Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Katasztrófális családi állapot...

Katasztrófális családi állapotok? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Apám világ életében az a fajta ember volt aki nem szívesen vette ha valaki parancsolt neki. Mindig valahogy önmagától oldotta meg a dolgokat, nem is dolgozik már közel 10 éve. Volt egy háza a városban. Mivel apámnak apeh tartozása volt, kitalálta hogy eladja a házat vesz egy tanyát és kifizeti a tartozást. ez még nem is lett volna akkora gond. De nem tudta kivárni hogy elkeljen a háza, kinézett egy tanyát. Nagymamám házát terhelte be, hogy majd ha elkel a ház kifizeti a hitelt. Csakhogy ahogy elkelt a ház, a fennmaradó összegből nem fizette ki a hitelt hanem szép lassan felélte. kb 3-4 milliót. aztán mivel munkahelye nem volt szép lassan felkúszott a törlesztő részletek tartozása 8-900ezerig! Most behajtó volt a mamámnál, meg egy ember a NET programról beszélt. Csak ez az egy lehetőség maradt hogy ne árverezzék el a házat. Így tulajdonképpen a mamám a saját házának az albérlője lesz. Ezt mamám nem tudta feldolgozni, fel akarta kötni magát. Öcsém szedte le :( aztán megbánta és azóta jobb a kedve is és látszik rajta hogy rájött hogy hiba volt anyámékat támogatni. ugyanis mivel apám nem dolgozott, így minden hónapban napra pontosan a nyugdíj napján megjelentek mamámnál és pénzt kértek élelemre. Ez már most annyival jobb, hogy apámnak talán (!)volt lelkiismeret furdalása mamám öngyilkossági kísérlete miatt és már nem jár hozzá pénzt kunyerálni. Viszont most meg engem hívogat. hogy vigyek neki kaját meg cigit mert nincs nekik. Van egy öcsém aki idén fog érettségizni. Ő már nem is anyáméknál lakik mert nem tudják eltartani. őt is a mama tarja el. A családit apámék veszik még mindig fel. Most intéztük el azt is hogy saját jogon öcsém kapja meg a pénzt hogy legalább annyival is kisebb legyen mamám gondja. Viszont én érzem magam rosszul hogy most vissza utasítottam apámat, hogy nem vittem ki neki kaját. Meg a hangján is hallottam a telefonba hogy mennyire megsértődött. Pedig tudom hogy nem lehet mást tenni. Én is önálló vagyok, párommal két gyereket nevelünk, nem tudnám ellátni még anyámékat is, főleg hogy esze ágában sincs elmenni dolgozni. és tudom hogy most én vagyok a főgonosz mert nem adok neki pénzt kajára meg cigire. egyébként alkoholisták is, a tanya körüli gyümölcsökből pálinkát meg bort csinált. azt isszák, egynap kétszer berúgnak. Borzalmasak. De megbolondulok a lelkiismeret furdalástól hogy nem segítek nekik. pedig mikor volt az az esete. Mikor mamám fel akarta kötni magát. Felhívtam apámékat is hogy hát ugyan jöjjenek már ide, és nem jöttek. azt mondták vagyunk mi elegen itt oldjuk meg a helyzetet. :( rettenetes ez az egész nem tudom mit tegyek vagy helyes e amit teszek . borzalmas ilyen családi háttérrel élni. Közben itt van öcsém is, aki próbál olyan életet élni mint a haverjai akiket pénzelnek a szülei. De3 őt nem tudja senki pénzelni. Cigizik ha van pénze arra költi. bulizni akar járni ,de nincs miből. Volt hogy dolgozott a nyáron de azt a pénzt is apám elvette tőle. mellesleg azóta nincs otthon öcsém. tavaly év vége óta. próbálom helyes irányba terelgetni de nem megy. próbálom megértetni vele hogy ha már a mamánál lakhat akkor ne veszekedjen tartsa be az alapvető szabályokat h pl hétköznap 10nél később ne érjen haza, meg segítsen otthon meg ilyesmi. De teljesen önfejű, jön-megy alig beszél a mamámmal. Komolyan mondom nem tudom mit csináljak a családommal. Mit tegyek apámmal és mit öcsémmel hogy legalább legyen belőle valami? Szegény mamáról már nem is beszélve. ki vagyok akadva teljesn.
2013. nov. 1. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Fizessetek be neki valahol, ahol naponta meg tud szerényen ebédelni. Cigarettára egy petákot sem adnék.

