Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy sok szülő...

Miért van az, hogy sok szülő a semmirekellő gyerekét tutujgatja a másikkal meg nem törődik?

Figyelt kérdés

Én már 23 évesen el költöztem albérletbe. Szakítás után nem engedték hogy haza menjek. Azóta is csak azt kapom tőlük, hogy kezdjek valamit az életemmel, szar a melóm, nincs saját házam. Ők ennyi évesen már szülők voltak én meg sehol se tartok.

Persze az nem probléma, hogy a bátyám 35 éves fejjel otthon lakik. Fizetik a hiteleit, nyaralni viszik. Ha dolgozni megy ebéd szünetbe föl hívja anyámat hogy jaj anya fincsi szendvicset csináltál. Mindezt úgy hogy 3 óra múlva úgy is haza ér és találkoznak. Kész vagyok tőlük komolyan mondom.

És sok ilyen példát látok, ahol a 30 plusszos gyerek otthon lakik és ajnározzák, a másik meg próbálna valamit kezdeni az életével mégis ő a szar.


2022. jún. 21. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Én azt a választ kaptam anyámtól és a rokonaimtól, hogy azért, mert ő (a semmirekellő testvér) rászorul. Segíteni kell. Magától nem jut egyről a kettőre. Ő egy áldozat. Nem tehet róla hogy ilyennek született.

Nekem meg miért segítenének, magamtól is boldogulok.

2022. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
100%
Sokszor fordítva van, az egyik gyerekkel kivételeznek, ő otthon az isten és emiatt lesz belőle mamahoteles semmirekellő, míg a másik, aki le van szarva, kénytelen egyedül boldogulni.
2022. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Én ebben vagyok ,vagyis szülő vagyok. Nálunk a férjem gyereke autista ,persze boldogulna magától,tudna dolgozni de nem akar ,mert kényelmes neki az a helyzet hogy kivan nyalva a popsi , a közös egészséges gyerekünkkel szemben meg mindig is elvárásai voltak az apjának. Azt mondta neki ,hogy ha mi meghalunk akkor neki kell eltartani a bátyját. Megmondtam a gyerekemnek hogy tanuljon , és amint tud meneküljön innen. Vissza se nézzen ,nem kötelessége eltartania a bátyát. Persze rossz hogy én sem fogom látni,de nem akarom ,hogy cseléd legyen.
2022. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért ö a kedvencebb.
2022. jún. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez nincs így. Szomorú kimondani, de a testvérem 7 éve otthon van és semmit nem csinál. Se nem tanul, se nem dolgozik. Eltartják, ez tény, de nincs ilyen elborultság, mint nálatok.


Viszont én most vettem lakást tavaly és a családom milliókkal tudott segíteni a lakás árában. Pont nálunk az a helyzet (még ha kimondatlanul is), hogy legalább az egyik gyerek viszi valamire, az egyik gyerekre büszkének lehet lenni, "belé nem kár a pénz", ezért a lehetőségeikhez mérten támogatnak. Amikor egyetemre jártam, akkor is fizették az albérleti szobám díját jó pár éven keresztül.

2022. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még "érdekesebb" a helyzet, anyám a tesóm és az én káromra az unokatesómat (nővérének a gyereke) pénzeli havi rendszerességgel. A valóság az, hogy a férje egy munkakerülő tróger már 15 éve, de azért összehoztak egy gyereket is, mer' az kell, a csaj hol dolgozik, hol nem (nem az agyoniskolázott kategória), aztán anyámnak sír.
2022. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!