Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos, hogy anyám...

Szerintetek jogos, hogy anyám barátja kioktat amiért nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Igen, még otthon lakom.

Anyám lakáshitelébe 800,000 forintot fizettem eddig, volt 6-8 hónap amikor egyáltalán nem dolgozott...

Még a húszas éveim elején vagyok.


Anyám 49 éves, a barátja 55.


Egész életében egy panelban lakott az anyjával. Az apjával nem tartotta a kapcsolatot különösebben...


Dolgozni dolgozott napi 5-6 órát, mivel rokkant nyugdíjas.


Amikor az anyja 70 évesen meghalt, akkor megörökölte a 30 milliós lakását, majd átköltözött az apja kertes házába mivel demens volt, talán alzheimer kór is meg lett nála állapítva.


Az apját beadta egy öregek otthonába, hetente egyszer meglátogatta, de az egész ellátása a saját nyugdíjából lett fizetve, a fia egy fillért nem fizetett ezért az egészért.


Aztán meghalt az apja is és megörökölte az 50 milliós házát...


Most ott tart a nagy befektetéseiben néhány év után, hogy legalább 20 millióval kevesebb pénze van...


Alapvetően tudom, hogy semmi közöm nincs az anyagi helyzetéhez, de ma nyilvánosság előtt leüvöltötte a fejem, hogy mi az hogy anyámon élősködöm, mert Ő dolgozik én meg kb. 2 hónapja nem.


A nagyszüleim, meg az én rokonaim előtt és mindenki azon volt elhűlve, hogy én mekkora semmirekellő vagyok.


Persze Ők ezeket a részleteket nem tudják és nem is lenne sem hiteles, sem elegáns ezek után mindenkinek ezt elmesélni és mentegetőzni.


Csak így nem tudom, hogy mitévő legyek, mert mindenki előtt lejáratott és így már félek ezek elé az emberek elé kerülni...


Közben szerintem nem egy nagy dolog a történet és ha valakinek lenne is joga megszólni ezek miatt, akkor szerintem Ő lenne az utolsó.


Viszont önmagában sem látom olyan tragikusnak a történetet, szerintem nem egy katasztrófa hogy 2 hónapja nem dolgoztam, és nem gondolom hogy ezt önmagában kéne nézni és nem kéne mérlegre helyezni, hogy több mint fél évig, nagyon fiatalon, én tartottam el anyámat.


Ti mit gondoltok?


Szerintetek kinek van igaza?


És mit kezdjek a most a rokoni kapcsolataimmal?



2021. ápr. 21. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem jogos. Meg kell neki mondani, hogy egyrészt nem vagy süket, másrészt ne erőlködjön, mert a véleménye nem releváns számodra.
2021. ápr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
A te döntésed, hogy nem építettél életet magadnak, ehelyett a rokonaid hitelét törlesztetted. Most láthatod, mennyire nulla a hála érte. Elpazarolt pénz volt, és elpazarolt évek.
2021. ápr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
A rokonoknak nyugodtan, higgadtan elmondod ugyanezt, amit itt leírtál, utána meg aki továbbra is annak a fsznak hisz, azzal nem kell foglalkozni, örülhetsz, hogy a fsz segített kiszelektálni a fölösleges rokonokat.
2021. ápr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Azért azt is elárulnád, hogy miért nem dolgozol? Milyen terveid vannak ezzel kapcsolatban?
2021. ápr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Mit gondolunk? :D

Azt, hogy mi a büdös fenét akarsz még ettől a családtól, miért mártírkodsz? Nem kell velük beszélni, nem kell hitelt fizetni. Ezt a saját butaságodnak köszönheted.

2021. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Valóban vannak problémáim a munkával, ez sajnálatos, nem tagadom...

Tudom, hogy az én hibám egy nagy részben, bár a gyerekkori szocializálódásom is eléggé rányomta a leendő karrieremre a bélyeget.


Volt olyan munkahely amit azét hagytam ott, mert nem bírtam a közeget, meg nem tartottam korrektnek a fizetést sem és a bánásmódot sem.

Annak ellenére sem, hogy egyszerű, képzettséget nem igénylő munka volt, tehát azért nem lehetett/lehet olyan sok elvárásom...


Jelenleg csak érettségivel rendelkezem, vannak kisebb pszichés problémáim melyekre egy időben gyógyszert is szedtem.

Anyám meg a barátja a pszichés problémáim létezését nem ismeri el, illetve kinevetnek miatta...


Ugyanakkor folyamatosan le akarnak beszélni az egyetemről, sőt az is fel-fel szokott merülni a részükről, hogy le kéne százalékoltatnom magam.


Szerintem ez is jól mutatja az élethez való hozzáállásukat...


Lehet hogy most könnyebb lenne, ha kapnék pénzt amiatt, hogy le vagyok százalékolva, de a jövőm meg rosszabb lenne.


Én nem akarok “ingyen élni”, egyetemre szeretnék majd menni és megdolgozni a pénzemért.


Azt elhiszem, hogy ez kívülről esetleg nem látszik, nehezen hihető mert nagyon nehezen tudok elkezdeni új dolgokat.


Csak sajnos tovább nehezíti a helyzetet, hogy nem kapok és nem is kaptam soha érzelmi támogatást, sőt...


Ezenkívül még én azzal is tisztában vagyok, hogy olyan dolgok miatt mint szociális fóbia, generalizált szorongás és depresszió, szinte kizárt hogy leszázalékoljanak.

Azt azonban hangsúlyozom, hogy én akkor sem akarnék élni ezzel a lehetőséggel, hogyha ez olyan egyszerű lenne mint ahogy Ők azt gondolják...


Én meg szeretném oldani ezeket a pszichés gondjaimat, illetve szeretnék egyetemre menni mint már írtam.


Szóval a következő 5 évre ez a tervem.


Közelebbre meg az, hogy találok valamilyen érettségivel is végezhető munkát és valahogy egyről a kettőre jutok..,

2021. ápr. 21. 18:39
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a legutóbbi murahelyemről a Covid miatt “jöttem el”.
2021. ápr. 21. 18:41
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Először is, ma már a féllábút sem százalékolják le. Másodszor, kapnál valami 25 ezret havonta, sokat érnél vele. Ismerek leszázalékoltat, aki feketén házakhoz jár takarítani, havi 3 kilót megkeres vele.
2021. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Jogos, hogy kioktat. Tessék munkahelyet keresni.
2021. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9.Nem jogos egyáltalán...
2021. aug. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!