Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám miért nem tud legalább...

Apukám miért nem tud legalább csak átmenetileg felelősségteljes szülő lenni?

Figyelt kérdés
Anyu most kórházban van, és lesz is még egy ideig. Még csak 4 napja van bent, pénteken volt az első műtéte, de itthon már minden felbolydult… Most én csinálom azt amit anyu szokott, reggel suliba viszem az öcsémet, délután elhozom, a húgomat apu viszi oviba, főzök, mosok takarítok, úgy nagyrészt, de van több feladat amire őket kérem meg. Csak azt mesélem el hogy ma mi volt csak hogy értsétek. Szóval reggel elmentünk 3an vásárolni a tesóimmal, hogy hagyjuk aput aludni, hazavittünk mindent, betettem a sütőbe ebédre a húst, és megkértem aput hogy porszívózzon össze lent, addig mi kimentünk a játszótérre, persze az öcsém unta magát, a húgom még maradni akart, hazaértünk 11-re, nem volt összeporszívózva, apu a tegnapi sprintfutamot nézte (f1). Nekiálltam köretet csinálni a húshoz, meg odatettem egy levest, és főztem közben egy borsófőzeléket is, hogy legyen majd mit enni, közben a húgom mesét nézett, az öcsémet próbáltam rávenni hogy írja meg a környezetháziját, mert már így is van két 1-ese. Úgy ahogy nyugalomban megebédeltünk, akkor aput újra megkértem hogy porszívózzon fel, akkor elkezdett velem kiabálni hogy a gyerekek miatt nem tud (ezért kértem hogy addig csinálja amíg nem vagyunk itt…). Közben a húgomnak van egy kedvenc kutyás fémbögréje amibe tettem teát, de mondtam hogy várjon mert meleg, persze megfogta és el is ejtette. Apu kiabálni kezdett vele emiatt, a húgom sírni kezdett, én takaríthattam. Aztán a tesóim még kicsit kirakóztak, olyan 3 körül a húgom elment aludni, addig én főztem meg az öcsémmel matekoztam. Ma főztem egész hétre hogy hét közbe ne kelljen, és mellette figyeltem a tesóimra, mert apu kb semmit nem csinált. Mikor megtanultam az öcsémmel, elmosogattam, vártam hogy kihüljenek a kaják hogy el tudjam rakni, a húgom felkelt és lejött, mesét akartak nézni az öcsémmel, de apunak valami baromi fontos műsora ment éppen ezért nem lehetett… ebből megint hiszti lett. Most apu elment edzeni, az öcsém legózik, a húgom itt színez mellettem, rám még két irodalom beadandó, egy töri kisesszé és fizikatanulás vár, de halál fáradt vagyok, hamarosan vacsora idő van, aztán a húgomnak segíteni kell fürdeni, majd meseolvasás amíg az öcsém fürdik, mire mindenki lefekszik van fél tíz, és én még alig tanultam holnapra. Apu viszont már délben panaszkodott hogy milyen fáradt és nincs ehhez kedve, ami miatt anyut hívogatta, aki emiatt a kórházban idegeskedik hogy mi van itthon. Tudom hogy ez nem egy jó helyzet, senki nem élvezi, de nem értem apu miért nem tudja 3 hétre megemberelni magát, aztán majd ha anyu itthon lesz, már egy fokkal könnyebb lesz, de akkor is lábadoznia kell még. Ezt az egészet csak azért csinálom mert szeretem anyut, és fontos nekem hogy jól legyen. Mostmár jövő héttől a nagymamánk húga is jön segíteni, ami jó, mert akkor majd levesz némi terhet a vállamról, de akkor is lesz feladata apunak is. Hogyan beszélhetnék vele hogy segítsen? 18l előre köszi!

