Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha minden lépésem...

Mit tegyek, ha minden lépésem katasztrófát idéz maga után?

Figyelt kérdés

Mikor kamaszodni kezdtünk mindketten a tesómmal, akkor történt egy hatalmas szakadás apámmal. Ő is, én is jártam pszichológushoz. Az semmit nem segített semelyikünknek. De mit tegyek, ha ennek már minimum 4 éve, és a helyzet csak rosszabbodott? Apám minden lépésemet kritizálja, ami már anyámnak is szemet szúrt.

Emellett tisztában vagyok vele, hogy én sem vagyok egy kis angyal. Hiszti, feleselés, szemtelenkedés. Tudom, hogy velem is bajok vannak, de én már engetegszer próbáltam változtatni, de úgy nem lehet, ha egy fikarcnyi támogatást sem kapsz, elég egy nem teljes mértékű egyetértés, és már azzal jönnek, hogy : "Te sose fogsz tudni megváltozni!"

És most azt találtuk ki, hogy apámmal úgy viselkedünk egymással mint két idegen. Én ehhez tartom is magam, de ha ő nem, akkor mi értelme az egésznek.

Én már belefáradtam a folytonos veszekedésbe, és gyűlöletbe! Mit tegyek, hogy boldogabb legyek?



2022. jún. 15. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom, anyáddal is olyan. Mért nem válik? HA vele nem olyan, mért nem szól rá? Anyád dolga lenne, hogy megvédjen. És amint valamilyen végzettséget szerzel, költözz.
2022. jún. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Család terapeuta
2022. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Kólauborkával ***** válasza:
92%

Amennyiben jól veszem ki mondandódból kb.: 20 éves lehetsz és ha van lehetöséged költözz el. Ez lehet albèrlet, kollégium, barátok (ugye ez ilyen fiatalon azért jó buli).

Ismerösömék hasonló cipöben jártak és ez nagyon sokat javított a kapcsolatukon, konkrétan helyre hozta.

Van olyan, hogy 2 személyiség nem fér meg egy légtérben (házban), pedig igazából szeretnék egymást.

Más normális megoldás nem jut eszembe, pontosan nem ismerem vitátok okát, de ilyenkor a legelsö lépés, hogy egy kis távolság kell.

2022. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Most mihez is kellett pszichológus?
2022. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Kezdj önálló életet.
2022. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A távolság jót tesz a kapcsolatoknak. Szerintem is próbálj önálló élétét kezdeni, látogasd a szüleidet valószínű jobb lesz a helyzet.
2022. jún. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

A másik hozzáállását nem tudod befolyásolni, egyébként javasolhatsz például családállítást vagy hasonlót (olvass utána).

Rendkívül nagy csalódás lehetett hogy nem segített egy szakember, de ez nem azt jelenti, hogy a többi se fog tudni.

Ha van rá lehetőséged (vagy teremtsd meg lehetőségét) az elköltözésnek, különköltözésnek, akár oktatási intézmény & kolesz vagy bármi.

2022. jún. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Itt elsősorban nem veled van a gond szerintem, hanem apáddal. Hiába megy pszichológushoz, ha nem hajlandó változni, és ha nem hajlandó változni, a családterápia sem segít.


Te nem oldhatod meg az ő problémáját, viszont magadon tudsz azzal segíteni, hogy elhúzol, vagy elválnak.

2022. jún. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
te kamaszodtál, ő meg ezt rendes balfsz módjára lereagálta bunkósággal, én csak azt nem értem, hogy mért szalad mindenki a spermadonorja után szomorú kiskutyaszemekkel... nem kíváncsi rád és nem akar téged, akkor minek rápazarolni az érzéseidet?
2022. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

Meg kell tanulnod azt

A szülőt ha úgy érzed nem kell szeretned nem kővetelhető de tisztelet igen.

(Ebben kivétel ha apád szenvedély beteg.Üt ver vág Nem gondoskodik rólad.)Egyébként generációs betegség a szülő nem tisztelése.

Nem is értem hogy jutottunk el idáig.Talán túlontúl sok lett megengedve a mai generációnak nagyon el lett kapatva.

Anyukád meg jogosan nem szól ebbe bele mert a férjének adna igazat

Nem akarja ő is a feleselést hallani

2022. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!