Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éves Lány "gyerek" katasztr...

18 éves Lány "gyerek" katasztrofálisan igénytelen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Néhány éve vagyunk együtt a párommal. Ő hozta a kapcsolatba a lányát. Most 18 éves.

Jól megvagyok a gyerekkel, nincs is ezzel semmi gond. A problémám az lenne, hogy a gyerek egészen elképesztően igénytelen. Lány létére!

Gyakorlatilag amihez köze van, abból mindenből igénytelenség lesz. A szobája szó szerint disznóól. Körömollók az ágyban (ebben alszik), evőeszközök a földön (napokig). Szennyes alsóneműk az ágy mögé dugdosva. Fürdés kb. hetente. Papucsot nem használ, full retkes lábbal, fetreng az ágyban, az ülőgarnitúrán. Képes úgy csinálni egy rántottát magának (délben!), hogy a tojáshéjtól kezdve mindent előhagy, még a szekrény ajtó is nyitva. Aztán ha mikor hazaérünk a unkából, azt mondja, hogy majd este elpakolja...

Ha leejt valamit a földre, az napokig ott marad, kivéve ha mi fel nem vesszük és el nem rakjuk a helyére.

Jóformán az otthoni takarítás, rendrakás, az ő általa okozott trutymó elpakolásával és eltakarításával telik.

Nem tudom mit kellene tenni. A párom próbálkozik, időnként nagy veszekedések árán 1 vagy max. 2 napig pakolászik a gyerek, de ez is olyan tessék-lássék módon.

Nekem nincs ötletem mi lenne a megoldás.


Iskolai eredményei (középiskola) gyakorlatilag a nullát közelítik. A korából látszik, hogy már tényleges bukás is előfordult! Csak azért nem bukik meg minden évben, mert az anyja kikönyörgi a tanároknál a kettest. A gyerek meg mindenféle trükkökkel (puskázás, vagy netről lelopott beadandó dolgozatokkal) oldja a meg a bukás elkerülését.

Műveltsége nagyjából szerintem nem éri el egy 8.-os gyerekét. Tulajdonképpen bármi is ami vele kapcsolatos, ugyan ilyen rendkívül rosszul működik. Barátok barátnő, pasizás, öltözködés, felelőtlenség, stb.

Attól félek, hogy ha kikerül az életbe, soha semmire nem fogja vinni. Legalábbis ezzel a stílussal tuti nem!


Ki mit javasolna? Radikális szigor? Vagy óvatos hosszú távú nevelési módszerek? Esetleg valaki szerint ez lehet pszichés betegség miatt is, ezért inkább orvoshoz kéne vinni?



2013. szept. 22. 09:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Nem hiszem, hogy pszichés probléma, inkább egy nagy pofon hiányozna neki.

Sajnos 18 évest már nevelni nem nagyon lehet.

Megijeszteni tudjátok: "A mi házunkban így nem lehet élni. Van egy heted, hogy rendet tegyél magad körül, és normálisan kezdjél viselkedni. Különben meg: nagykorú vagy, viszlát!"

2013. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

18 éves, felnőtt nagykorú nő....


Ergo radikális szigor már nem játszik (azt eddig kellett volna). Cserébe most már játszik az ultimátum. Vagy betartja a házirendet (legyen szó rendrakásról vagy bármi egyébről) vagy el lehet költözni - ahová csak akar.


Nyilván ésszel kell ezt a házirendet felállítani, nem patika tisztaságot várni el helyből, de:


- Naponta fürdés minimum!!!!

- Ha a szobájában gané van az az ő dolga, de a ház többi részén ne csináljon disznóólat! Amit csinál azt tegye is rendbe!

- Mosogatásra, pakolásra, takarításra, mosásra beosztani heti 1-2 alkalommal, mikor mire



De nekem az nem fér a fejembe, hogy hogy lehet valaki olyan undorító 18 éves lány létére, hogy heti 1x fürdik... Nincsenek barátai, fiúk, akiknek tetszeni akar?

2013. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Pendulum92 ***** válasza:
48%

Ez a korábbi elhanyagoltság eredménye.

Te már ne mtudsz semmit tenni.

2013. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
16%

Ez betegség,és valami oka van az ilyen hozzáállásnak.

Én biztos szépen,békében lelépnék,akármennyire is szeretném a páromat.

Csak magadat teszed tönkre,és még ami majd lesz ezzel a kiscsajjal...

Nevelni úgy sem lehet,max.kidobni a fenébe.

2013. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Ez valószínűleg nem organikus eredetű betegség, és főleg nem pofon kell rá, és a gyerek problémáját mutatja, hanem az anya-gyerek kapcsolatot (de lehetséges még az gyerek lázadása az apja ellen, illeve az igénytelenséggel kicsikart negatyv figyelem).


