Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem dohányzó szülőkhöz szól a...

Nem dohányzó szülőkhöz szól a kérdésem. Milyen véleményen vagytok arról, ha a felnőtt gyermeketek cigizik?

Figyelt kérdés

Zavar, bánt titeket ha a felnőtt, nagykorú gyermeketek cigizik? Féltitek az egészségét, vagy úgy vagytok vele, hogy az Ő dolga?

Azért fogalmazódott ez meg bennem, mert van egy munkatársam, akinek a fia Angliában él. Múltkor mesélt arról, hogy mennyire hiányzik a fia neki, egy éve nem látta. Azt mondta, hogy még a folyamatos dohányszaga és füstölése is hiányzik.

Ez a mondat gondolkodtatott el arról, hogy ő, mint nem dohányzó szülő, ennyire érdektelen annak irànyàba, hogy a fia láncdohányos? Nem félti az egészségét?

Vagy ezt csak azért mondhatta, mert mindenestül hiányzik a gyereke neki?

Egy felnőtt, ez esetben 28 éves gyerekednél, aggódnál ezen, vagy ráhagynád a dolgot?

Igaz, nekem még pici fiam van, de nagyon zavarna, ha felnőttként ezzel mérgezné magát.


2022. máj. 10. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Amikor elkezdene cigizni, akkor próbálnám megfejteni az okát, hogy miért csinálja.

Ha már évek óta dohányzik és felnőtt ember, aki eltartja magát, akkor nyilván nem lehet mást csinálni, mint tudomásul venni. Annyit kiköthetsz, hogy a te házadban nem szívhatja.

2022. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy egy szülő erről mit gondol, mennyire aggódik, kénytelen elfogadni. Egy gyereknek megtilthatod a dohányzást, de 28 évest már felesleges ezzel piszkálni.

Nem tudom, hogy mire gondolsz, mit tudnál tenni, ha a te fiad felnőttkorában dohányozna? Megsúgom, semmit.

2022. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarna is, max megmondanám neki normálisan, hogy én ezt gondolom, az egészsége érdekében jobb lenne, ha nem tenné, de nem szólnék bele. Nem hoznám fel állandóan, 1x elmondanám neki aztán ennyi.
2022. máj. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Az elején lehet, hogy próbálnám lebeszélni, de végső soron felnőtt, az ő dolga. Viszont ha az én lakásomban csinálja, hogy az én ruhám, hajam, cuccaim legyenek tele a szagával, vele együtt baszom ki.


Nem akarok semmilyen szinten passzív dohányos lenni. Ha már én is felnőtt vagyok, úgy gondolom, jogom van a saját testemhez csakúgy, mint neki az övéhez.

2022. máj. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem örülnék de ha már felnőtt nem is tennék ennél többet mintsem max megjegyzem hogy nem tartom helyesnek.
2022. máj. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Benne van a kerdesedben, h felnott...

Nyilvan mar ezerszer vitatkoztak ezen, aztan "rahagyta", nem azert, mert erdektelen, vagy mert nem aggodik... hanem azert, mert nem sokat tehet.

Mert a gyereke, mert szereti. Attol meg aggodhat erte, de nem traktalja, hagyja, h a fia dontson az elete felett...

Amugy te nagyon szerencses vagy kerdezo, h a sajat eletedben nincs semmi problemad, igy masok eleteben vajkalsz🤮

2022. máj. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hárman vagyunk testvérek. Anyu és Apu soha nem tiltotta a dohányzást, mivel azt vallották, hogy minél inkább tiltják, annál jobban fogjuk csinálni. Tudod mit? Igazuk volt. Amikor húúúú, de vagányak vagyunk korszakunkat éltük, akkor cigiztünk. Ez volt huszon-sok éve. Ma már egyikünk sem cigizik (nővérem férje igen, de csak otthon 1-2 szálat, azt is az erkélyen, majd megy fogat mosni - unokahúgom utálja, ha az apukájának dohányszagú a lehelete)
2022. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!