Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mások mit engednek meg a 16...

Mások mit engednek meg a 16 éves lányuknak ? Milyen jogaik vannak?

Figyelt kérdés

#tini #kamasz #Gondolkodásuk
2022. júl. 2. 15:38
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
9%
Semmit. Jogai? Kap enni, inni, nézheti a tévét, nem lehet neki telefont nyomkodni, nem pasizhat, ha megtudnám, hogy már nem szűz, akkor nagyon kikapna, nem k*rvának neveltem.
2022. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
85%
Nyári szünetben és hétvégén fent maradhat, amíg akar. Egyébként fél 10 körül azért fekvés. Bármikor találkozhat a barátaival (normális, elméletileg megbízható haverjai vannak). Nincs tiltva, hogy szőrtelenítsen, tampont használjon. Elutazhat a barátaival pár napra nyaralni. Megérdemli, mert jól tanul, elvégzi a rá bízott házimunkát, vigyáz a tesójára ha kell..
2022. júl. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
28%

hu ha az en anyam is igy bant velem mint ez a 2 a gyerekeivel. epp ezert nem is tartom vele a kapcsolatot

undi

2022. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
80%
3: miért, mi a gond azzal, amit írtam? Ebből mi az, ami miatt meg kéne velem szakítani a kapcsolatot?
2022. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
73%

Nekem még nincs gyerekem, de úgy gondolom, hogy nem csak jogok, hanem kötelezettségek is vannak. Így normálisan tanulni, rendet tartani a szobájában, besegíteni otthon.

Jogok? Nem igazán értem mire gondolsz, de sulis napokon 10-11 körül alvás, hétvégén tovább lehet fent, mehet barátnőkkel ide-oda, fiúkkal is barátkozhat(de nem 40 éves vénségekkel, mint itt most egy kérdésben), hanem korosztályában, néha egy koktél megihat, de részegeskedés, drog, cigi, nuku.

Elmehet barátnőkkel olyan helyekre, mint mozi, strand, kávézó, cukrászda, kiülhetnek egy teraszra, stb. Hajnalig tartó szórakozó helyek viszont kizárva még 1-2 évig. Mehet fesztiválra, de csak ha megnízható, felnőtt is van közöttük. De mindez függ a lányka személyiségétől is.

2022. júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
81%
16 évesen éjfélkor kellett itthon lennie - biztonságos környékén lakunk. Addig maradhatott fenn, amíg akart. Maga valaszthatta ki az orvossal megbeszélve, milyen fogamzásgátlót használ. Szőrtelenítés, tamponhasznalat és hasonló alap dolgok egyértelműek voltak. Mehetett barhova, ahova akart, ha megadta a címet.
2022. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
87%
Bahahah, első, csoda hogy a gyereked még nálad lakik
2022. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
68%

2-esben inkább ez az, ami szemetszúr, és amira 3-as gondolhatott: "nincs tiltva, hogy szőrtelenítsen, tampont használjon" - Ez egyáltalán felmerül, mint kérdés? Olyan mintha azt írnám, "nincs tiltva, hogy egyen és igyon".

Még jó, alapvető. Ilyen mértékű beleszólás beteges lenne, ezért feleseges kiemelni.

2022. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
92%

#8: sejtem h miert írta le a #3...


Heti tucat kerdes van erről, ahol lanyok leírják h az anyjuk nem engedi a tampont v epilalast. Pedig ez tenyleg alapvető manapsag..


Én 50++ vagyok, es nem volt problema ezzel otthon a tamponhasznalatot illetően. Ezert is csidalkozo., h majdnem ket generacióval kesőbb higy lehet ez téma?

2022. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
92%

8!


Ha gyakran olvasgatnal itt, akkor tudnad, hogy nagyon sok szülő tiltja ezeket.

2022. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!