Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám alkoholista. Te mit...

Anyám alkoholista. Te mit tennél a helyemben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak 1 éves koromban, apukám ekkor visszament külföldre, ahol élt. Azóta apuval nem találkoztam. Anyukámmal és a nagyszülőkkel éltem 22 éves koromig. Sajnos anyukám 6 éve iszik, amióta megismertem az immár feleségemet. Már a 2. Gyermekünk érkezik, viszont külön élünk, nem is abban a városban, ahol anyukám!


Azért jöttem el 22 évesen, mert már nem bírtam elviselni anyám. Azt, hogy mindig be van rúgva és józanul szinte sosem látom. Ez a mai napig nem változott. Próbáltam segíteni neki, rávenni arra, hogy elmenjünk kezelésre.

Mindig szerettem volna menteni őt, de képtelenség. Nem működött.

Mai napig ha ott vagyok a gyerekkel, akkoris be van rúgva, árad a pia szag belőle. Ha felhív, akkor is részeg és a testvéreit szidja.


A feleségemnek rengeteg sérelme van anyámmal kapcsolatban, mert vele is sokat balhézott amikor bevolt rúgva.


A nagyszülők mindig anyámat védték. Neki adtak igazat, nem nekem. Sajnos nem látják be, hogy iszik, mert nem látják, mivel ők a másik lakásból nem láttak át.


Múltkor mentem húsvét hétfőn locsolni, vittem a picit is (2 éves lányka). Anyám már a 2. Sört ittam reggel fél 9-kor.


Így nincs értelme a kapcsolat tartásának vele, mert úgy érzem rámegy az életem. Folyton ezen idegeskedem. Ha tönkre megy valami anyunak, egyből hív, akkor mindig mentem segíteni. Feleségem ezt is neheztelte. Még tudom érteni.


Mit tennél a helyemben, próbálnál segíteni, vagy magára hagyjad?



2022. máj. 15. 08:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudsz rajta segíteni. De teljesen magára se hagyd. Utána egész életedben gyötörne, hogy nem foglalkoztál vele, nem segítettél rajta, hogy mi mindent tehettél volna még meg vajon.

Bármit döntesz, sehogy sem lesz jó.

Én is végig csináltam édesanyámmal. Tönkre tett idegileg az alkoholizálása. Most, hogy már vége annak a borzalomnak, a rémálmok mellett (pedig már 15 éve vége) a lelkiismeret gyötör, hogy mit tehettem volna még meg érte. Pedig tiszta napjain foglalkoztam vele, figyeltem rá, közös programok, hátha ráérez mennyivel jobb is így, tehát tényleg azt hiszem amit lehet megtettem.

2022. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
24%

Nekem az apám volt alkoholista. Én azt mondtam neki, hogy ha nem hagyja abba a piálást, nem láthatja az unokáját, mert oda így biztos nem fogom vinni. És tényleg nem vittem.

Ő most már így több mint 2 éve nem iszik.


De kisgyerekkorom óta ivott, agresszív volt, megkeserítette az életünket. Semmi de semmi nem vált be nála, mert szerinte ő nem volt alkoholista.

Amíg nem látja be vki, hogy beteg, hogy nem helyes, amit csinál, addig sajnos nem lehet rajta segíteni. Ezt mondta az orvos is, hogy vannak megoldások, de ahhoz apám beleegyezése kell.


A helyedben én biztos nem vinném a gyerekeimet hozzá, nem kell nekik ilyet látni..

Nekem kisgyerekként is - mai napig emlékszem - milyen kellemetlen volt ilyen embertől puszit kapni meg ölelést, mert büdös volt.


Talán az, hogy ha tényleg nem látogatod annyit, és a gyerekeket meg egyáltalán nem viszed, észhez téríti.

De az is lehet sajnos, hogy nem.

De én még videotelefonálást sem engedném... mert ha részeg, az látszik vkin, plusz az anyád érdekében sem engedném, mert amíg van kiskapu, hogy láthassa az unokáit, addig nem fogja motiválni az, h nem találkozhat velük.


Te látogasd őt azért, mert mégiscsak az anyád, nem hagyhatod magára teljesen!

2022. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
79%
Sok alkoholista életutat végignézve és -szenvedve, mai fejemmel olyan messze futnék, amennyire lehet. Szép-szép az együttérzés, a betegségnek nevezés, soha többet a kisujjamat sem mozdítanám egyikért sem.
2022. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
84%

Csodálkozom, hogy egy ember el tudta fogadni amit írtam. Valószínű, ő már átélt ilyet. Akinek még nem roh.sztotta el fél életét néhány ilyen "beteg", az könnyen jóemberkedik. A büdös nagy igazság az, hogy van egy határ, mikor még van annyi agya egy alkoholistának, hogy érdemes lenne elvonóra menni majd végleg abbahagyni az ivást. Ezen a határon belül ezerből egyet lehet rákönyörögni (tudom, hogy nincs ilyen szó), hogy hajlandó legyen legalább eljátszani, hogy le akar szokni, el is megy.

