Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apaként mire figyeljek oda a...

Apaként mire figyeljek oda a kamaszlányomnál?

Figyelt kérdés

El kezdett pasizni a 16éves lányom, hogyan ülljek le vele meg beszélni, és mit mondjak mire figyeljen oda amikor párt választ maga mellé?

Más apukák mikre figyelmezteti, és hogyan beszéli ezeket meg vele anélkül hogy rosszul végzödne az egész beszélgetés, teszem azt hogy nem kioktatni akarom az emberekről hanem jót akarok neki, és hogy mikre figyeljen oda vagy hogyan viselkedjen a fiúkkal.



#apa#lány#kapcsolat#kamasz panasz#kamasz gondok
2022. máj. 18. 21:52
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem párvasztás még.

Mondd el ha baj van nekted szólhat és vegyél neki egy doboz gumit, hogy azt mindig használjon.

2022. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
87%
Ha eddig nem sikerült vele közvetlen kapcsolatot kialakítanod, akkor már nehéz lesz. Nem a figyelmeztetésre helyezném a hangsúlyt, inkább kérdezném. És ha kiderül, hogy valami nem világos számára, akkor adhatsz tanácsot. De óvatosan!
2022. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

Én inkább a haverja voltam mintsem az apja, nem élek vele hanem el váltam az anyjától, már 10éve és csak hétvégeken vagyok vele.

Nekem jobban el mondd mindent mint az anyjának, pl ezt is onnan tudom hogy ismerkedik, nekem el mondta de az anyjának nem.

Más apukák mit szoktak mondani milyenek a kamasz fiúk? Miktől óvják a lányukat? Milyen jelekre vigyázznak a mostani lányok a mostani generációs fiúktól?

2022. máj. 18. 22:08
 4/52 anonim ***** válasza:
94%
Hogy tiszteli-e őt a fiú. Szépen beszél-e vele, figyel-e rá, becsüli-e. Ha ez nincs, nincsen semmi.
2022. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
71%

Mond el neki hogy számíthat rád bármi van. Fontos a védekezés. Esetleg mesélhetsz neki az ennyi idős élményeidről. Valamint amit az utolsó mondott. Figyeljen rá hogy az adott fiú tisztelje. Ismerje meg jól, mielőtt bármit lép. Talán ami a legfontosabb: Mindig mondhatsz nemet, nem kell úgy érezned hogy bármit is tenned kell az adott fiúnak. Tudd mennyit érsz.

Valamint még egy záró gondolat. : Tudjátok meg mit akar a másik. Ha te szerelmet akarsz akkor ne menj bele egy olyan kapcsolatba aki mindig azzal jön hogy talán vagy nem vállal fel .

Gondolom már nem szűz, de ennek a csajnak jó videói vannak a témában [link]

Csak nyitottan beszélj vele. Sok sikert!

2022. máj. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem előbb próbálj érdeklődni a fiúról, így nagyjából látod, kell e / miért kell aggódni . Mutasd, hogy érdeklődsz , kérdezd ő hogy érzi magát, mi a véleménye . Ez után esetleg szépen mondj egy véleményt, hangsúlyozva, hogy te aggodsz érte, és nem akarsz bele szólni. Inkább tanácsot szeretnél adni. Lehet erre sem lesz fogékony, de ennél kíméletesebben, szebben ezt nem lehet kivitelezni. Én örültem volna, ha ezt megbeszélik anno velem. Persze anno kiváncsiskodásnak vettem volna.
2022. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
17%

4

Ugyan már...

Kérdező, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni

2022. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
92%
6 voltam. Illetve 5 is jó tanácsokat adott :)
2022. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
97%

Hetes! Pedig igenis fontos! Tisztelni kell a pasinak a lányt, de fordítva is. Ne játszanak egymással.


Kérdező, remek tanácsokat kaptál!

2022. máj. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló lehet hogy neked nem fontos, hogy a te lányoddal majd hogyan bánnak a mai fiúk, vagy hogy csak kihasználják mert naiv és jól nevelt, de engem érdekel hogy a mostani generáció milyen és mire készítsem fel. Mert nem szeretném ha a padlóra kerülne csak mert ő más mint a többi jól nevelt és konzervatívnak neveltem, nem olyannak aki mutogatja magát vagy harsánynak.
2022. máj. 18. 22:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!