A többit oldja meg: menjen el közmunkára, megkapja a havi cca 67 ezer Ft-ot, s abból már megvan az ennivalója is, igaz, szerényen, de dolgozni kellett volna.

Apukád sajnos élősködő fajta.

A gyermekeid előbbre valók, de azt sem teheted meg, hogy apád éhen haljon. Ahogy bánsz a szüleiddel, úgy fognak veled is bánni a gyermekeid. Ez élettörvény.

Meg kell találni az arányos megoldást: első a családod, a gyerekeid és a férjed, amennyi apukádnak jut, azzal elégedjen meg. A többit oldja meg.

2013. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan állsz anyagilag, de én annyit tennék, hogy 1 havi kaja pénzt adnék nekik. Ha azt ők elb*sszák cigire, meg piára így jártak. TE, megtetted amit kell, TE adtál nekik rá valót, az hogy ők felelőtlenül használják ez nem a te problémád!


Én 2 évvel vagyok idősebb mint az öcséd, és nagyon szerencsétlenül startoltam az életben tehát most a 0-án vagyok. Szüleim gyakorlatilag "kidobtak", emiatt ugyan az ő régi lakásukba élek most, de nagyon szegényes körülmények között. Internetezni is úgy tudok, hogy még amikor suliba jártam kaptam egy laptopot és szerencsére elérem az ő wifijüket, különben az sem lenne.


Na a lényeg, hogy szüleim épphogy annyi kaját adnak hogy ne haljak éhen, tehát egy szelet üres kenyér meg tej és vitamin tabletta. Még annyi, hogy mivel vidéken vagyunk elég sok gyümölcsünk van tehát ha nagyon éhes lennék van alma meg körte.


Te szüleiddel is meg lehetne ezt csinálni. Mint mondtam én el vagyok ezzel, de én teszek is érte hogy ez minél előbb megváltozzon, hisz jövőhéten kezdek a munkahelyen dolgozni. Nem fogok sokat keresni, ha megjön az első fizetésem, sem fogom elhalmozni magam minden földi jóval, előre elkészített fagyasztott ételeket fogok venni. Nem tápláló, de olcsó és laktató. Éhen nem fogok veszni, és pénzem is marad fontosabb dolgokra.

2013. nov. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű. Te, és mamád beleszartok hogy a többiek mit csinálnak. Probléma megoldva. :) Tesód visszaköltözik apádékhoz, akkor majd akkor jár haza amikor akar, és takarítania sem kell. Vagy keres munkát, és kibérel egy szobát máshol. Szüleid meg ígyis úgyis el fognak menni dolgozni, ha már nem lesz pénzük ételre. Gondolhatod, hogy nem fognak éhenhalni a kanapén.


Szóval nagymamát tehermentesíteni, a saját pénzét hadd verje el ő. Menjen wellnessezni. Te a saját családod megélhetésén aggódjál, a két gyerekkel. Szüleid és tesód meg csinál amit akarnak. Nem bonyolult. Ha meg zaklatnak, változtasd meg a telefonszámod. Utazni úgysem fognak, mert az pénzbe kerül!

2013. nov. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nyilván nem halnának éhen a kanapén mert ha nem érkezik segítség nyilván véget vetnének az életüknek. Legalábbis tegnap ezzel fenyegetőzött apám.
2013. nov. 3. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!