Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez nagy bunkóságot követtem...

Ez nagy bunkóságot követtem el édesanyám ellen?

Figyelt kérdés
Lelkiismeretfurdalásom van de úgy éreztem, hogy ki kellet adnom magamból. 28 éves vagyok és csak az édesanyám maradt nekem senki más nincsen az életemben. Kényszerbetegséget diagnosztizált nálam a pszichiáterem ami azt jelenti, hogy állandóan azon jár az agyam hogy mi lesz ha anyám is elmegy és nem marad senkim. Szedek nyugtatókat és antidepresszánst de ideig-óráig hat. Ezért szoktam olyanon gondollkodni hogy előbb halnék meg így nem kellene megtapasztalnom, és igen ebben akár az öngyilkkoság is szerepet játszik. Óvatosan megkérdeztem hogy túl e tudná élni azt, ha valami történne velem. Ekkor elkezdett könnyezni és azt mondta hogy abban a pillanatban beadná magának az összes inzulint,és hogy reméli nem töröm semmi hülyeségen a fejem, ekkor elkezdtem sírni mert nem tudtam magamban zartani tovább. Nem akartam neki semmi rosszat, mert szeretem.
2022. máj. 18. 08:11
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
81%
De azért csak halálra ijesztetted, gratulálok.
2022. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Neki már volt öngyilkossági kisérlete szóval tudja miről beszélek...
2022. máj. 18. 08:20
 3/48 anonim ***** válasza:
82%
Méghogy nem borzasztó depressziós es egyéb mentalis beteg emberekkel együtt élni... itt a példa, hogy mindenkit kicsinálnak maguk körül.
2022. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt idiótaság volt ez a kérdés, másrészt önzőség, mert a saját lelki terhedet anyádra akarnád hárítani csak azért, hogy ne NEKED kelljen elviselni a fordítottját.

Nem gondolkodtál még azon, hogy az ideig-óráig ható gyógyszerek helyett felkeress egy olyan szakembert, aki foglalkozik is veled? (egy értelmesebb pszichológus/kineziológus)

2022. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem meg az a legfontosabb, hogy őszinték maradjatok egymáshoz.

Anyukádnak is.

Biztosan nem esett jól neki, de legalább tudja, hogy mi jár a fejedben és tudja, hogy megosztod vele a gondoltaidat.

Abszolúte nem értek hozzá, de még az is meglehet, hogy az előttem íróknak igaza van és jót tenne neked egy terápia. Ez valószínűleg nem a gyógyszereid elhagyását jelenti, hanem azzal párhuzamos mentális - pszichológiai- segítséget, hogy jobban legyél.

2022. máj. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Nem vállal senki sem mert mindenkinél fogalaltak a helyek a környéken. Örülök, hogy ez az egy pszichiáter fogadott.
2022. máj. 18. 08:35
 7/48 anonim ***** válasza:
91%

#2:

Aha, szóval akkor ő már meg se lepődhet azon, hogy most meg neked vannak ilyen képzelgéseid.

2022. máj. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Nem, de legalább valamennyire együtt tud érezni és segít nekem mert erős asszony.
2022. máj. 18. 08:37
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy ha a gyermek temeti a szüleit, az úgy a termèszet rendje, a fiatall az idösebbet, a fordítottja viszont elkèpzelhetetlen fájdalom lehet, sokkal roszabb, mint az elsö (szerintem).
2022. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
97%

Erre az esetre a "bunkóság" nem a megfelelő kifejezés, és a helyzet komplexitását nem is adná vissza. Biztosan nem esett jól neki, mert egy szülőnek elképzelhetetlen fájdalom a saját gyerekét temetni. Ilyet ne mondj neki többször, és nem is lenne tisztességes dolog a saját fájdalmadat végső soron vele cipeltetni.

A dolog másik aspektusa, hogy egy pszichiátriai beteg nem ura teljes mértékben az érzelemvilágának. Ezen kellene dolgozni, mert a gyógyszerek nem fogják önmagukban megoldani a problémádat - természetesen nem vonom kétségbe, hogy most szükséged van rájuk, de ki kellene egészíteni pszichoterápiával, másképp csak a tüneteket tompítják kisebb-nagyobb sikerrel. Pszichoterápiához nem feltétlenül kell pszichiáter, klinikai szakpszichológus is megfelelő, de jó lenne, ha tudnának egymásról.

2022. máj. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!