A megoldás a következő: 18 éves embert nem lehet elvinni, sem elcipelni ifjúsági pszichiáterhez. Feldobni a témát lehet neki, de ha maga nem látja be, hogy ahogyan él, az nem megoldás és nem jó, akkor nem ér az egész semmit. (Nincs belső motiváció a változásra.)


Teljes ignorálás. Nem kell utána elpakolászni, sem szóba hozni bármit, sem lecseszni semmiért. Magatok után pakoljatok, mossatok, és hagyjátok DE EGY SZÓ ÉS EGY ARCIZMORÁNDULÁS NÉLKÜL!, hogy ő a legnagyobb koszban éljen. Ha neki úgy jó, akkor úgy jó. Ha rájön, hogy a trehánysággal nem tud semmiféle haragot, dühöt provokálni ÉS saját maga kezdni megunni a maga mocskát, akkor előbb-utóbb tesz ellene. Amikor tesz ellene, azaz takarít, kimos akár csak egy zokit is, tessék FINOMAN megdícsérni. Csak annyira, mintha egy kismadarat símogatnál meg és csak egyszer.


Anyukával tessék beszélni, hogy ne könyörögje ki a ketteseket. Ha nem tesz semmit, akkor megbukik a gyerek és ennyi.


Ps: véleményem szerint elég nagy baj van a gyerekkel, és ez annak a jelzése, hogy nagyon nagy baj volt az anya-gyerek kapcsolattal és a továbbiakkal is. Jó lenne az egész családnak, beleértve a volt nejet is (a gyerek anyját) egy családterápia.

2013. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Pofon, elzavarás nem igazán kivitelezhető.

Gondoljatok bele. Én mint "nevelőapuka" nem szeretnék ilyennel még előhozakodni sem. Hogy nézne az ki, hogy "dobjuk ki a gyereket ha nem változik"?

Másrészt, meg semmit nem tudna kezdeni magával, ha hirtelen kikerülne az életbe. Ráadásul még suliba jár.


Egyébként nem hinném, hogy az elhanyagolás miatt lenne ez. Inkább az agyon ajnározás. Úgy nőtt fől a gyerek, hogy a nagyszülők is egész nap ajnározták...

2013. szept. 22. 09:30
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Sok kedvességgel, beszélgetéssel el lehetne érni, hogy példaképévé válj. De nem könnyű, mert már nem gyerek. Én először is vennék neki márkás klasz tusfürdőket, samponokat és megkérdezném tőle, mivel lehetne feldobni még a fürdőszobát, hogy neki is jól essen oda bemenni. Netán együtt válogatni vele csempematricákat, fürdőszobaszőnyeget, valami művirágot, bármi, nem muszáj drága dolgokra gondolni. Elmennék vele időnként ruhákat vásárolni, hogy érezze milyen az, ha jól érzi magát a bőrében, sikeres, stb. Sok sok beszélgetés, kedveskedés, dicséret, minden apróságért, amit tesz. Hívnám segíteni mosogatni, krumplit pucolni, de nem úgy, hogy elvárom, hanem hogy szükségem van rá és közben mesélnék neki a saját problémáimról, mintha tőle várnék segítséget. Éreznie kell, hogy valaki számít rá, hogy szükség van rá, hogy hasznosnak érezze magát. Szóval valahogy így kéne elkezdeni.
2013. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát az nem derült ki, hogy te az apuka vagy és nem az anyuka. Hát akkor az anyának kéne ugyanezt tenni kb. de veled együtt.
2013. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%

# 6


Azért ha a te házadba laktok akkor lehetnek elvárásaid... Ha te költöztél az asszonyhoz az megint más tészta.


De felhívnám a figyelmedet arra, hogy én NEM AZT MODNTAM, hogy dobjátok ki. Hanem, hogy helyezzétek kilátásba. Hatalmas különbség van a kettő között. Ha elég határozottan adjátok elő a színjátékot el fogja hinni és változik majd. Éreznie kell, hogy a tetteinek következményei vannak. Az nem következmény, hogy havonta 1x az anyja vagy te ordibáltok vele, az nem vezet semmire.

2013. szept. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
A ráijesztés sem működik, volt már, hogy kipróbáltuk. Keresett magának munkát (nyáron), hogy majd elköltözik. Persze ott is hozta a formáját, és pár nap után otthagyta/kirúgták, egy olyan röhejes pénzzel, aminek én a háromszorosát keresem meg naponta...
2013. szept. 22. 09:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!