Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mások mit engednek meg a 16...

Mások mit engednek meg a 16 éves lányuknak ? Milyen jogaik vannak?

Figyelt kérdés

#tini #kamasz #Gondolkodásuk
2022. júl. 2. 15:38
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
80%

fogamzasgatlot amiota szedek nincs problemam, helyette amikor nem szedtem a cisztak miatt nem rendszeres verzesem volt, volt hogy honapokig kimaradt volt hogy 1 honapon keresztul minden nap vereztem, olyan eros gorcsokkel hogy iskolaba sem tudtam menni stb stb

szerintem azert a fogamzasgatlo jobb dontes

2022. júl. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
26%
#14: ne feledd, hogy 18 éves korodig a szüleid felelősek érted és ha bármi történik, őket fogják elővenni. Egy 16 éves azért nem úgy és akkor mászkál, ahogy akar, és a baráti körét is meg kell válogatni. (itt most, piás, drogos, szélsőséges alakokra gondolok.) És nem, egy szülő sem fogja hagyni, hogy a 16 éves láany egy vén/alkesz vagy tanulásban hátráltató pasival ismerkedjen. APukákkal fo meggyűlni a bajuk, teljesen jogosan.
2022. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 16 évesen szinte minden meg volt engedve. Járhattam bulizni, ittam is aránylag mértékkel és 300km-re lévő pasimhoz is elengedtek két hétre (neten ismertem meg), meg balatonra nyaralni a családjával is mehettem. Full party sminkben, haspólóban jártam bulizni 14-16 évesen. Se az öltözködésembe se a sminkelésemre nem szóltak semmit.

Ruhákat meg sminket nem vettek nekem, a mamám adott néha pénzt és abból vettem mindent.

Főiskolát és egyetemet végzett szülőkkel, mindent megbeszéltünk. Egyetemen meg a szakon a legjobb tanuló vagyok szóval nem züllöttem le a minden meg van engedve dolog ellenére se.

2022. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
94%

Igazából a lányom kocka, szóval csavargás/pasizás/bulika gondjaim nincsenek vele.

A fodrász/kozmetikus /körmös/ borotválja e/tampon vagy alvázvédő kérdések túlmutatnak azon, amik felett férfiként releváns döntést tudnék hozni.

2022. júl. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 16 évesen minden szabad volt. Mondjuk aránylag szolid lányka voltam, akkoriban nem sminkeltem, körmömet sem festettem (azóta is nagyon ritkán), a hajamat meg egyszer festettem be zöldre, amikor beidegesedtem attól, hogy én vagyok a jó példa a tanárok szemében az osztályban (amikor apám meglátott úgy, akkor közölte, hogy jó szarul nézek ki, részéről ennyivel le volt rendezve az ügy).


Nyilván tiltották volna, ha eszement ötleteim lettek volna, de mivel rendben volt az életem, ezért hagytak kibontakozni. Anyám néha bepróbálkozott azzal, hogy vett egy-két nőies ruhadarabot nekem, hátha felveszem, de én akkoriban maradtam a farmer-póló kombinációnál.


38N

2022. júl. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
95%

Igazából mindent szabad neki, egy könyvmoly lányom van.

Barátokkal szokott találkozni de hasonlóak hozzá. Nyelvvizsgára készül, sütni főzni tanul, szorgalmas. Ennyi nekem elég.

2022. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
44%

Joga van tanulni.

Egyébként nincs keményen fogva, mehet a barátokkal ide-oda, de tudni akarom, hol jár. Az őszinteség fontos.

2022. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
97%

Csak a saját családomról tudok nyilatkozni (bár 10 éve voltam 16 éves). Amiket engedtek:


-bármennyi netezés, amíg a jegyeim nem romlanak

-volt saját gépem és mobilom, senki sem olvasgatott bele egyikbe sem

-ha kis g*ci voltam, akkor elvették pár napra azért, meg ha rossz jegyet hoztam, addig moderáltan használhattam, amíg ki nem javítom (motivált voltam, kevés ilyen eset történt)

-barátokkal bárhova mehettem, csak előre meg kellett beszélnem és nagyjából elmesélni, hogy mi lesz a program, mikor jövök, illetve csak akkor engedtek el, ha ismertek személyesen legalább egy embert a társaságból, akit megbízhatónak tartottak

-ottalvós témánál általában a szülők beszéltek egymással hogy tényleg nem probléma-e, de alapvetően engedték

-buliba ritkán mentem, de elém jött apukám

-ha suli után tovább maradtam, felhívtak, de ha tudták, hogy hol és kikkel vagyok, nem hívogattak kényszeresen. Üzenetben tartottam velük a kapcsolatot egy-egy mondat erejéig, de nem ültek a nyakamon

-zsebpénz: kaptam, ha kértem, például ha ajándékot akartam venni egy szülinapra, amire hivatalos voltam, de kaptam minden négyes és ötös jegyem után is egy-egy ötezrest. Ha nagyobb kiadásról volt szó, megegyeztünk, hogy mennyivel szállnak be, vagy mit kérnek cserébe (pl új mobil).

-a zsebpénzt csak a "fölösleges" dolgokra költöttem, szóval tényleg jutalom volt, nem kellett elcsesznem tusfürdőre meg tamponra is...

-volt privát szférám, ha átjött valaki, becsukhattuk az ajtót, akkor is, ha "jártunk" (18 évesen vesztettem el a szüzességem, annyira nem érintett 16 évesen a szextéma, de azért mégis örültem neki, hogy nem hallgatóznak). Ha anya vagy apa be akart jönni vagy közelített, kopogott előtte vagy szándékosan hangos léptekkel jött

-bármeddig fenn lehettem, itt is az volt a feltétel, hogy tanuljak jól

-piercinget, tetoválást nem akartam csináltatni, így azt nem tudom, de a hajamat engedték befestetni ekkor már. Fodrászhoz, kozmetikushoz is egyedül jártam, volt epilátorom is. Alap női dolgokat nagyjából az első menstruációmtól (14 évesen) engedtek. Sminkelhettem, szőrteleníthettem, nem kellett betétben rohasztanom magam tampon helyett

2022. júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
97%
Ja, az alkoholt meg a cigit nagyon rossz szemmel nézték viszont. Nagymamám alkoholista volt, ebben a témában a széltől is óvtak és elég keményen shameltek, ha be voltam csiccsentve vagy ha füst szagom volt. Kipróbáltam mindkettőt, de annyiszor hallottam, hogy milyen szánalmas és undorító, hogy nem volt szerves része az életemnek.
2022. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
90%
Hagy kérdezzek vissza: milyen tizenhat évesnek? Mert nem mindegy hogy egy link, szarokbele gyerekről van szó, vagy egy felelősségteljesről. Amennyire meg lehet bízni, annyi minden van megengedve neki. A családban volt olyan, aki tizennégy évesen az ablakon engedte be a kanját dugni (huszonéves hapsit, mert ugye behisztikézett a hercegnő hogy tiltják a perverz fa.sztól), az meg kirámolta a lakást bónusznak. Na az ilyennek semmi joga semmihez. De ha megbízható, akkor tök fölösleges korlátozni, úgyse fog baromságot csinálni.
2022. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!