Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell megbántódni azon,...

Miért kell megbántódni azon, hogy szeretnék venni magamnak egy tabletet? Hogy értessem meg velük, hogy ez nem anya ellen szól?

Figyelt kérdés

Még itthon élek, mivel végzős középiskolás vagyok, de a saját pénzemből szeretnék venni, majd valószínűleg őszi szünetben. Az van, hogy én kaptam egyet a szüleimtől még sokkal régebben, még működik is, de amióta kollégista vagyok nem használtam túl sűrűn, mivel feleslegesnek éreztem bevinni, ráadásul eleinte anyunak nem volt okostelója, szóval azon keresztül tartottam velük a kapcsolatot, aztán végülis anyukám használja teljesen. És ugye én említettem, hogy mi a terv, miért ne említettem volna, úgyis látni fogják, meg még soha nem volt kiakadás ilyesmi helyzetekből. És hát sértődés volt belőle, hogy dehát nekem már van egy, miért nem jó az, tök felesleges egy másik. De szerintem nem. Vannak dolgok, amire a meglévő tabletemet nem tudom használni, és fontos lenne számomra. Például digitálisan rajzolok, és mivel a már meglévő eszköz már jó régi annyira nem tökéletes a kijelző, hogy például tudjak egy egyszerű egybefüggő vonalat húzni. kicsit elavult is egy csomó olyan alkalmazáshoz, amit én használok. Meg szerintem sokkal kényelmesebb nem ide-oda belépkedni egy közös eszközön. Ráadásul így könnyebben magammal tudnám vinni, ha lenne egy új nekem, mint egy közösen használtat, mert anyukám szívesebben használja a tabletet a nagyobb kijelző miatt.


Viszont az a baj, hogy nem az a fő sértődés, hogy "felesleges dolgokra költöm a pénzem", mert abba nem szólnak bele, ha nem kérek tőlük. Az a baj, hogy anya azt hiszi, hogy nem akarok vele "közösködni" és csak azért akarok másikat. Pedig nem feltétlenül ez a fő ok, csak ami már közös, az nekem a legtöbb dologra nem jó.


Szóval szerintetek, hogy lehetne feloldani a sértődést? Egyáltalán miért kell ezen megsértődni?


2021. szept. 5. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ezt amit ide leírtál kell részletesen (higgadtan) elmagyarázni, de ha nem érti meg nem tudom mit lehetne tenni.
2021. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

de amióta kollégista vagyok nem használtam túl sűrűn, mivel feleslegesnek éreztem bevinni


Még másfél évig nagyon nem is láttad a kolit...

2021. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Én anyaként voltam hasonló helyzetben. A gyerekem kapott egy normális, de nem túl drága, Lenovo tabletet három éve. Leginkább arra kapta, hogy utazásnál használja, meg ha filmet néz, viberezik, ne a telefon kis képernyőjén nézze. Valamilyen szinten közös volt, pl utazásnál. De két éve kijelentette, hogy vesz magának egy almásat a saját pénzéből. Eleinte elleneztem azért, mert fölöslegesen drágának tartottam, meg azt gondoltam, hogy nem fogja kihasználni. De természetesen nem tiltottam meg. Meg is vette, és belátom, tévedtem: jól kihasználja, és legalább értelmes dologra költötte a pénzét, nem butaságokra szórta el. Így legalább a régi tablet csak az enyém most. Ilyen szemszögből is lehet nézni. Mutasd meg ezt anyukádnak.
2021. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a szüleidnek semmi joguk nincsen ebbe beleszólni, tekintve, hogy nem az ő pénzükből akarod venni, úgy, ahogyan felháborodni sincsen joguk.

Mondd meg édesanyádnak, hogy nem azért szeretnél újat venni, mert zavarna a közösködés, hanem azért, mert olyan dolgokat szeretnél csinálni tableten, amire az a régi készülék nem képes. Biztos meg fogják érteni, nem olyan nagy dolog ez.

2021. szept. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem a szüleidnek semmi joguk nincsen ebbe beleszólni


Azért ez nem egészen így működik. Attól, hogy a gyereké a pénz, bizony a szülőknek noha van véleményhez, és akár meg is tilthatják, hogy valamit megvegyen.


