Mit csináljak anyámmal?

Figyelt kérdés

Bármit is mondok, vagy beszélgetünk az én dolgaimról, mindig ezzel jön, "apád is ilyen.." "apád is ezt csinálja...", és hasonlók, amiből már kezd elegem lenni. Igaz, nagyon szeretem az apukámat, viszont én olyan fajta típus vagyok aki nem szereti, ha máshoz hasonlítgatnak, teljesen mindegy hogy kiről van szó. Szokott más családtagomra is célozni, de azt ritkábban, leginkább apám jön szóba. Már hónapok óta ezt csinálja, és már a sírógörcs, idegesség kerülget. Mit tegyek vele hogy leálljon ezzel? Köszönöm a normális válaszokat előre is.


16/l



2022. jún. 12. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Ne beszélgess vele a te dolgaidról. Hacsak nem kényszeres fecsegő vagy.
2022. jún. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Beszélj vele filmekről, a sorozatáról, a szomszédok titkairól, bármiről, de a te életed dolgait ne vele, hanem a barátaiddal vitasd meg. Gyerekként élsz rátapadva, pedig pont most kell leválnod érzelmileg róla, hogy képes legyél felnőttként élni.
2022. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyébként elfelejtettem mondani, hogy próbáltam erről beszélni, de még mindig folytatja.


1-es, ő szokott nyaggatni, én nem szoktam beszélgetést kezdeményezni vele. :( amúgy köszi a választ.

2022. jún. 12. 11:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,ha ő elkezd nyaggatni, nyigodtan megmondhatod neki, hogy amíg az apádhoz hasonlítgat, egy büdös szót nem beszélsz vele.
2022. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyerekeként bánik veled, hanem eszköznek apád elleni indulatait kifejezni.
2022. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyaggatásra először közöld, hogy mért nem akarsz vele beszélgetni, majd ha mégis újra felhozza, sírógörcs helyett abban a pillanatban hűvösen szembesítsd vele, hogy látod, most is. Ezt egy párszor megcsinálod, utána már észre fogja venni magát. De tényleg ne vele beszéld meg az ügyeidet, nem alkalmas rá.
2022. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A szembesítés nem fog sikerülni, azt csak intelligens, jó önismeretű emberek viselik el. Saját tapasztalat, hogy az ilyen figurák, mint a kérdező anyja, sikítozós-botrányos-kiabálós műsorba kezdenek, mikor "szembesíteni" próbálják őket a hibájukkal.
2022. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára van oka, hogy apádat választotta, tehát csak magát okolhatja....
2022. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

hát akkor se beszélgess vele :D tartsd sakkban, hogy amíg nem hagyja ezt abba, addig nem mondasz neki semmit, mert így viselkedik.

Mondjuk fura, hogy ő hasonlítgat téged apádhoz lányként, mert az, hogy velem fiúként ezt elkezdte tolni anyám, az érthetőbb, de én sosem hagytam magam, leállítottam, meg ordibáltam vele egy sort, ezt maximum 3x kellett megtenni és ennyi. Meg én is elgondolkodtam magamon, hogy ne legyek olyan mint az apám, mert nem volt egy követendő példa, legalábbis azokban nem, amiket nyilván más a szemedre vet, hoyg "hö tiszta apád".

2022. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem mondasz oylat amibe tudod h beleköt.
2022. jún. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!