírt nem használ erősebb vagy másik típusú kell
2021. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Leültök, és beszélgettek róla, máshogy nem lehet.
2021. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Mi az az olyasmi, amit nem tudsz elfelejteni? Mi történt a múltban, amit nem tudsz elengedni?
2021. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Irasban konnyebb, levelet kellene irnod nekik, amit odaadsz nekik szemelyesen, vagy megkersz egy megbizhato embert hogy adja oda.
2021. júl. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Miért bántalmazod magad? Gondolj arra, hogy vannak emberek akiknek fontos vagy. Csinálj vidám dolgokat, amik szórakoztatnak! Legyen az film/sorozat nézés, origami, rendrakás, új sport, hobbi, tábor... stb.


(Én szeretek pakolni, azért írtam a rendrakást, hátha neked is bejön 😆)

2021. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!