Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek mennyivel lett boldogabb...

Kinek mennyivel lett boldogabb vagy boldogtalanabb az élete, mióta gyereke van?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszok érdekelnek. Se nem díváskodó hiszti, se nem megjátszott "csakazértis öröm" Nem az egzisztenciális elvárások megfelelését követő úgymond "megnyugvás" érzése érdekel, se nem a gyerek sírása miatti éjszakai nem alvások gyötrelme. A hétköznapok nettó boldogsága érdekel. Az agyban történő endorfin arány változása. Tehát, abból a bizonyos felszabadult örömkitörésből, mikor az ember önkéntelenül is mosolyogni és könnyezni kezd, mennyivel lett több, vagy kevesebb gyerekvállalás óra? És persze a lelki béke, a nyugalom stabilizálódott, vagy felborult? Előre is köszönöm a normális válaszolóknak!

2022. máj. 6. 15:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Most nem tudom, milyen mértékegységben lehetne ezt jelölni, de nekem sokkal boldogabb ilyen értelemben az életem a gyerekvállalással járó nehézségek ellenére is.


Minden nap sokat mosolygok, csak mert ránézek és megtelik a szívem szeretettel.

2022. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Na, pontosan ilyen mértékegységek érdekelnek, köszi
2022. máj. 6. 15:22
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

1. nyilván kevesebb a megtakarítás és a magamra fordított pénz.

2. kevesebb a szabadidő, amit sportolásra, szórakozásra lehet költeni

3. kevesebb idő jut munkára, karrierre

4. sokkal több szeretetet kapok. Egy kisgyermek nagyon tud szeretni és ezt ki is fejezi. Ez nagyban hozzájárul a boldogsághoz, lelki és ezzel együtt a testi egészséghez

5. látni felnőni egy gyermeket, aki egy pici tehetetlen csomagból felnőtt férfi /nő lesz, semmihez sem fogható. Nincs az a szakmai siker, ami ezt pótolná

2022. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nincs gyerekem, de nem hiszem, hogy az tenne boldoggá. (Tanár vagyok egyébként.)

38/N

2022. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Hű, hát jó kis feladat. Miután napjában tucatszor túl vagyunk a hisztiken és ha épp nincs hiszti akkor akarva akaratlanul is mosolygok, azért is mert végre nyugi van és látom tudnak nagyon cukik is lenni, hálás vagyok minden kis apróságért amit megtanulnak vagy csinálnak egyedül és ilyenkor mosolygok és örülök. Nem mondom hogy boldogabb vagyok mint mikor nem volt gyerekem, mert nyilván minden korszaknak megvan a maga szépsége, de többször mosolygok és többször is kapok idegbajt 😂 úgyhogy az agyban nem csak az endorfin, de az adrenalin és a kortizol is folyton fel váltva ugrál
2022. máj. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%
Nekem végre minden napomnak van értelme. Mindig vannak új célok. Sokkal boldogabb és elégedettebb vagyok, pedig a jó kis nyugodt életemnek vége lett. Örülök, hogy egészségesek a gyerekeim, mert beteg/sérült gyerekkel nem így éreznék. Úgy érzem, hogy szeret a Jóisten, ezért kaptam ezt a két klassz gyereket. Jutalom az élettől.
2022. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Már nincs célom, tervem, álmom, minden nap csak azt várom, hogy mikor feküdhetek már le végre aludni! Remélem korai halálom lesz, mert már semmi értelme létezni
2022. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Röviden, sokkal de sokkal boldogabb vagyok apaként mint előtte.
2022. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem volt hiányérzetem előtte, teljesek voltak a napjaim, dolgoztam a céljaim elérésén. A gyerekek óta más lett a sorrend, de sokkal fontosabb és értékesebb visszajelzést kapok tőlük arról, hogy jól csinálom a dolgom. Az őszinte mosolyuk, a fejlődésük követése a legnagyobb eredmény számomra és a büszkeségem forrása. Egy munkahely vagy hobbi nem adna ennyit.
2022. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
Látom, le van pontozva aki ki meri mondani hogy számára nyűg az egész. Az igazmondás még mindig bűnnek számít gyerekvállalás kapcsán.
2022. máj. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!