Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt ebből családi konfliktuso...

Volt ebből családi konfliktusotok?

Figyelt kérdés
Ballagás során, akár általános iskola, akár gimnáziumban, hogy a szüleitek veszekedtek veletek, amiért nem kaptatok könyvet, vagy nem mondták egyszer sem a nevetek az ünnepség során?
2022. júl. 5. 13:06
1 2
 1/11 Savlekotő ***** válasza:
88%
Nálunk anno mindenért üvöltés véres volt. Vagy egymást vagy minket. Minden rendezvény tönkre tettek a puszta jöttükel be baxva. Ballagás, színház vásárlás minden nap erről szólt es cifrabbakról nem csak ballagás. Örülünk hogy testvereimmel leleptunk ebből sok éve és vissza se néztünk. Pedig túl vagyok én is már a 70 en
2022. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem
2022. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Metionin ***** válasza:
98%
Ilyen pont nem, mert mindig mindenhol kaptam könyvet, oklevelet, minden szart. Igazi stréber voltam, mert azt nevelték belém, hogy csak akkor vagyok szerethető, ha minimum 110%-ot teljesítek. Viszont ahol eleve nem volt versengés, nem lehetett a mellet verni, hogy "nézd, ez az enyém, én csináltam ilyenre" oda el se jöttek.
2022. júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem, mert egyrészt végig kitűnő voltam, és mindig kaptam könyvet/bemondták a nevemet, de a szüleim mindig nyugtattak, hogy ha nem, az sem gond, ugyanúgy fognak szeretni, ez nem változtat semmin.
2022. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekkoromban elvárás volt a kitűnő, mindig lebasztak a 4,5-ért, hogy menne ez nekem ennél jobban is. Ismerős a hangulat.

A gyerekemnél nincsenek ilyen elvárások, az iskolát átlépendő akadálynak látja, de hatodiktól kitalálta, hogy jó tanuló lesz, azóta jól tanul. Mi csak örülünk hogy ilyen, de semmi elvárás nincs felé. Ez lehet a titok, nem nyomasztja semmi.

2022. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem, mivel mindig kaptam, általában évfolyam első vagy második voltam.
2022. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Évvégén és év közben is: "kitűnő is lehetnél, ha kicsit többet tanulnál".

Olyan szülő mondogatta, aki nem tanult, éppen csak átcsúszott mindenből, kivéve egy kedvenc tárgyát.

Így azt érte el, hogy azt gondoltam csak nagyon jó tanulók mennek egyetemre, később döbbentem rá, hogy az osztályunk közepeseinek már van diplomája én meg szerénykedek egy szar helyen a 4-es érettségimmel.

2022. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Apámat nem érdekeltem,anyukám pedig annak is örült ha átmentem.
2022. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Nálunk sem szerencsére.
2022. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig kaptam könyvet, aminek nagyon örültek a szüleim, de ha nem kaptam volna, akkor sem lettek volna kiakadva. Ők inkább a jegyekre voltak ráfeszülve, ami persze nagyon erősen összefügg, de ők egész évben nyomasztottak, ha 3-ast vittem haza, kb világvége volt, de a ballagásokon, évzárókon nem volt semmi (illetve anyám és nagyanyám kerülgette egymást, mert 6 éves korom óta nem beszélnek...). Amúgy velem kevésbé üvöltöttek és sose vertek, cserébe nagyon durva lelki terrort alkalmaztak. Nekem is az volt az elképzelésem, hogy a gimis osztályból csak azok mennek egyetemre, akik 4-5 között voltak végig, ehhez képest a 90% továbbtanult, nem is rossz helyeken és egy évvel hamarabb lett a társaság felének diplomája, mint nekem...



Off, de durva, hogy ennyi ex stréber tölti a szabadidejét a gyakorin

2022. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!