Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják a szüleim, hogy...

Miért mondják a szüleim, hogy segítenek, ha utána nem akarnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég hosszú történet de próbálom röviden összefoglalni.


28 éves nő vagyok, és a párommal élünk külön párom lakásában.

Én kb 19 éves koromban költöztem el a szüleimtől, és 21 éves korom óta saját keresetem van, tehát azóta nem szorulok rá, hogy eltartsanak a szüleim.

Néha voltak kiadások amikben segítettek, de még évekkel ezelőtt. Egyszer vettek nekem laptopot, meg úgy emlékszem egyszer hónap végén kb 20 ezerrel kisegítettek.


A gondok akkor kezdődtek amikor ők elkezdték mondani, ha kell segítség szóljunk, mert amikor tényleg szóltunk, már jöttek a kifogásokkal. Az első ilyen tavaly volt, amikor a kocsinkkal baj volt, és háromszor rászoroltunk arra, hogy a szülőktől kérjük el. Sajnos nekünk a munkához kell, mert rengeteget kell utazni. Párom szülei maguktól felajánlották, hogy bármikor odaadják, és oda is adták, kétszer is. A szüleim is felajánlották, ám amikor egyszer szerettem volna elkérni, jöttek a kifogások, hogy nekik bevásárláshoz kell, meg ők most nem tudják. Borzasztó rosszul esett mert akkor minek mondták, hogy segítenek. Végül egyszer tényleg odaadták a kocsit, de azt is azért, mert a miénk náluk robbant le, és nem tudtunk hogy hazamenni.

Végül a kocsi gond szerencsére megoldódott, viszont idén beütött egy másik gond, hogy pénzügyileg kicsit megszoroltunk. Kb. 7 éve ezidáig soha nem volt ilyen, csak az a korábbi 20 000-res kérésem volt, de igazán segítségre amióta saját fizetésem van, soha nem volt tőlük szükségem. Most viszont lett volna. Mondták is, hogy szóljak ha kell pénz, segítenek, nem hagynak cserben. A történet viszont ugyanaz volt mint a kocsinál, párom szülei kérés nélkül segítettek, amiért borzasztó hálás vagyok, viszont az én szüleim annak ellenére, hogy mondták, hogy szóljunk ha kell pénz, mert adnak, amikor kértem, megint kifogásokkal jöttek. A legrosszabb az, hogy az öcséimhez hasonlítottak engem, akik amúgy 23 évesek és még mindig ott élnek a szüleimmel, és rezsit sem kell fizetniük. A szüleim szerint ha engem kisegítenének az öcséimnek is adniuk kellene. Hiába mondtam nekik, hogy az egy csöppet más, mivel ők még ott laknak, nem kell saját lakásra költeniük, sőt használják a szüleim autóját is, és 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a benzint a szüleim fizetik nekik. Ezen kívül a párom szüleit is szóba hozták, hogy mivel párom egyedüli gyerek, az ő szülei nekünk könnyebben segítenek, amit szintén nem érzek jogosnak.

Borzasztóan összevesztem a szüleimmel, 2 napja nem beszélünk. Nem tudom hogyan értessem meg velük, hogy hibáztak.



2022. máj. 11. 20:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Hangemberek, nem szülők. Tudod ki lenne rájuk kíváncsi, én biztos nem. És nem azért mert nem tudnak (akarnak) segíteni, hanem mert hazugok.
2022. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Mondani könnyű sok mindent, legközelebb már nem fognak ígérgetni.
2022. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
megkérdezted,hogy minek igérgetnek dolgokat, ha nem tartják be?
2022. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is rosszul esne. Nem akarnak igazán segíteni, engedd el a dolgot. Támaszkodj inkább párod szüleire, oda - vissza legyen a viszony velük.
2022. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%
Mért kell megértetni? Nem a gyerekeid!
2022. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Tesóidnak havonta segítenek egy lakhatási költséggel + kajával, plusz ahogy te is írod, esélyes hogy az autót is ingyen használják.

Szerintem sehogy se tudod megértetni velük sajnos.

2022. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

1,2,4 Az a baj nem olyan könnyű elengedni ezt a dolgot, mert nekem nagyon fáj, hogy a saját szüleim így viszonyulnak hozzám.


3-as, megkérdeztem, a válasz szintén kifogás volt, hogy tudnak segíteni, csak most nem, majd máskor, miért nem szóltam előbb. Ugyanígy megkérdeztem az autós esetnél is, ott is ezt a választ kaptam.


5-ös, Igaz, nem a gyerekeim, a szüleim, akik így viselkednek velem.


6-os, de ha sehogy sem tudom velük megértetni, ennyire számíthatok később rájuk? Párommal szeretnénk majd gyereket, eddig azt hittem számíthatok majd a szüleim segítségére, de már úgy érzem nem.

2022. máj. 11. 22:49
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Jól érzed, nem számíthatsz a segítségükre. Legalább most már tudod. Azért mondták, mert hallották másoktól, hogy ezt kell mondani, de nem gondolták komolyan.
2022. máj. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
4-es vagyok. Nekem anyám kerek perec megmondta, hogy a párom szüleire számítsak, ők vannak közelebb. Most meg nem is jön, nem is érdekli, mi van velünk, mi megyünk néha látogatni pár órára.
2022. máj. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nekem szerintem ezután is azt fogják mondani, hogy segítenek bármikor, de ugyanaz lesz mint most. Sose fogják beismerni, hogy nem számíthatok rájuk.

Egyébként még azóta sem beszéltünk. Én se kerestem őket, és ők sem engem. Attól tartok egyszer csak hívni fognak, hogy mennyire nem tisztelem őket amiért napok óta nem keresem őket. Pedig nekem az is elég lenne ha legalább most beismernék, hogy hibáztak.

2022. máj. 13. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!