Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hajkurássza egyes szülő...

Miért hajkurássza egyes szülő a gyerekét hogy tanuljon egyfolytában?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatból mondom, nem tudom hány szülő csinál hasonlót. Én pl gimibe járok és ilyen 3as tanuló vagyok, csinálom azt amit tudok bár tudnék többet simán persze de egyszerűen nem érdekel meg teli vagyok stresszel az iskola után. Csak élvezni szeretném az életet egy picit, stresszmentesődni iskola után. Hogyha az azt jelenti hogy 2 óra videójáték akkor az. Depresszióval is diagnosztizáltak, már 4hónapja szedem az antidepresszánst. De folyamatosan mondják hogy tanuljak mert nem vesznek fel egyetemre. Nem érdekel most. Bármikor amikor lesz kedvem akkor megcsinálok egy érettségit és akkor megyek, max pár év múlva. Többi tanuló aki szakiba jár vagy másik gimibe szétissza magát meg cigizi nem tanulnak őkkel sem nem lesz semmi probléma. Ők is kapnak egy rendes munkát ha minimális munkát elvégeznek pl érettségit vagy stb. Úgy veszik a szüleim hogyha nem lesz jó jegyeim akkor ősszedöl a világ. Elmomdom hogy 2est kaptam-engem nem érdekel de anyukám mérges rám


A másik dolog hogy elmúlt pár hónapban elkezdtem edzőterembe járni, egészségesebben enni és meditálok is. De hagyjanak már az iskolával



2022. ápr. 24. 19:38
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen hozzáállással jobb is, ha élvezed az életet, amíg eltartanak. Nem fogod, amikor a soron gürizel minimálbérért.
2022. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
97%
Mi a terved a jövőre nézve? Hogy látod magadat 5, 10 és 20 év múlva?
2022. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
97%

Pont ezt akartam írni...


Anyádék azert hajszolnak, h az elkövetkezendő 40 evben is elvezni tudd az életet... nem pedig biorobotkent 3műszakban rohadni a szalag mellett a gyarban...

2022. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
22%

Pedig igaza van a gyereknek. Engem a szüleim már egy négyesért is megvertek, mindig kitűnő tanuló voltam, full ötös érettségi, nyelvvizsgák, majd diploma.

Aztán tök csóró vagyok, és nézem a büdös cigányokat, ahogy száguldoznak itt a Mercijükkel meg Audijukkal.

Sok értelme volt az elcseszett gyerek- és fiatalkoromnak, mondhatom.

Inkább igyon, tépjen, csajozzon, élvezze az életét, egyszer vagyunk fiatalok.

2022. ápr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

#1 kösz szépen...

#2 nem tudok semmit. Csak jobb legyen a mentális egészségem.

#3 igen igazuk van részben. De sok stresszt érzek meg depresszióval is diagnosztizáltak. Szeretnék pihenni iskola után nem hogy még tovább kikészíteni magam...



Inni meg cigizni meg bulizni meg nem járok. De mégis úgyérzem szórakozni kéne.

2022. ápr. 24. 19:53
 6/50 anonim ***** válasza:
82%
Na ne együnk már úgy mintha a tanulás olyan rohadt stresszes lenne... És hajrá, menj szórakozni is, de ehhez nem kel a tanulást leszarni.
2022. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
88%
Ok, ha nem tudod, mihez akarsz kezdeni, akkor most a hátralévő időt nyomd meg, van még egy hónap összesen a suliból. Utána ott a nyár, szépen járj el mozogni (bicikli, erdőjárás, amihez kedvet érzel) és kezdj el foglalkozni önmagad megismerésével. A túlzásba vitt kockulás egyenes út a munkanélküli henyéléshez. Ettől félt anyád, ezért b.sztat. Beszélgess emberekkel, milyen az életük, hogy jutottak oda, ahol most vannak. Fogsz sok rossz és jó példát is látni.
2022. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
18%
Akinek csak az alkalmazotti munka az egyetlen út az életben, az tényleg ne szarja le a tanulást.
2022. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
27%

A szüleid nem törődnek veled: nem normális, hogy 2-3-mas tanuló legyél egy stresszes iskolában.

Kellene keresniük neked való iskolát és nem gyógyszerekkel tömni.

2022. ápr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
13%
8 Mi van???
2022. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!