Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a jó megoldás kamaszl...

Mi lenne a jó megoldás kamaszlányommal?

Figyelt kérdés

34 éves háromgyermekes édesanya vagyok,a legidősebb lányom 13 éves most jó pár hónapja harcolunk.Az édesapjával 8 hónapos korában külön váltunk,azután egyedül neveltem majd a férjemmel aki 20 hónapos korától neveli.Az édesapja sosem volt túl jó partner a gyerrknevelésben,én igyekeztem mindent megadni a gyerekeimnek minden évben nyaralás,hétvégente közös programok.

Most eléggé hanyag lett a tanulásban kérem hogy kicsit szedje össze magát,mert ez az év már számit a tovább tanuláshoz.Ha merek szólni hogy pakoljon össze a szobájában mert a putri semmi ahhoz képest ami ott van rögtön költözik,mert ő azt mondja nem birja velem tovább az apjához akar költözni.Az apja nem partner ebben mert ő is úgymond a gyerek mellè áll,azzal például hogy jó hát menjen csak oda lakni mert valami nálam biztos nem jó ha oda akar költözni.Az nem számit hogy ő élte világát én 2-3 helyen dolgoztam hogy mindenük meg legyen,az apuka meg hol fizetett rá hol nem de a legnagyobb összeg amit kaptam tőle 10.000 ft volt azt is egy hónapba 5 részletbe.

Nyilván hisz ott nincs kötelezettség,mindent szabad,én meg próbálom kötelezettségre nevelni.

Nem is vertem soha a gyerekeimet és ezután se fogom,de tegnap is amilyen stilusba beszélt velem az kritikán aluli.Egyszerűen nem tudom mit rontottam el.Mit lehetne csinálni hogy megtaláljam vele a közös hangot?

Rendesen számonkér hogy én mit képzelek hogy szólok neki hogy tanuljon mert egy rossz jegyet hozott.

Vagy hogy rakjon rendet,az az ő szobája.Csak én nem vagyok hajlandó ebbe élni mert tőlem nem ezt látja és látta soha.Minden tanácsot megfogadok,aki volt hasonló helyzetben irjon.


2017. okt. 6. 10:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
61%
Hagyni kell hogy lakjon apukánál egy ideig...aztán majd sírva megy vissza hozzád.
2017. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
73%
Én megengedném hogy oda költözzön, ha tényleg ennyire hanyag az apa akkor egy idő után vagy ő passzolja vissza vagy a gyerek fog haza szaladni. Lehet hogy annyi is elég lenne ha egy ilyen kitörés után fölhívnád apukát hogy menni akar a lány.
2017. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 babyboom567 ***** válasza:
62%
Én is hagynám,az első veszekedésnél az apjával,vissza fog menni.
2017. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
64%
Hagy menjen, ha menni akar! A fiam is egyedül neveli a kisebbik fiát, és ő is azzal fenyegetőzik ha rászól, hogy elköltözik az anyjához, pedig ő csak 8 éves.
2017. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
szia, az én lanyom is hasonló eset.úgy latszik ebben a korban ez van. nalunk is az van , hogy van még pár húzasa, és megy az apjahoz, mert en mar nem birok vele. most szedvedjen egy kicsit vele az apja, nekem 15 évem ráment a harcra.mindig van valami problema. most már szeretnek en is pihenni egy kicsit.
2017. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
77%
baromi nehez egyebkent a gyerekneveles, bár lehet ott rontottam el, h kisebb volt nem csaptam oda, mindent megengedtem neki. korabban kellett volna megfogni.
2017. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Konkrétan ilyenkor mindig hivom,de ô ez alól is kihúzza magát!

Oda nem tud menni mert ő nem tudná iskolába vinni.Tegnapi napon közölte hogy neki erre most nincs ideje nem fog lejönni érte.

2017. okt. 6. 11:22
 8/34 babyboom567 ***** válasza:
86%
akkor ilyenkor mond meg a gyerekednek, hogy az apjához nem tud menni, mert az apja nem akarja.Vagy a volt férjednek,hogy ő mondja meg a gyereknek.
2017. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%
Bedobnék a szobája közepére egy utazótáskát: "Csomagolj és mehetsz. Nem érdekel, hogyan jutsz el apádhoz és ott mit fogsz enni, ki fog rád mosni, hogyan jutsz el iskolába. Csomagolj és menj." És ott hagynám. Nem fog elmenni, tudja, hogy Nálad jó sora van, apja meg sz@rik rá. Csak akkor nyerhetsz, ha nem engeded, hogy zsaroljon.
2017. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
56%

Könyörgöm, kamasz! Ez most pont az a korszak, amikor még xar is büdös.

Semmiképp nem engedném apjához költözni ebben az esetben. Ha nála túl nagy lesz a szabadság, komolyabb zűrbe keveredhet a lány.

Milyen közös programokat szoktál vele szervezni? Nem mindegy ám. Legyenek "csajos" napjaitok: fodrász, kozmetikus, vagy csak úgy elmenni "plázázni" még ha nem is vesztek semmit, de ott kajáltok. Beszéltetek már arról, hogy mik a tervei? Mi szeretne lenni? Hol szeretne továbbtanulni? Próbálj meg kvázi félig-meddig most a barátnője lenni, de emellett maradj következetes.

Bevallom: kicsit furcsállom, hogy nem tudsz mit kezdeni a helyzettel, hiszen úgy tűnik fiatalon szülted, te is épphogy kinőttél akkor a kamaszkorból, emlékezz néha vissza, hogy te miket csináltál ennyi idősen. Esetleg kérdezd meg anyukádat, biztosan tudna mesélni.


Üdv:

egy 50 éves, 3 gyerekes anyuka, akinek a legkisebb gyereke 13 éves (a két kisebb lány, havi legalább 1x van csajos napunk)

2017. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!