Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám haragszik rám a lakótárs...

Anyám haragszik rám a lakótársaim miatt, valahányszor beszélni akarok vele, veszekedik velem. Hogyan normalizáljam a helyzetet anyámal?20L

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem szülői támogatás nélkül albérletbe egy barátommal, akit a gimi alatt ismertem meg és az ő párjával. Semmi baj nincs, konfliktusmentes az együttélés.

Anyámmal nagyon konfliktusos volt a kapcsolatom, amíg otthon laktam. Ennek több oka is volt, nem mennék bele a jelentéktelen részletekbe. Az egyik problémája körülbelül a gimis évek közepéig tartott ezzel a barátommal kapcsolatban, mert a srác felvállaltan meleg, folyton azzal cseszegetett anyu, hogy miért barátkozok vele, majd "utánozni fogom", meg tiltani is próbált. Aztán belenyugodott idővel, abból se volt ordítozás, hogy vele és a párjával költöztem össze. Végülis egyébként a költözés javított a kapcsolaton anyuval, távolról könnyebb egymást szeretni, kevesebb volt a konfliktus, legalábbis két héttel ezelőttig.

Szóval az történt, hogy anyu meglátogatott, minden rendben volt, éppen ment volna el, amikor az történt, hogy a barátom éppen főzött, a párja pedig ment dolgozni és adtak egymásnak egy arcra puszit. Amikor a barátom párja elment anyu elkezdett velem ordibálni a legjobb barátom/lakótársam előtt, hogy hogy tudok ilyen gusztustalan emberekkel együtt élni, ezek betegek, biztos én is ilyen undorító vagyok és csak ezzel akarjuk őt szoktatni a tényhez, hogy hozhattam ilyen szr döntést, miért nem vagyok képes gondolkodni, miért kell nekem ezeket utánozni, meg hogy nem akarta mondani, de neki úgy tűnt a szobám, mintha egy másik csajjal élnéék benne, és most már biztos benne, hogy én is "bzi" vagyok (Az ő szavaival élve.), meg egyéb ilyenek. Aztán dühösen távozott. Azóta vagy nem ír vissza/nem veszi fel a telefont, vagy ha még is akkor ilyeneket mond, meg, hogy majd beszélhetünk, ha észhez tértem és nem velük lakok.


Most nyilván anyu baromsága miatt nem fogok költözni, másrészt egyedül nem tudok albérletet fenntartani, párom nincs, random lakótársat meg minek keressek, ha a meglévőekkel semmi gond, évek óta barátok vagyunk.



2022. júl. 5. 10:53
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. A pofám leszakadna, hogy ilyen anyám van. Majd ha akar valamit, keres ő, te élj szabadon és boldogan, ne stresszeld magad ezen.
2022. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Mivel anyukád minden ok nèlkül csesztet a semmivel, szerintem ne hivogasd, hanem te várd meg hogy észhez térjen. Ha ilyen h. ülye akkor nem feltétlen kell tartani vele a kapcsolatot. Ha te is az lennél, akkor mit csinálna? Megölne?

Szerintem ez csak egy indok és irányítani szeretne, most meg hisztizik ok nèlkül mert nem sikerül.

2022. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan? Sehogy! Nem történt semmi rossz. Anyádnak kéne magát normalizálnia! Ha legalább a kiborulását megtartotta volna úgy, hogy nem más előtt teszi teljesen hülyeségekkel, de annál bántóbb szavakkal. Na ez az igazán undorító!
2022. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek után a "normalizálásnak" azon módját választanám, hogy minimálisra redukálom vele a kapcsolatot.
2022. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
64%

Ha neked ezek után akár csak egy pillanatra is átvillant a fejedben a költözés gondolata, akkor tényleg komoly gondok vannak nálad.

Nem látod a fától az erdőt, igaz?

2022. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a lakótársadtól bocsánatot kértél, és híven fogadtad, hogy anyud az életben többé nem teheti be a lábát a lakásba.

Mit akarsz ezen a helyzeten normalizálni? Védhetetlen módon viselkedett.

2022. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 Savlekotő ***** válasza:
80%
Inkább orulj hogy lekopott nem később a ferjeddel üvölt vagy unokája al mert elmebeteg..
2022. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne hívd. Mivel anyagilag nem függsz tőle, egyszerűen ne keress kapcsolatot vele. Ha hiv, mondd meg neki, hogy majd beszeltek, ha eszhez tert.
2022. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 Savlekotő ***** válasza:
95%
Ha heterokkal elnel is műsort adott volna itt borítékolom. Oda a kontroll nem tud kivel ordítani, jobb ha nem akarsz mérgező embert magad köré
2022. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon gonosz ember ez az anyuka. Most még ragaszkodsz hozzá elvégre szülő, de hidd el pár hónap-év no kontakt után rájössz hogy kiegyensúlyozottabb, boldogabb, nyugodtabb nélküle az életed.
2022. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!