Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez tényleg ennyire életbevágóa...

Ez tényleg ennyire életbevágóan fontos?

Figyelt kérdés
Van rajtam 5 kg plusz, és nem gyors az anyagcserém, könnyen hízok. Apám annyira erőlteti h konditerembe járjak, h lefogyjak, és h gyönyörű alakom legyen.. Utálom! Egyszerűen utálok oda járni de nem érdekli! Kiszámoltam, és ha kb. fele ennyit ennék, akkor 2 hónap lenne ilyen tempóban egy kgt leadni. Mondtam neki, erre elkezdett kifigurázni, h így soha nem lesz belőlem semmi.. És h akkor hizzak el, nem érdekli. Aztán máskor amikor vki kisebb programra is nemet mondok ami mozgáshoz köthető máris újból kezdi. 20 kg plusz van rajta, és amikor mondom neki, azt mondja, hogy azért mert ő már idős, és h régen kocka hasa volt.. 5ös tanuló vagyok, próbálok teljesíteni, de már ezt sem elég neki.. Állandóan kifiguráz, bánt. Amikor leulok tvzni, már kezdi is h novesztem a picsámat szó szerint. Anyámra sem lehet számítani, bizonyos okok miatt. Elsősorban azokat kérdezem, akiknek van gyermekük, de ha nincs az is jó. Tényleg ennyire fontos ez?

2022. máj. 13. 18:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%

Elvileg a "csak" 5 kilóval az a baj, hogy egy év múlva már 10 lesz, utána 15 és így tovább.

Az 5 kilót könnyebb megszüntetni, mint ha jóval több a probléma.

A konditerem (vagy akármilyen más sport) azért is jobb, mint egy fogyókúra, mert ha kevesebbet eszel, akkor ugyan a súlyod kevesebb lesz, de ettöl még az alakod nem lesz szebb, rendesebb, sokszor a zsírpárnák maradnak, csak az izmok tünnek el.

Meg ha egyébként is sokat tanulsz, ülsz, akkor igen fontos lenne sportolni, mielött ebböl késöbb komolyabb gond lesz.

2022. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem, ez egyaltalan nem fontos. Apadnak nem Te vagy a fontos, hanem egy olyan idealizalt gyerek, akit o elkepzel, akivel netalantan dicsekedni is tud.

Sajnos igy lesz a gyerekek nagy resze teljesitmenykenszeres, es esetleg bizonyos eredmenyeket elero, de boldogtalan eletet elo egyen. Esetleg az is szoba jöhet, hogy apad azt a teljesitmenyt szeretne rajtad latni amit onmaga sem tudott elerni az eletben. Erre lehet ok pl az o sulyfeleslege is. Nem ismerem a Ti kapcsolatotokat, de amit leirtal az alapjan egy mergezo szulo-gyermek kapcsolatot tudok elkepzelni. Fontos, hogy a mergezo szulo-gyerek kapcsolat nem csak abban merulhet ki, hogy a szulo fizikalisan abuzalja a gyereket. Ebben az esetben nem tudsz mast tenni, mint gyorsan kilepni ebbol a kapcsolatbol, ha eljon az ideje. Peldaul en is ezt tettem. Hidd el, nem az szamit, hogy hányas tanulo a gyerek, lesz a diplomaja a gyereknek, kockas a hasa, vagy sem, hanem az, hogy boldog-e. Ameddig onmagadra, es a kornyezetedre nem vagy karos, es epited az eleted addig apadnak semmilyen döntésedben (majdnem semmilyen) nincsen beleszolasa, ami a sajat testedet, es pl a tanulmányodat illeti. Apád nem tulajdonkent kezel, es ez nagy hiba. Olyan tulajdonkent, melyet koordinálni kell a kelletenel megjobban. Nagyon figyelj erre amig vele/veluk laksz, hogy a leheto legkevesebbet karosodj. Orizd meg az onbecsulesed, es arra torekedj, ami NEKED fontos, apadnak meg arra kelleme, ami neki, bar altalaban ezek a szulok ezt nem szoktak már ilyenkor megerteni.

Udv egy olyan ember, aki sokaig allami gondozasban elt, tobb evet dolgotott gyermekotthonban es leendo neveloszulo lesz.

Ezt csak azert irtam, hogy lasd lattam nem egy ilyet.

Kitartast!

