Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg anyut, hogy...

Hogy győzzem meg anyut, hogy elmenjünk együtt moziba?

Figyelt kérdés

Igazából családdal összesen kétszer voltam, mind a kétszer tíz éves korom körül, és akkoris csak azért mert nagynéném nagyon meggyőzően vetette fel az ötletet anyunak, hogy mi lenne, ha velük mennénk.

És egy csomószor van az, hogy anyut is érdekli a film, de nem jön el velem. Én meg egyedül nem szeretek menni, és az egy dolog, hogy vannak barátaim, de nem mindig van olyan, aki szintén meg szeretné nézni xy filmet. És egyszerűen anyut sehogy sem tudom meggyőzni soha, pedig már felvetettem azt is, hogy fizetem én a jegyet, ha ez a gond (elmondása alapján nem ez a baj egyébként), de akkor sem. Nem, ő megvárja inkább hogy sok évvel később adják a tv-ben, vagy esetleg megnézi neten.

És egyébként az is zavar, hogy sosincs közös programunk szinte, mert vitába torkollik, ha véletlenül lenne. Ez meg egy olyan, hogy közben nem igazán lehet összeveszni, szóval elég optimális, mert van valami, ami amúgy midkettőnket érdekel, előtte-utána lehet róla beszélni.


2022. máj. 25. 16:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy. Nem szeret moziba járni. Van ilyen, pl én sem szeretek. Találj ki más programot, moziba menj a barataiddal.
2022. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Enyém se szeret moziba menni, az az indoka hogy mindent fent van neten. Menj egy baráttal :)


Ha meg minden program ilyen nehézkes, akkor meg ne erőltesd.

2022. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Hát ez elég szomorúan hangzik :( legalábbis ez alapján nem tűnik túl jónak a kapcsolat köztetek. Ha nem akar menni, akkor úgyse tudod ráerőltetni, de esetleg próbáld meg neki megmutatni a film előzetest hátha kedved kap vagy olyan időpontot választani mikor kevesen vannak, lehet zavarja a tömeg? Vagy ha előre megvennéd a jegyet, akkor is lemondaná? Mondd el neki, hogy fontos neked a közös program, mozi után lehet egy jót kajálni, közbe kibeszélni a filmet, kinek mi volt a kedvenc jelenete stb.
2022. máj. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

3!


De ha nem szeret moziba járni, miért az kell hogy legyen a közös program? A kérdező se ertekelne, ha az anyja elvinné az Aida-ra, ha mondjuk utalja az operát.

2022. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

3-as: nekem kész kínzás lenne moziba menni és nem azért, mert a gyerekkel nem akarok, hanem mert utálom az ilyesmiket.

Nem tudom, te mit szólnál, ha elhívnálak egy elöadásra a csillagászatról vagy egy botanikai témáról, ami NEKEM érdekes és utána reklamálnék, hogy miért nem akarsz jönni, pedig milyen jókat lehetne utána ezekröl a témákról beszélgetni!

2022. máj. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Én is hasonló vagyok. Néha van olyan film, amit szívesen megnéznék, de jobb szeretem kivárni - mellékesen ingyen -, hogy a neten tegyem. Fel is ajánlották már nekem, hogy gyerünk, menjünk, fizeti, de én akkor sem. Jelenleg ott tartok, hogy 10+ valamennyi éve nem voltam moziban. Elől rossz ülni, mindenhol túl hangos, valahol valakik beszélgetnek, a szék kényelmetlen másfél-két órára, és nem szeretem mások rágcsálását hallgatni, de az se a szívem csücske, hogy sokak feje belezavar a képbe, pedig nem zsiráfok. Minden néz, hogy úristen, ezt komolyan gondolom, pedig a moziban nézni teljesen más élmény... Hát, ja, csak nekem nem jön be. :D Ha valaha lesz gyerekem, maximum kiskorában szenvedek végig néhány filmet, de utána engem többet moziba megkötözve sem visznek.


Fogadd el, van ilyen is.

