Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim egyfolytában piszkál...

A szüleim egyfolytában piszkálnak, hogy rossz tanuló vagyok, és ezért nyáron nem akarnak elengedni bulizni, mert tanuljak inkább helyette. Mit tegyek? 15/f

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a 9.-et, és valóban nem lett a legfényesebb. Angolból és németből is csak 3-as lettem, és a nyelvek miatt még jobban idegesek ha rosszul megy. 7 tantárgyól lettem 3-as, a többi 4-es 5-ös. Szerintük a 3-as nem fér bele. De nem olyan könnyű a 9.-dik szerintem, sokkal nehezebb az általánosnál. Szerintetek is nagyon rossz ez a teljesítmény? Mit mondjak, hogy ne vegyék ilyen keményen? Köszi előre is.

2016. jún. 6. 19:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik iskolában is van ez a 3-as, többi ötös dolog. Győrben például nem mindegy, hogy ezt a Gladiátorképzőben, vagy mondjuk az Aporban hoztad össze.


Ha maradsz az iskoládban, akkor ovltaképp az utolsó két év számít, ha továbbtanuslz érettségi után, ileltve az éretségi maga.


Nyilván a szüleidnek nehéz lenne elmondani, hogy majd az utolsó, lényeges résznél javítasz, minden 4-es 5-ös lesz, meg egy jó érettségi.

Ezért is vna nehéz dolgod.

Eestleg most annyibana kiegyezhetnél velük, hogy jó, rendben, hetente adott idő leülsz, és átveszed, amit tanultatk, főleg az írott részt - töri, magyar... Nyilván nem több tíz óráról van szó, de szeirntem ha most azt mondanád nekik, hogy heti 5-10 órát rászánsz, akkor ezzel eléred, hogy békén hagyjanak, és ha jól csinálod, akkor a magad hasznára is fordíthatod ezt a késbőbbiekben - arról nem is szólva, hogy az ismétlés jó valóban jó lesz a suliban.

2016. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, azért ha most azt mondtad volna, hogy megbuktál 3 tantárgyból és pótvizsgáznod kéne, akkor azt mondod, hogy oké a hozzáállásuk, na de azért, mert vannak 3-asaid, azért bár nem a legjobb, de nem olyan vészes.

Viszont az is tény, hogy biztos azért gondolják, hogy ettől lehetett volna jobb, mert ismernek, ismerik a képességeidet és ha jobban tanultál volna, több figyelmet fordítottál volna a tanulásra, akkor nem lett volna egyáltalán 3-asod, vagy kevesebb.

Viszont szülőként én ezt túlzásnak gondolom. Tehát nyilván a szüleid látták év folyamán is a jegyeidet, ha nem tetszettek nekik, akkor miért nem akkor ültettek le téged tanulni, vagy megbeszélték volna veled, hogy mi nem megy, miért nem megy, mert ha mondjuk matekból vagy 3-as, azért az nem feltétlenül azon múlik, hogy tanulsz-e, hanem azt érteni is kell és ebben az esetben elmagyarázhatták volna, vagy mástól kérhettek volna segítséget.

Tehát én azt gondolom, hogy van ettől sokkal rosszabb is, én ilyenért biztos nem lennék ilyen szigorú. Tehát ha már mindenképpen szigorúak akarnak lenni, akkor ne engedjenek annyit, de azért ne essenek a ló túloldalára sem, hogy egyáltalán nem engednek el.

Esetleg kössetek kompromisszumot. Csinálj meg hét közben bizonyos feladatokat, beszéljétek át őket és ha látják, hogy azért próbálsz javítani a helyzeten, akkor néha-néha azért engedjék meg, hogy szórakozz is a korodnak megfelelő mértékben.

2016. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Mit tegyél?

Tanulj inkább helyette! Megmondták, nem? Akkor miért kérdezed?

2016. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%

szerintem elég általános, hogy 9.-ben mindenki ront pár osztályzatot, hiszen a követelmények nagyobbak, másrészt teljesen másabb, mint az általános


a szüleid elképzelése pedig maga a hülyeség netovábbja..., ilyenkor inkább pihenni kell

2016. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
Hát ha történelemből, meg ének zenéből lennél kasu, engem ugyan nem érdekelne, de az idegen nyelvekért és a matekért kapnál az arcodra.
2016. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Kérd meg őket, hogy segítsenek a tanulásban. Nagyon kevés az a fiúgyerek, aki egymagában, kikérdezés, felmondás, egyéb segítség (közös feladatmegoldás) nélkül képes valóban jó jegyeket szerezni és tudni is az anyagot. Engem is kikérdeztek gyakran a szüleim ill. segítettek, a saját fiamat is kikérdeztük, együtt tanultunk. Sajnos a szülők gyakran hajlamosak úgy hozzáállni, hogy a tanulás a gyerek saját dolga. Nem, a gyerek tanulása a szülőre is hárít tanulási, kikérdezési, ellenőrzési kötelezettséget és ez csak megerősíti a családi kapcsolatot.
2016. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Mond meg nekik, hogy most nyáron pihenni szeretnél, mert téged is megviselt az iskolaváltás, nehezen tudtad megszokni a gimit. Meg mond azt is, hogy jövőre ráhajtasz majd ( ezt tedd is meg ) és kijavítod a hármasokat. Amúgy meg nem kell aggódni, a 9. nekem is ilyen volt, pedig elötte 4,7 volt az átlagom, aztán a 10. mégrosszabb lett, majd összeszedtem magam és 11-12-ben 4-es ötös tanuló lettem, a matek meg a tesi ami roszabb volt. Ez csak akarat kérdése.
2016. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%
néhány komment eléggé meglep.. szerintem nincs vele sok baj. mindenkinek más az erőssége, ráadásul a fiúknak kell egy kis idő mire beérnek a tanulásra. szóval szerintem nem rossz, és kicsit túlzás amit kapsz érte. viszont az is igaz, nem mindegy mekkora követelményeknek felelsz meg ilyen szinten.:)
2016. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#5

Böszme Úr, én figyelemmel kísérem a gyk-beli tevékenységedet, és eddig szinte az összes válaszodat felpontoztam (ami csak annyiban számít, hogy ez azt mutatja, szinte mindig megegyezik a véleményünk), de azt azért elmesélhetnéd, miért egyszerűbb matekból elérni az ötöst, mint történelemből?


Amúgy nyáron nem szokás tanulni. Olvasni néhány könyvet, hogy ne ess ki a művelődésből, de konkrétan tanulni, na, azt felesleges.

2016. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Előző, örülök, hogy gyarapodik a rajongótáborom. Bár - egyelőre - nem török sem Tibi atya, sem a Kiszámoló blog népszerűségére. Egyelőre :D

Azért kapna az az arcára a drága csemetém, mert látom, mi a helyzet a munkaerőpiacon. Ha kényelmes, jól fizető, megbecsült munkát szeretnél, ahhoz tudni kell a matekot (mérnök, informatikus, közgazdász, pénzügyes), és manapság már angol + még egy idegen nyelv tárgyalóképes ismerete nélkül meg vagy lőve. Arról nem is beszélve, hogy folyékony németnyelv-tudással elég a szomszédos országig menned, ha jól szeretnél élni.

2016. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!