Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha felnőtt korú...

Szülők! Ha felnőtt korú gyermeketek panaszkodna nektek, hogy házastársa többször is inzultálja, ti közbelépnétek, vagy rájuk hagynátok a dolgot?

Figyelt kérdés
Na persze nem olyan súlyos esetre gondoltam, amikor a rendőrséget kell hívni, de ilyen kisebb-nagyobb szóbeli, vagy enyhébb fizikai inzultusokra. Akkor te mint szülő a gyereked pártjára állsz és elbeszélgetsz vejeddel/menyeddel, vagy úgy véled, hogy a "ti dógotok" és oldják ők meg egymás között.
2021. márc. 3. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Pfff...NINCS olyan hogy “enyhébb” a szóbeli pedig ugyanúgy számít arról nem is beszélve hogy valószínűleg így is a lebutított verziót kapjátok! A gyerekemnek keresnék egy jó pszichológust és segítenék hogx elhagyja a párját (majd megveretném és megfenyegetném hogy takarodjon az életéből )
2021. márc. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Sosem avatkoznék bele a felnptt gyerekem házaséletébe, de ilyen esetben mindig mondanám, hogyha elege van, vagy csak kis időre menekülni akar, akkor mindig hazajöhet. A gondokat én nem oldhatom meg helyette, és nem is akarom. De bárhogy döntene,segíteném, támogatnám.
2021. márc. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Mit értesz "enyhébb" fizikai inzultuson? Amúgy bíznék benne, hogy olyannak neveltem a gyerekemet aki kiáll magáért, vagy ha kezet emel rá a párja, nem tökörészik, hanem azonnal indítja a válópert, és ehhez nem kell szülői segédlet, egyedül is tud róla dönteni.
2021. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Soha nem szabad beleszólni! Ők kibékülnek általában, a szülőre pedig haragudna a menyő vagy a vejkó.
2021. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Enyhébb fizikai inzultus alatt nem látszódó pofon, vagy lökdösődés stb, aminek nincs látható nyoma. Azonban nem kevésbé megalázó.
2021. márc. 3. 21:35
 6/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul szerintem azért sem feltétlenül kell, hogy kezet emeljen egyik fél a másikra, mert hosszú távon a rendszeres verbális inzultus is eléri ugyanazt a hatást, mint a verés.
2021. márc. 3. 21:39
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a gyerek azért mondja el ezeket hogy valamilyen segítséget kérjen

Nekem olyan érzésem van hogy itt most egy nő a bántalmazó és a férj a bántalmazott

Igazából mindegy is, de szerintem azonnal el kell hagyni az ilyen partnert, legyen szó akármekkora pofonokról mert ez később tovább fog fajúlni, ezt semmivel nem lehet kimagyarázni, felesleges bármilyen beszélgetés

2021. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Miért vannak lepontozva akik azt írják, hogy nem avatkoznának bele, de segítenének?

A húgom ilyen házasságban él. A férje rendszeresen megveri, mindenért őt hibáztatja. Húgom meg sírva panaszkodik nekem. Én 3 évvel ezelőtt amikor a húgom eljött panaszkodni, bepösszentem. Akkor hazakísértem a húgomat, és nő létemre elkaptam a férjét. Mondtam neki, hogy ha annyira kemény akkor tessék itt vagyok, verjen meg egy másik nőt is. Persze nem tetszett neki, de addig ordítottam, aláztam, hogy elborult az agya, nekem jött. De én volt aikidó versenyzőként hamar a földre tepertem, és közöltem vele, hogyha még egyszer meghallom, hogy kezet emelt a húgomra, akkor nem provokálom, eltöröm egyből az összesujját, és garantálom, hogy a kis pöckösét sem fogja egy darabig használni. Nos mi történt azóta? A húgom kibékült az idiótával, és persze én vagyok a kis szemét,mert beleütöttem az orromat. A férje ma is megveri, bár húgom tagadja ( de látni) a férje meg lípul amikor meglát. Férjem mindig mondja, hogy na ezért nem szabad beleavatkozni ilyen családi balhéba. Mert mindig az lesz a hibás aki segít. Azt akit vernek, lökdösnek az tud változtatni csak. Vagy végleg szakít, vagy tűr tovább. Én még egyszer nem leszek bűnbak. Ráhagyom. Szóval jó szöveg, hogy beleavatkozom, kitépném a szívét stb.. de valóságban ha segít valaki akkor ő lesz a hibás.

2021. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
"Enyhébb fizikai inzultus alatt nem látszódó pofon, vagy lökdösődés stb," Hát ez minden, csak nem enyhe kategória. A lányom nem olyan hülye hogy ne dobná ki a pasit azonnal ha kezet merne emelni rá, vagy lökdösné. És nem futna hozzám segítségért. A felnőttek alapból nem szeretik ha a szülő akarja elrendezni a dolgaikat. Az már más téma, hogy szívesen látnám itthon a lányomat, ha egy pillanatig se akarna a barom férje közelében lenni az "enyhe" pofon után. Az én házamba meg csak az léphet be akit én engedek. És aki kezet emel egy nőre, akár a gyerekemre, akár más nőre, az nem kívánatos figura.
2021. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
ami most még csak "enyhe", az később durva lesz. én közbelépnék
2021. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!