2022. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Najo de nem azt mondtam, hogy rángassa el moziba az édesanyját, ha akarja, ha nem, hanem hogy beszéljen vele.. De nekem sokkal inkább úgy tűnik, hogy más közös programra se vevő, szóval itt nem a mozin van a hangsúly, hanem a kettejük közti kapcsolaton.. Ezért is írtam, hogy beszéljen vele, mondja el, hogy neki fontos a közös program az anyjával. Lehet otthon a négy fal közt is minőségi időt együtt tölteni, csak ehhez az kell hogy mindkét fél vevő legyen rá.
2022. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%

Le kell ülni, hogy nyíltan és őszintén megbeszéld vele, hogy mi a baja a mozival: az, hogy Ő beszélgetni akar Veled (arra a mozi tökéletesen alkalmatlan - oda nem beszélgetni megy az ember, meg a teremben ülő nézőtársak is minden bizonnyal gyilkos tekintettel és gyűlöletcunamival jutalmaznák, hogy te végigcsacsogod a filmet, amire csak úgy mellékesen ültetek be, mert amúgy anyukád Veled akart beszélgetni), vagy esetleg a választott film, vagy csak most, ma épp nincs kedve mozizni.


Én amúgy a pandémia előtt voltam utólján moziba, de szinte a teljes mozikínálatot látom, mert van Netflixem, HBO Max-em, s ha nagyon nincs mit nézni, akkor végszükség esetén még akár Amazon Prime-hoz is hozzáférhetek, és havi potom 10.000 alatt gyakorlatilag akár éjjel-nappal filmet nézhetek, éjjel 2-kor is, ha épp - a munkám miatt - megtehetem (nekem rettenetesen hektikus, teljességgel kiszámíthatatlan a munkabeosztásom - van, hogy két hétig semmi munkám sincs - olyankor akár éjjel 3-kor is tudok filmet nézni, ha akkor "szottyan" kedvem , máskor meg 12 órázom napokig folyamatosan)


Az is lehet, hogy a pénzt sajnálja rá (azért azt ne feledjük és végképp ne tagadjuk le, hogy bizony a mozizás, ha teljes moziélményre vágyunk, nos, akkor nemcsak a mozijegyből áll, veszel mellé nachost, popcornt, colát, ezt-azt), otthon ez nincs (vagy ha veszel kipattogatni való popcornt, akkor töredékárában van ahhoz képest, amennyiért az ugyanakkora (vagy sokkal kisebb) adagot a mozi büféjében adják).


Az is lehet, hogy ő fajsúlyos dolgokról beszélgetne, kiöntené a lelkét, hogy milyen dög a munkatársa, X barátnője (akinek ő a lelki szemetesládája), a főnöke vagy épp apád (vagy a jelenlegi párja), amire meg megintcsak tökéletesen alkalmatlan a mozi. (egy kávézó, egy cukrászda már sokkal alkalmasabb).

2022. máj. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Sokan (pl én is) azért utálnak moziba járni, mert a szinte folyamatos kukorica zabálás és kóla szürcsölés hangja nagyon irritálja őket, teljesen megöli az élményt.

Azt mondod, vitába torkollik a közös program szervezés, ebből arra következtetek hogy egyikőtök sem hajlandó kompromisszumot kötni. Próbálj felhozni neki semlegesebb programokat, amik nem érdeklődési körhöz kötöttek hanem átlagban élvezik az emberek. Pl séta egy szép faluban/városban, valami sport (vitorlázás, úszás, stb), kávézó, ruhavásárlás, akármi. Ha ezekre sem hajlandó, és nem is ajánl programot akkor engedd el... tudom hogy nagyon nehéz, de minél előbb szembesülünk a valósággal, annál előbb feldolgozzuk.

2022. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
9: a vitorlázás nagyon költséges (meg megintcsak nem a beszélgetésről szól), az úszás végképp nem(a víz alatt nem lehet beszélgetni, az ember nem hal(l) ).
2022. máj. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!