Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szükségem lenne egy anyára,...

Sad cat kérdése:

Szükségem lenne egy anyára, de nincsen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisgyerekkoromóta nem foglalkozik velem. Mindig bántalmazott vagy csúnyán bánt velem, nagyon megutáltam. Sosem éreztette azt, hogy szeret, nem tett értem semmit és ivott. Azt hittem, amikor elköltöztem tőle, hogy túlleszek rajta hamar, de nem. 17 voltam, amikor elhagytam és most lassan 22 vagyok, de az utóbbi időben egyre jobban úgy érzem magam, mint egy kisgyerek, aki az anyját szeretné. Páromon próbálom kiélni a kisgyerek énemet, mesét nézek, hiányzik valaki, aki az anyám lehetne, aki mellettem van, egy példakép, aki segít mindenben és támogat. Az életben eddig mindent nekem kellett megtennem magamért, nem volt ott senki, hogy segítsen. Úgy érzem, hogy egyre jobban depressziósabb leszek.

2022. máj. 23. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Pszichologus kell neked.
2022. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Rokonságból valaki?
2022. máj. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Lehet rajta javítani sokat, pszichológussal. Sosem fog eltűnni benned a hiány, de kezelhetővé válik, fel a fejjel. És ne a párodon akard ezt kiélni, senki nem fogja tudni betölteni az űrt, te meg csak csalódsz, ha olyat vársz el tőle, ami nem feladata.

Tedd rendbe magad, megoldható.

2022. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Az olyan hiányokat, amiket gyerekként kellett volna megkapni, felnőttként már nemigen lehet pótolni. Ezért én is pszichológust, terápiát javaslok neked, fel kell dolgoznod ezt az érzést, hogy nem szeretett téged.

És 2-ik válaszoló is jót mond, nincs valaki rokonságból, vagy csak ismerős, akire annyira felnézel, mintha egy anyafigura lenne? Ugyanakkor ne várd el tőle, hogy megadja neked azt, amit anyádnak kellett volna megadnia, mert 1. az nem egészséges, 2. nem is fogja tudni, mivel ő nem az anyád. Ezért kell mindenképp a terápia.

Ha gondolod írj privit, szívesen meghallgatlak és próbálok segíteni :)

2022. máj. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a családommal nincsen jó kapcsolatom az alkohol miatt. Nálunk akiket ismerek (anyám meg nagyszüleim, rajtuk kívűl meg távoli rokonok, akiket régebben évente 1x láttam) mind alkoholista.
2022. máj. 23. 16:41
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Fiú vagy vagy lány?
2022. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
A pszichológust azért megfontolod? Hidd el, nem ciki ha ettől félnél. (Cikibb szarul lenni!)
2022. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
A pszichológus mellett, én ajánlanék egy könyvet. Mérgező szülők a címe. Én elolvastam.
2022. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. :)
2022. máj. 23. 17:44
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
9# tanulsz még vagy már dolgozol?
2022. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!