Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg anyut, hogy...

Hogy győzzem meg anyut, hogy elmenjünk együtt moziba?

Figyelt kérdés

Igazából családdal összesen kétszer voltam, mind a kétszer tíz éves korom körül, és akkoris csak azért mert nagynéném nagyon meggyőzően vetette fel az ötletet anyunak, hogy mi lenne, ha velük mennénk.

És egy csomószor van az, hogy anyut is érdekli a film, de nem jön el velem. Én meg egyedül nem szeretek menni, és az egy dolog, hogy vannak barátaim, de nem mindig van olyan, aki szintén meg szeretné nézni xy filmet. És egyszerűen anyut sehogy sem tudom meggyőzni soha, pedig már felvetettem azt is, hogy fizetem én a jegyet, ha ez a gond (elmondása alapján nem ez a baj egyébként), de akkor sem. Nem, ő megvárja inkább hogy sok évvel később adják a tv-ben, vagy esetleg megnézi neten.

És egyébként az is zavar, hogy sosincs közös programunk szinte, mert vitába torkollik, ha véletlenül lenne. Ez meg egy olyan, hogy közben nem igazán lehet összeveszni, szóval elég optimális, mert van valami, ami amúgy midkettőnket érdekel, előtte-utána lehet róla beszélni.


2022. máj. 25. 16:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%
Én azért nem járok moziba, mert nem szeretek tömegben lenni, nem szeretem, ha egy film nézése közben mindenféle zajokat kell hallgatni (evés, ivás, beszélgetés, böfögés, stb), nem tudok kényelmesen ülni, nem tudok a filmre koncentrálni, nekem a film nézése a filmröl szól és ehhez nem kell társaság.
2022. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem szeret moziba menni, ajánlj színházat.
2022. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nekem anyu azt mondta, hogy régen nagyon szeretett moziba járni úgy nagyjából azelőttig, hogy megszülettem, szóval szerintem nem az a probléma, hogy egy olyan programra akarom elrángatni, amit mindigis utált. Amikor kicsi voltam, akkor viszont nem volt rá ideje, aztán az egyetlen helyi mozi bezárt. De amúgy szokta nagyritkán emlegetni, hogy milyen jó lenne mostanában is moziba menni, mint régen.


Nem feltétlen a közös program szervezés torkollik vitába. Van, amikor megegyezünk a programról, aztán a program közben veszünk össze. Például elmegyünk sétálni, azt mondja szívesen benne van, sőt, ő veti fel az ötletet, hogy gyerünk, beszélgetünk, aztán random elkezd veszekedni, hogy ez mekkora hülye ötlet volt, neki mindig fáj a lába, és gondolhattam volna erre. Vagy elmegyünk együtt vásárolni, ő kiakad azon, hogy szerinte csúnya, nem nekem való ruhák tetszenek nekem. Vagy együtt kertészkedünk, egy rossz szavam nincs, pedig irtózok a bogaraktól, ő végig panaszkodik, hogy mennyire utálja, hogy gyomlálni kell, aztán beleköt abba, hogy én "pofákat vágok" (holott nem), és ha ennyire nincs kedvem ehhez, akkor ne csináljam.

Szóval még azokon a programokon is összeveszünk, amit alapvetően ő szeretett volna, én meg bármiféle ellenkezés nélkül belementem. Ha meg megpróbálok komolyan beszélni arról, hogy rosszul esik, hogy mindenből veszekedés van, akkor lecsesz, hogy generálom a feszültséget. Vagy levegőnek néz és telefonozik, pofákat vág közbe és csak aztán kezd el veszekedni.

Mindemellett egyébként panaszkodik, hogy kevés időt töltünk együtt, szóval azért gondoltam, hogy ritkán egész optimális lenne a mozi, mert ő mondja, hogy jó lenne, olyan filmről van szó, aminek pl a korábbi részeit szerette és várja az újat, viszont összeveszni nincs lehetőség.

2022. máj. 25. 19:42
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, a színház ötlete miért 0%-os... lehet, hogy oda szívesen menne.
2022. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Meg lehet érteni hogy nem akar menni, el kell fogadni.
2022. máj. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#14 Én nem pontoztam senkit.

#15 Értem én, hogy nem akar, de akkor miért mondja kvázi az ellenkezőjét..?

2022. máj. 25. 21:05
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
Anyukád igazából nem érzi jól magát veled. Az okát nem tudom, de arra tippelek, hogy talán még magának sem vallja be, és mások előtt is ciki lenne azt mondani, hogy nem akar a lányával lenni. Neki nem kikapcsolódás, ha mindig vita lesz a vége. Simán lehet, hogy nem tudja, hogy barátkozzon veled és ezt nem tudja jól kezelni.
2022. máj. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
26%
Édes lehetsz, most minden dolgot beleértve... annó én 14 éves voltam, és a szüleimmel egy közös programot szerveztem, elmentünk nyáron a kertmoziba kisvárosunkba... A Világok Harcát... szerintem akkor voltunk először és utoljára ott.... mert annyi szúnyog volt...
2022. máj. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utálok moziba járni, mert értlemetlen.


Ugyanazt a filmet negyedannyiért megveszem a neten, nem kell a kukoricazörgést hallgatni, üdítőszürcsölést meg az a király, amikor a melletted ülő végigpfázza, vagy a kölyök végigordítja a filmet.

2022. máj. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem úgy hangzik a válaszod alapján, hogy a benne felgyülemlett feszültséget rajtad vezeti le. A nagyon stresszes, alacsony önbecsülésű emberek szoktak mindenbe belekötni, hülyeségeken veszekedni és a másikat (vagy jelen esetben a stílusát) kritizálni. Ez nem a te hibád, ne ostorozd magad miatta! Sajnos tanáccsal nem tudok szolgálni, nekem apám ilyen és még mindig nem sikerült változtatnom rajta. Az is esélyes hogy tényleg nem akar veled időt tölteni, csak ráveszi magát mert tudja hogy neked fontos, de aztán végül nem érzi jól magát. Ami szintén nem a te hibád.
2022. máj. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!