Én a magam részéről igyekszem arra nevelni, hogy nem kell mindig mindenből a legújabb, ha még van használható készülék otthon.


Ráadásul ugye másfél évig kb koli sem volt, suli is online, és ha azt írja, hogy a tabletet nem nagyon használta, akkor biztosan van laptopja vagy asztali gépe is.

2021. szept. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
#5 a te gyerekeidnek is elég gáz élete lehet. :D
2021. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem, a gyerekemnek nincs gáz élete, csak megtanulta, hogy nem kell azért új telefon, pl, mert van új modell és ő unja a régit.


A kérdező meg úgy akar újat, hogy a régit sem használja.

2021. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Öt éve lettem kolis, nagyjából azelőtt egy két évvel lett meg ez a tablet, addigra meg már bőven anyu használta, mire bejött a digitális. Most nyilván nem lépkedtem be rajta a saját dolgaimra, mivel arra, amire én használnám,(például a rajz) többnyire nem alkalmas, felesleges macera lett volna az, hogy bejelentkezek a saját dolgaimra, aztán amikor anyu használja, akkor vissza, mert az a kevés dolog, amire azt tudtam volna használni és stabilan működött volna rajta, az kb a Messenger, Gmail, Classroom, böngésző. Ezek közül három sokkal kényelmesebb gépen, Messenger meg telefonon egyszerűbb nekem, mert tableten mindig ki kellett volna lépni, hogy anyu tudja használni a sajátját.


Egyébként én magyaráztam az okokat neki, de nem igazán ért hozzá, még ha pl mutatom neki, hogy nem tudok egybefüggő vonalar húzni a már meglevőn, úgy sem érti. Mert kb annyit ért, hogy azért lenne jobb tableten rajzolnom, mert jobban átlátom a telefonkijelzőnél nagyobb képernyőn. Ezzel a logikával meg nyilván jónak tűnik a közös is, független attól, hogy azon nem tudok egyenes, egybefüggő nem szaggatott volnalat húzni, mert nem érzékeli annyira jól, ha bármivel is hozzáérek. És ezt a részt nem érti.


Egyébként beleszólni nem akar, nem is akarja tiltani, annak ellenére, hogy drágának és feleslegesnek tartja, abból adódóan, hogy van egy, ami működik. Csak ha megveszem, akkor megbántódik. Itt ez inkább a baj.

2021. szept. 5. 13:59
 9/12 A kérdező kommentje:

#5/#7

Nem igazán hiszem, hogy anyu meg akarná tiltani, hogy a saját fizetésem mire költsem. :D

Meg kifejtettem, hogy miért nem használom a meglévőt. Először azért nem használtam sűrűn két évvel azután, hogy kaptam, mert ha magammal viszem, akkor sokkal drágább lett volna kapcsolatot tartani anyukámmal a koliból. Így meg egyszerűbb volt, hogy ő otthon használja a wifit a tablettel, én meg a koliból telefonnal. Mostanában meg többekközt azért mert nem jó arra, amire használnám.

Tehát nem azért cserélném, mert kell egy új, pusztán azért, hogy új legyen. A telefonjaimat is akkor cserélem, amikor már nem megfelelő a működése számomra, három évnél hamarabb sose akarok cserélni minimum, de a valóságban öt szokott lenni. Zavaró hiba például, ha óránként merül, vagy nem érzékeli a töltőt rendesen,vagy bármi olyan hiba, ami zavaró és nem javítható.

Szerintem nem olyan elítélendő, hogy 7 év után szeretnék lecserélni egy elektronikus eszközt, mert nem jó arra, amire használnám. Például anyunak tökéletes arra, hogy üzengessen, recepteket és egyebeket olvasson, meg játszon kb két játékot. De arra már nem jó, ha én rajzolni akarok, mivel hiába húzom a vonalat, ha nem lesz egybefüggő a kijelző miatt.

2021. szept. 5. 14:23
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Elég olyan helyzet, hogy ebböl nehéz jol kijönni hogy ne legyen a vége sértődés vagy veszekedés.
2021. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!