Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mások mit engednek meg a 16...

Mások mit engednek meg a 16 éves lányuknak ? Milyen jogaik vannak?

Figyelt kérdés

#tini #kamasz #Gondolkodásuk
2022. júl. 2. 15:38
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
31%

21!

Aha, én is szedtem évekig. Aztán mikor abbahagytam, egy évig nem volt menzeszem. Több bajt csinált, mint hasznot. A fogamzásgátló NEM JÓ a ciszták megszüntetésére!

2022. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
81%
16 éves és 16 éves között is sok a difi, föleg érettség terén.
2022. júl. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
88%

Az én lányom most 16 éves.

Közép iskolában tanul, mellette hétvégente diákmunkázik. Amiért megdolgozik,abból el szokott menni buliba a barátnőivel,vagy sminket vesz magának. Körmöshöz is szokott járni.

Festi a haját,borotválkozik. Ezeket,és oersze minden mést,pl tusfürdő,sampon,betét,én veszem neki. Egyszer ivott,de olyan rosszul volt,hogy azt mondta,soha többé.

Iskola időben magától lefekszik 10 órakor.

2022. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
91%

Nem lány vagyok ugyan, de nálunk soha nem volt semmi tiltva, úgy voltak vele a szüleim, hogy inkább tudjanak a dolgainkról, mert ha tiltják biztos nem mondjuk el, DE nem voltunk teljesen magunkra hagyva persze, mindezek ellenére a kommunikáció köztünk megvolt, mire oda értünk, hogy pl. inni akartunk már tudtuk, hogy nem baj, ha iszunk, de csak mértékkel, én azóta se rúgtam be és inni is csak alkalmakkor iszok(Nővérem többet iszik).


Ha esetleg lesz egy lányom(vagy egy fiam), én is ezt a nevelési módszert szeretném alkalmazni nála, ahol a gyerek jogait figyelembe véve nem tiltom a dolgoktól, hanem megbeszélem vele, hogy mit, miért, hogyan és miért nem kéne.

2022. júl. 3. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
88%

Sötétedésre otthon kellett lennem, vagy legalább szólni, hogy kések - ezt MINDIG, bárhol voltam, mert féltett (nem túlféltett).


Hétvégente elmehettem 1-1 házibuliba (nem minden hétvégén, de sohasem tiltotta, ha ismerte a házigazdát), barátnőmnél alvás még iskolaidőben is engedett volt, de a jegyeimen nem látszódhatott :)


Szőrtelenítés alap, szűzen tampont kb sosem használtam, de mindig volt otthon.


Fiúk: apa megkért, hogy vigyázzak, ergo mindig legyen nálam egy-két csomag óvszer, de lehetőleg ő is ismerni szeretné a fiút, akivel tervezek szexelni - ismerte, jól kijöttek (amíg meg nem csalt a srác).


Szerencsére laza kamaszkorom volt, apa nem fogott szorosan, talán épp ezért nem is éreztem, hogy lázadnom kéne. Nem is lázadoztam igazán, és tudtam, hogy bármilyen szrság történik velem, számíthatok rá.

Ha le is cssz, segíteni fog, ez pedig mindig biztonságérzetet adott :)

2022. júl. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
70%

Én 16 vagyok.

Nekem nincs alvásidő mivel dolgozom és 00.00-kor van vége szóval furán hangozna.


Nem engedik az ivást de elengednek bulizni ha el akarok menni de nem szoktam, nem vonz.


Dohányzás csak ne előttük és ne itthon az a szabályuk.


Szőrtelenítésbe, tamponba, sminkbe, ruhákba sose szóltak bele de nem is öltözöm kurvásan.


Jó tanuló vagyok de sose nézték.


Szobámat gyakran ellenőrzik és azt hiszik nem tudom de gyakran átnézik a cuccaim ami miatt eléggé haragszom és el is költözöm ahogy 18 leszek.

2022. júl. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
28%
Érdekes, hogy azok a válaszok vannak lepontozva, amik normálisak, építő jellegűek.
2022. júl. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
De jó, hogy ennyien válaszoltatok. Köszönöm:)
2022. júl. 4. 15:29
 39/44 anonim ***** válasza:
0%
Rossz szülő vagy.
2022. júl. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
95%

Az én szüleim annó nagyon korlátoztak, így rengetegszer hazudtam nekik arról, hogy hol vagyok, mit csinálok és kivel, és ebből kifolyólag sokszor kerültem kellemetlen vagy veszélyes helyzetbe másokkal. Én szerettem volna ezt a hibát elkerülni, így az én lányomnak semmi sincs tiltva.

Tudja, hogy milyen az én értékrendem, mi az, ami számomra kevésbé elfogadható, hogyan gondolkozom a világról, és azt is, hogyha bármit csinál, mellette vagyok, és mindent meg tudunk együtt oldani. Ha hülyeséget csinált, nem kiabáltam vele, hanem normálisan megbeszéltük, mindkét fél oldaláról.

Ez eddig bevált nekünk, igyekeztem jól nevelni, diákmunkázik is, ez a második nyara. Annyi kikötésem volt, hogyha bulizni szeretne vagy ilyesmik, akkor igyekezzen önálló lenni ebben anyagilag. Természetesen adok neki pénzt én is, soha nem mondtam nemet erre, de szerettem volna, ha belelát abba, hogy milyen nehéz is lehet megkeresni a pénzt, így talán később, ha majd külön költözik, megbecsüli azt, amije van.

2022. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!