Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha szülőtök...

Mit tennétek, ha szülőtök mindent megragadna azért, hogy ő behisztizhessen és utána játszhassa a nárcisztikus játékait?

Figyelt kérdés
Vitáztunk egy politikai kérdésen. (Nem is ez a lényeg.) Hanem az, hogy konkrétan végig anyám azt mondta, hogy hülye vagyok ha így gondolkodom, meg értsem már meg a hülye fejemmel. Mikor éreztem, hogy teljesen le akar nyomni, hogy ő tud mindent jól (nárcisztikus), akkor mondtam neki, hogy jó neked is meg van a véleményed és nekem is. A vita alapja, hogy nem személyeskedünk és elfogadjuk a másik véleményét még akkor is ha nem értünk vele egyet. Ez nem arra megy, hogy kinek van igaza. Azóta jön a csenddel verés és úgy néz rám mint a véres rongyra. Csapkolódik és mocskol apámnak. Abba ne is menjünk bele, hogy azt fújja amit a tvben hall. Hanem azt, hogy itt vagyok 32 évesen (sajnos most lakásvásárlás előtt állok és ideiglenesen haza kellett jönnöm) és még mindig úgy viselkedik velem mint gyerekkoromban. Ez sosem fog változni. Még pár hetet ki kell bírnom. Legszívesebben elmondanám, hogy milyen ember ő. De úgy se értené meg.
2022. júl. 6. 09:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Ignorálnám.
2022. júl. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%
Miért érzem azt, hogy a ". A vita alapja, hogy nem személyeskedünk és elfogadjuk a másik véleményét még akkor is ha nem értünk vele egyet." csak akkor érvényes, amikor a te véleményedet kell elfogadn? :D
2022. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
nem kell elfogadni a véleményem. Viszont abból elegem van, hogy mindig azt mantrázza, hogy hülye vagyok. Amit én mondok, annak nincs létjogosultsága. Csak annak amit ő mond. De ez nem csak ennél az esetnél. Akár az oltás témában is. Ott is ez volt. Vagy mikor mondtam, hogy egyetemre akarok menni. Minek hülye vagy, úgy se fejezed be. Mikor lediplomáztam, meg se nézte a diplomám csak vállat vont és azt mondta, hogy "jó' van, mit csináljak vele?!" Ha kinyitom a szám, nem ér a szavam semmit. Nem vagyok emberszámba véve...
2022. júl. 6. 09:58
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Akkor ne hozz fel olyan témát, amiből tudod, hogy úgyis vita lesz.

Pár hetet kibírsz szép csendben, nem?

2022. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mintha apámat írtad volna le, én is 32 éves vagyok, és még mindig gyerekként kezel, és próbál lenyomni, azzal a különbséggel, hogy én már elköltöztem, és férjhez is mentem. Én nagyon leszűkítettem a kontaktot, kevesebbet találkozunk, mivel messzebb is lakik, már nem ottalvósan megyünk, ha megyünk, stb. Ha szóba kerül politika, oltás, ilyenek, akkor nem foglalok állást, nem mondom el a véleményem, csak általánosságban fogalmazok, elkerülöm a konfliktust, mert nincs értelme. Ilyen ember, nem fog változni, több konfrontálódásunk volt már, mindig ő az "áldozat". Nem szabad teret adni neki, nem szabad belemenni a vitába. Ha tudsz, költözz el, ha nem, akkor addig maradj csendben...
2022. júl. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem ennyire könnyű. Ha nincs baj, ő generál, provokál.


De már látom a végét. Utána a minimálisra redukálom a kapcsolatot.

2022. júl. 6. 10:26
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Én megszakítottam vele a kapcsolatot. Pár hetet már csak kibírsz, utána pedig ezt te is megteheted.
2022. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
Oké, de te sem fogadod el az övét, hiszen akkor nem vitáznátok...
2022. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ma ez a 2. "csenddel verés"-es kérdés itt...


Az neked miért rossz, ha nem szól hozzád valaki? Főleg ha még rossz viszonyban is vagy vele...


Nekem egy évig volt olyan lakótársam, akit jóformán csak néha láttam regg, mert mindkettőnkre ugyanakkor jött rá a pisilés. Ő csinálta az ő dolgát, én a sajátomat.

2022. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem ekll vele foglalkozni akkor nem tudja csinalni
2022. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!