Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám alkoholista. Te mit...

Anyám alkoholista. Te mit tennél a helyemben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak 1 éves koromban, apukám ekkor visszament külföldre, ahol élt. Azóta apuval nem találkoztam. Anyukámmal és a nagyszülőkkel éltem 22 éves koromig. Sajnos anyukám 6 éve iszik, amióta megismertem az immár feleségemet. Már a 2. Gyermekünk érkezik, viszont külön élünk, nem is abban a városban, ahol anyukám!


Azért jöttem el 22 évesen, mert már nem bírtam elviselni anyám. Azt, hogy mindig be van rúgva és józanul szinte sosem látom. Ez a mai napig nem változott. Próbáltam segíteni neki, rávenni arra, hogy elmenjünk kezelésre.

Mindig szerettem volna menteni őt, de képtelenség. Nem működött.

Mai napig ha ott vagyok a gyerekkel, akkoris be van rúgva, árad a pia szag belőle. Ha felhív, akkor is részeg és a testvéreit szidja.


A feleségemnek rengeteg sérelme van anyámmal kapcsolatban, mert vele is sokat balhézott amikor bevolt rúgva.


A nagyszülők mindig anyámat védték. Neki adtak igazat, nem nekem. Sajnos nem látják be, hogy iszik, mert nem látják, mivel ők a másik lakásból nem láttak át.


Múltkor mentem húsvét hétfőn locsolni, vittem a picit is (2 éves lányka). Anyám már a 2. Sört ittam reggel fél 9-kor.


Így nincs értelme a kapcsolat tartásának vele, mert úgy érzem rámegy az életem. Folyton ezen idegeskedem. Ha tönkre megy valami anyunak, egyből hív, akkor mindig mentem segíteni. Feleségem ezt is neheztelte. Még tudom érteni.


Mit tennél a helyemben, próbálnál segíteni, vagy magára hagyjad?



2022. máj. 15. 08:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%
Nem nagyon lehet olyanon segíteni, aki nem akarja. Nem ismeri be, hogy baj van vele, hogy függő. Az alkoholistákkal nagyon nehéz.Tönkreteszi az egészségét is, beszélj vele, hogy segítesz neki, elvonókúra. Ha nem hajlandó változtatni, akkor csak egy minimális kapcsolat tartás legyen. Az ilyennel nem lehet mit kezdeni sajnos.
2022. máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
36%
Én hagynám a pitsába. Haljon meg. Semmi haszna egy ilyen hulladék embernek, a gyerekeidnek főleg nem kéne látnia ezt.
2022. máj. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Hát az tuti, hogy nem vinnék egy 2 évest a seggrészeg nagyhiz
2022. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%
Én is lazítanám a kapcsolatot vele. Te pedig nézz be az ACA csoportba, sok erőt ad a sorstárs közösség.
2022. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

"Anyám, szeretlek. És bármikor segítek neked eljutni alkoholelvonóra. De ameddig te magad nem teszel semmit, én megszakítok veled minden kapcsolatot. Se személyesen, se telefonon nem keress, én sem teszem."

Az utolsó mondatot 100 %-ig vedd komolyan, és tedd is meg, hogy nem lépsz vele kapcsolatba. (Ne csak fenyegetésként használd!)

2022. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%

el kell engedni... ha rádöbben, hogy ez így nem jó, és változtatni akar, akkor segíthetsz neki. ennek viszont nem túl nagy esélye van.

a gyerek semmiképpen ne találkozzon vele, nincs értelme.

én végigcsináltam ezt a faterrel, tudom, h miről beszélek....

2022. máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%

Átéltem ezt, csak a faterral.


Mimor teljesen kóma részegre itta magát, hívtam a mentőt és ment a detoxba.


A 4. alkalom után bele ment a kezelésbe. Szó szerint halicunált, nagyon rosz állapotban volt, de túlélte és manapsag egy kortyot sem iszik.


Fogalmam sincs anyádnal működne e ez, de egyet sose felejts el. Ő az anyád, ő adott neked életet. Lehet, hogy nehéz elviselni, de mindenképpen ki kell allnod melette. Már csak azért is mert ez egy betegség.


Nem tudom nalatok mi a megoldás, de keresni kell, törekedni, és kitartónak lenni.


Sok sikert.

2022. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
2%
szokjál rá te is a piára!!!
2022. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
4%
Csak te menj át néha hozzá, ilyenkor segítsd amiben lehet. A többi kapcsolattartás meg legyen csak videóhívás.
2022. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%

Az én anyám születésem óta alkoholista volt. Amikor tinédzserlány lettem az alkoholizmusa átment agresszív alkoholizmusba. Ha ivott mindig durván megvert minket ( van egy öcsém). Sokszor orrvérzésig vert benünket. Öcsém 16 évesen hozzám költözött, amikor én 19 évesen leléptem. Próbáltunk mi is segíteni rajta, de csak rosszabb lett. Amikor az öcsémet 21 évesen a vállába döfte a kést, akkor végleg lemondtunk róla. Onnantól sem én sem az öcsém nem tartotta a kapcsoaltot vele. 41 éves voltam amikor egy rendőrnő eljött a lakásomhoz, és közölte, hogy anyám meghalt. Temetésére elmentünk, de ennyi.

44/N

2022. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!