Amíg ahhoz nincs joga a normálisnak, hogy akár kényszerrel is, de kezeltethesse, addig nincs olyan, hogy kötelessége lenne foglalkozni vele, mert ezért meg azért. Aki szerint igen, az vegye a nyakába őket. De ne ítélkezzen ha más, miután a fél életét tönkretették úgy dönt, hogy eddig és nem tovább. Egy kisgyereknek meg főleg nem kell ezt néznie.

2022. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó. Nagyon belőlem szóltál. Sokan el sem tudják képzelni, hogy mennyire tönkre tudja tenni a másik életét teljesen. Sokszor nehéz, pont azért mert anyukámról van szó. Viszont egy idő után az ember elgondolkodik, hogy miért tegyem tönkre az életem? A gyermekem/gyermekeim életét? A családomat.

A nagyszüleimre is haragszom, és mindenkire a családból, akik külső szemmel ítélkeztek...

Mindig anyut védte mindenki, a testvérei, a nagyszülők. Sőt, még én lettem hibásnak beállítva, hogy én miattam iszik, a feleségem, aki akkor még barátnőm volt, hogy ő miatta iszik.

Nagyon sok a sérelem... És nehéz feldolgozni.

Én eleve pánik beteg vagyok, apu miatt, hogy 1 éves koromtól nem láttam... És hiányzott az életemből. Egyébként azóta több mint 22 év után én kerestem meg aput. Ő egy józan életű normális ember, videóhívásban sokat beszélünk.

2022. máj. 15. 14:55
 16/32 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen jogos a haragod, menjen a bánatba az összes. Most akkor mutassák meg, ők milyen f.sza, összetartó család. Karolják fel anyukát, téged meg hagyjanak békén. Amúgy én nem láttam még egy alkoholistát sem aki elismerte volna, hogy önmagad döntése, hogy iszik. Mindig valaki miatt, valami miatt. Általában pont olyan miatt, aki egész életében lesi minden rezdülésüket, tövig rágja a körmeit, hogy jaj, mit tegyek még, hogy végre jó legyen neki. Aztán mire összeáll a kép, hogy fejre is állhatsz, semmit nem tudsz tenni, akkor még segítség helyett jön a: Jaj, ezt a drága jó embert teljesen tönkretette a fia, lánya, felesége, akárki.

Ezt a részét simán zárd le az életednek, arra fókuszálj, hogy az általad alapított család boldog legyen a lehetőségekhez képest. Meg az amúgy teljesen jogos haragoddal próbálj meg valamit kezdeni, látod, a pánik már megérkezett, ha tovább őrlődsz nehogy még ennél is rosszabb legyen. A sok mindenttudó majd megoldja ahogy akarja. Szenvedtél te már eleget, ők majd kisujjból kirázzák. Vannak hozzá elegen, nem károgni kell csapatostul, hanem megmutatni. Senki ne érjen neked többet mint amennyit te érsz neki.

Még időben vagy, lehet szép életed. Kívánom, hogy legyen is!

(Természetesen ez csak egy vélemény, annyit fogadj el belőle amennyi neked belefér.)

2022. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Pontosan ugyanezt érzem.

Sok vita, balhé volt emiatt is, hogy biztos miattunk iszik, mi vagyunk a hibásak.

Miért ütöm meg? De azt, hogy a feleségembe a kést akarta bele állítani, az már mellékes.

Év elején 2 hónapot volt mosógép nélkül, akkor is én mentem segíteni neki, mert megsajnáltam.

Mindig segítettem, amiben tudtam. Azt hozzá kell tennem, hogy a testvére baszott az egészre, arra nem volt képes, hogy elvigye őt egy mosógépèrt.

Akik minket akartak kilakoltatni.

Azt hiszem igen, teljesen érthető a harangok és örülök, hogy megérted.

Más ember már réges régen hátát fordított volna örökre.

Azt hiszem ez a helyes megoldás.

Úgy érzem, nem tartozom felfelé több felelőssèggel.

2022. máj. 15. 22:02
 18/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lesz is ennek ellenére
2022. máj. 15. 22:03
 19/32 anonim ***** válasza:
26%
Azért csak óvatosan.
2022. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
70%
12-es vagyok. Engem is lepontoztak rendesen... tuti, hogy olyanok, akik nem éltek ilyet át. Amikor késsel fenyegetőzés, tányér-, asztal- és székdobálás, fojtogatás, verés, rugdosás stb van otthon, és mindezt gyerekkorod óta rendszeresen szinte minden nap átéled, akkor egy idő után igenis eljön az a pont, hogy elég, és megszakítod a kapcsolatot akkor is, ha nehéz, főleg, amikor már felnőtt korodban te is mindent megpróbáltál, és semmi nem vált be...
2022. máj. 16. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!