Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Mit lehetne ebben a helyzetben csinálni?

Figyelt kérdés

A fiam és a férjem nagyon hasonlítanak egymásra, mindketten könnyen felkapják a vizet. A férjem homeofficeban van, a gyerek meg gimnazista. Egyszerűen folyamatosan megy a vita köztük a lustaság témakörben. Hogy a fiunk nem csinál semmi hasznosat itthon, nem segít be, csak tanul, számítógépezik vagy nincs itthon hanem a barátaival van. A fiam azt mondja, hogy ő csinál dolgokat ami igaz is, pl. néha ebédet, mosogatni is szokott, felmosni meg porszívózni, de mivel az apja olyan hangnemben kéri meg ezekre, a "lusta disznó" jelzővel, ezért inkább dacból nem csinálja vagy felemeli a hangját és elkezdik szidni egymást. Azt mondja, hogy apának sosem elég amit ő csinál, hiába csinál bármit, ezért már inkább nem is csinál semmit mert nincs kedve.. Amikor csinál valamit akkor is inkább akkor amikor a férjem épp nincs otthon. Mindezzel szemben hozzá kell tenni azt, hogy a férjem idős és már nagyon fárasztja a házimunka..De olyanok vannak, hogy a gyerek éppen filmet néz, ő meg elkezd ordibálni, hogy azonnal gyere ide. És kiderül, hogy az a gondja, hogy a fiam égve felejtette a lámpát. Amit a férjem ahelyett hogy egy mozdulattal lekapcsolna, megvárja, hogy a fiunk odamenjen és lekapcsolja...

Egyszerűen szörnyű ezt látni/hallani és az még rosszabb, hogy alig vagyok otthon és nem tudom helyettük mindig megcsinálni ezeket a dolgokat


2022. máj. 27. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A fiadnak. Ne csak allj ott mint egy kuka, hanem lepj kozbe, esetleg beszelgess el a ferjeddel.
2022. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Állj ki a fiad mellett. Sosem értettem, hogy csak azért, mert a gyerek "alárendelt" ezért neki igaza se lehet. A férjed is felfoghatná, hogy a fiad csinálja a dolgát, nyilván haverokhoz is fog menni.

Amúgy ugyanez a helyzet van nálunk is. Apám nem tudja felfogni, hogy nekem is van dolgom, nem tudok haptákban állni, és ilyen apróságok (lekapcsolni a lámpát, távirányítót/telefont odavinni) lópikulák és tegyen meg ő is ennyit.

2022. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Fiadnak
2022. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Most nem foglalok állást, hogy kinek van igaza, de bárki mellett is állsz ki, az biztos, hogy hosszabb távon éket ver közétek és szinte lehetetlen lesz helyrehozni. Ezt a meccset az apának és a fiúnak kellene lejátszani, még ha nehéz is. Szerintem te maradj ki belőle.
2022. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

"az még rosszabb, hogy alig vagyok otthon és nem tudom helyettük mindig megcsinálni ezeket a dolgokat"

Még szerencse. Csak azt ne! Mindkettőből sikeresen nevelnél lusta f...szt.

Ültesd le a két marhát, és mondd meg nekik te, hogy melyikük mit és mennyit fog megcsinálni a héten. Légy igazságos, legyen értelmes, elfogadható mennyiség, aztán semmi apelláta, mindketten maradjanak csendben.

Egyébként a fiadnak van inkább igaza. Normálisan kéne szólni hozzá.

2022. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Az én apám is ilyen szemét f.sz, azt érte el ezzel, hogy az egész család utálja és megveti. A bunkóságra nem mentség az öregség.
2022. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
A férjednek van igaza.
2022. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Leültök családilag. Megbeszélitek, hogy hogyan osztjátok fel a családban a házimunkát, leírjátok. Innentől egyszerű a képlet. Ha a férjed kötözködik csak meg kell lesni, hogy a fiad feladatai készen vannak-e.
2022. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
66%
Úristen, ugyanilyen gyerekkorom volt nekem is. Fiadnak van igaza természetesen. Nem “csicska” a gyerek. Utáltam mikor mindig üvöltözött velem anyám, mert ezt vagy azt nem csináltam meg, amit megparancsolt. Már van saját gyerekem és amellett, hogy tanítom házimunkára, nem várom el tőle, hogy kötelezően csinálja mint egy robot. Legyen már neki gyerekkora baszki. Az a dolga hogy élvezze. Majd ha egyedül fog élni úgyis kénytelen lesz megcsinálni. Én is utáltam takarítani, most mégis megcsinálom. És anyám szar nevelése miatt most sem vagyunk igazán jóban és soha nem is leszünk. A gyerekkoromra meg mindig rossz emlékként gondolok vissza. Szóval szerintem addig beszélj erről a férjeddel, amíg a fiad nem utálja meg örökre.
2022. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Mindkettőnek és egyiknek sem.

Először is a házimunkát el lehet osztani. Nem, nem a gyereknek kell mindent megcsinalnia és nem is neked, harmotok között kell elosztani.

Masodszor alapból csakazertse módra kapcsol mindenki, ha lusta disznonak hívják- de ezt a jelzőt általában nem véletlenül kapja am senki.

Harmadszor ha mondjuk már 100szor elmondja az ember a gyereknek, hogy kapcsolja le a lámpát maga után, akkor 101. alkalommal érthető, hogy ordít és oda hívja a gyereket.

2022. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!