2022. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

1. Engedd el a fuled mellett.

2. Nem kell terembe menni 5 kilo miatt, viszont seta, biciklizes nem rossz otlet, marcsak azert sem, mert addig is kikapcsol az agyad es nem kell otthon hallgatnod a baszogatast addig sem.

2022. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy latom az egyesnek is fontosabb az, hogy kívül milyen a gyerek. Nyilvan ha etkezesi zavaros lenne, es hizokurakat tartana, akkor kozbe kellene lepni, de az iras alapjan nem ezt latom. Amugy en is utalok sportolni, vagyis rendszeresen kirándulni nagyon szeretek, de semmi egyeb. Nem kell eroltetni a sportot annak, akinek ehhez nincsen kedve.

Hasonlo problema szokott lenni a: "neked diplomasnak kell lenni mert mi is azok vagyunk, es mert okos vagy". Miert? Ha a nevelt gyermekem majd esztergalyos akar lenni, akkor legyen, mindig abba kell tamogatni, amit szeretne. Ezt nem a szulonek kell eldontenie, csak tanacsokkal ellatnia. Sőt sokszor jó, ha a gyerek elbukik valami tervevel, ugyanis ebből a sajat boren rengeteget tanulhat, es ez minden lebeszelesnel tobbet er.

2022. máj. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
15%
2-es voltam
2022. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%

2-es korrigalas

Apad nem tulajdonkent kezel helyett apad tulajdonkent kezel :D

2022. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem hittem volna h válaszolni fogtok.. Az van, h én is így látom, de ezt neki nem tudom elmagyarázni, mert megint csak kiparodizálna, v kiabálna velem. Esetleg amit még tudni kéne, h a húgom bármit ehet, nem hízik. Akármit.. Többet is eszik mint én, és őt békén hagyja. Látja, h küzdök a jegyekkel, mert nem merek hazajonni egy hármassal, mert csak hallgathatnám. Elvárják, és mondják is, h egyetemre fogok menni, és kész. Méghozzá a környéken néznek egyetemet, h itt maradhassak. A húgomnak, aki közel sem ilyen kitartó, és szarik az egészbe, azt mondták, h kerüljön be egy gyenge gimibe, ha nem jön össze nem baj ( mert ő még általánosos) végezze el lazán, aztán tanuljon egy szakmát.. Engem nem hagynak, állandóan engem bántanak
2022. máj. 13. 19:14
 8/25 A kérdező kommentje:
#2es! Pontosan én is ezt a dicsekvéses dolgot láttam, aztán amikor megemlítettem anyámnak ( régebben volt, és mostmár nem osztom meg vele, hiba volt) akkor azt válaszolta rá, h és kinek? Mégis kinek dicsekednénk? Szóval mindenre találnak választ
2022. máj. 13. 19:17
 9/25 anonim ***** válasza:
22%
Lehet nem rosszindulat vezérli, csak szeretné ha még most kialakulna benned egy belső igény a mozgásra. Ami tök fontos hosszú távon, nekem nem volt meg tiniként, szüleim abszolút nem sportoltak, a párom szerettette meg velem már a húszas éveimben.
2022. máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

2-es voltam. Na akkor nagyjabol sikerult jol tippelnem. Sajnos ez egy tipikus problema a latszolag "normális" csaladoknal is, bar a normalis szot nem szeretem, mert nem lehet jol definialni. Nalam nincs olyan, hogy normális. Csak jobb szót nem találtam :D

Innentol tenyleg nincs mas lehetőséged, mint arra torekedni, hogy minel hamarabb kirepulj, es addig is a leheto leglevesebett karosodj. Tudom, hogy ez iszonyat nehéz, ugyanis a szuloi mintazatok a legjobban beepulo elemek a gyerek fejebe, amit aztan onnan kivenni oriasi belso munkat igenyel, es kell, hogy a fiatal ralasson ezekre a problémákra, es hozzon döntést,hogy ezeket nem fogja tovabbvinni az eleteben. Van rengeteg jo könyv ezzel kapcsolatban, pl az orokolt csaladmintak.

Es ez most lehet hogy durva lesz amit irok, de az anya, apa jelzo NEM EGY AUTOMATIKUSAN JARO RANG, ami megilleti az embert ha gyereke lesz. Azt ki kell erdemelni. Az autamatikus rang a szulo. Na az en apam, es anyam sajnos a szülő kategóriaba tartozik, FELTEHETOLEG edesapad is, de igen nagy felelotlenseg lenne reszemrol ilyet irni, hogy nem ismerem pontosan a helyzeteteket.

2022. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!