Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám alkoholista. Te mit...

Anyám alkoholista. Te mit tennél a helyemben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak 1 éves koromban, apukám ekkor visszament külföldre, ahol élt. Azóta apuval nem találkoztam. Anyukámmal és a nagyszülőkkel éltem 22 éves koromig. Sajnos anyukám 6 éve iszik, amióta megismertem az immár feleségemet. Már a 2. Gyermekünk érkezik, viszont külön élünk, nem is abban a városban, ahol anyukám!


Azért jöttem el 22 évesen, mert már nem bírtam elviselni anyám. Azt, hogy mindig be van rúgva és józanul szinte sosem látom. Ez a mai napig nem változott. Próbáltam segíteni neki, rávenni arra, hogy elmenjünk kezelésre.

Mindig szerettem volna menteni őt, de képtelenség. Nem működött.

Mai napig ha ott vagyok a gyerekkel, akkoris be van rúgva, árad a pia szag belőle. Ha felhív, akkor is részeg és a testvéreit szidja.


A feleségemnek rengeteg sérelme van anyámmal kapcsolatban, mert vele is sokat balhézott amikor bevolt rúgva.


A nagyszülők mindig anyámat védték. Neki adtak igazat, nem nekem. Sajnos nem látják be, hogy iszik, mert nem látják, mivel ők a másik lakásból nem láttak át.


Múltkor mentem húsvét hétfőn locsolni, vittem a picit is (2 éves lányka). Anyám már a 2. Sört ittam reggel fél 9-kor.


Így nincs értelme a kapcsolat tartásának vele, mert úgy érzem rámegy az életem. Folyton ezen idegeskedem. Ha tönkre megy valami anyunak, egyből hív, akkor mindig mentem segíteni. Feleségem ezt is neheztelte. Még tudom érteni.


Mit tennél a helyemben, próbálnál segíteni, vagy magára hagyjad?



2022. máj. 15. 08:39
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
74%
Janka néni?
2022. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
74%

"Mindig szerettem volna menteni őt, de képtelenség."


Menteni csak azt lehet aki hagyja, nálunk párom apja alkesz, de a jobbik féle, mert vidámra issza magát, ő is megözvegyült sajnos, de ha nincs pia akkor lejmol mindenhol és remeg keze lába szerencsétlennek.


Válallkozó sógorom minden hónapban hozzávág 3 láda sört meg két rekesz töményet. Igyon ameddig bírja!

2022. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!