2022. ápr. 24. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Ne adj utasítást az apádnak, hogy porszívózzon föl, semmi nem történik, ha nincs felporszívózva. Most megfőztél előre, akkor főzni most nem kell. Az öcséddel nem kell tanulni, olyan leckét adnak a tanulóknak, amit azok egyedül képesek megcsinálni, megtanulni. Ha nem írja meg és egyest kap, az az ő baja. Nem a tiéd. Ne akard apádat megnevelni, nem vagy a felesége. Ha anyádnak így jó, akkor neked egyetlen teendőd van: ezt tudomásul venni. Majd te nem ilyen férjet választasz magadnak.
2022. ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ha apád magától nem fogja fel, hogy miket kellene megtennie, az azt jelenti, hogy ő a negyedik gyermek a családban. Tenni nem tudom mit tudnál, az én exférjem is ilyen volt, én sem tudtam vele mit kezdeni.
2022. ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarán minden anyátok nyakába van szakítva alapesetben, most meg minden borul nélküle: és apád még most sem hajlandó megemelni a seggét hogy rendben legyenek a dolgok. Gondolom ezek után legalább te felfogod mivel küzd anyád napi szinten egyedül... És beszélhetsz vele ahogy akarsz, ha eddig szar bele mindenbe, és cselédnek nézte anyádat, ezután se fog változtatni. Csóró anyád meg örülhet ha nem azzal ,indít neki apád a kórház után hogy főzzön mosson takarítson...
2022. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És hogy mit lehet tenni: megszabadulni az ilyen apád féle heréktől, részedről meg ügyelni hogy ne egy ilyen sejletet válassz párodnak mint a faterod.
2022. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
És csak mondom: apád az átlag magyar férfi. Játssza az áldozatot, szegény fáradt embert, közben meg a végletekig kihasználja, kizsigereli a nőt aki van olyan bolond hogy kitart mellette.
2022. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Azért ilyen, mert megteheti és világéletében megtehette. A magyar férfiak nagy része ilyen: 20 éves koráig az anyja ugrálja körül, utána megnősül, hogy a felesége nyalja fényesre a hátsóját. És sajnos jelentős részük talál olyan nőt, aki erre hajlandó egy életen át.
2022. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szép tőled, hogy mindezt megtetted, de nem kellett volna. A te feladatod a tanulás lenne, nem is értem, ez az éved nagyon fontos, most lesz az érettségi, hogy jut egyáltalán ilyen az eszedbe, hogy házimunkával, gyerekneveléssel töltöd az időd? Akkor tehetnél ilyet, ha a suliba minden dolgoddal végeztél. Az teljesen igaz, hogy apádat ne utasítgasd, hogy mit csináljon, az sem tragédia, ha egy hónapig nincs kitakarítva. A főzést, bevásárlást meg megcsinálta volna, ha látja, hogy nincs mit enni. A szobádat magadra kellett volna zárnod, hogy te tanulsz, akkor apád foglalkozott volna a tesóiddal.
2022. ápr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ilyen termsézet ugy se fog megváltozni.
2022. ápr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha apád ennyire megbízhatatlan, akkor beszólhatnál az önkormányzatnak, hogy mi a helyzet most veletek pár hétig, segítség kell, mert te nem érsz rá, tanulnod kell, nem ronthatod el az érettségid, ekkor majd intéznek egy szociális gondozót (lehet, hogy már a megnevezése), aki bevásárol, főz, fürdeti a gyerekeket. Vagy elviszi őket iskolába, ha te nem tudod, mert korábban kezdesz, ilyesmi. És apukád sem tudja, mert már dologzik olyankor. Vagy ha teljesen megoldhatatlan a lusta apád miatt, akkor pár hétre, amíg anyukád fel nem gyógyul, nevelőszülőknél helyezik el őket. Te nyugodtan tanulhatsz majd, a gyerekek el lesznek látva, addig is meglátogatod őket pár naponta, és kész.
2022. ápr. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Tiszta szégyen, hogy egy öreg néninek (nagynéninek) kell menni segíteni, öreg korára neki kell dolgozni, takarítani, a lusta apád miatt.
2022. ápr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!