Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha szülőtök...

Mit tennétek, ha szülőtök mindent megragadna azért, hogy ő behisztizhessen és utána játszhassa a nárcisztikus játékait?

Figyelt kérdés
Vitáztunk egy politikai kérdésen. (Nem is ez a lényeg.) Hanem az, hogy konkrétan végig anyám azt mondta, hogy hülye vagyok ha így gondolkodom, meg értsem már meg a hülye fejemmel. Mikor éreztem, hogy teljesen le akar nyomni, hogy ő tud mindent jól (nárcisztikus), akkor mondtam neki, hogy jó neked is meg van a véleményed és nekem is. A vita alapja, hogy nem személyeskedünk és elfogadjuk a másik véleményét még akkor is ha nem értünk vele egyet. Ez nem arra megy, hogy kinek van igaza. Azóta jön a csenddel verés és úgy néz rám mint a véres rongyra. Csapkolódik és mocskol apámnak. Abba ne is menjünk bele, hogy azt fújja amit a tvben hall. Hanem azt, hogy itt vagyok 32 évesen (sajnos most lakásvásárlás előtt állok és ideiglenesen haza kellett jönnöm) és még mindig úgy viselkedik velem mint gyerekkoromban. Ez sosem fog változni. Még pár hetet ki kell bírnom. Legszívesebben elmondanám, hogy milyen ember ő. De úgy se értené meg.
2022. júl. 6. 09:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Úristen, mintha én írtam volna a kérdést, csak épp anyám párjával. Itt lakik szemben, és ha átmegyek, akkor nem kell kényszerből, ha meg két napig nem megyek, akkor megkapom, hogy nem voltál 2 napja.... Semmi nem jó, amit csinálok.
2022. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%
Nincs ennyi nárcisztikus a világon mint ami a "laikus diagnózisok alapján" leírásra kerül, pár sort elolvasva e "divatossá vált" személyiségzavarról, az ellenvéleményen lévő felet nárcisztikusnak diagnosztizálni nem jó ötlet.
2022. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
27%
Nárcisztikus.. hát persze.. egy újabb önjelölt botcsinálta pszichiáter.. várom, melyik kommentben fog majd feltűnni a "toxikus szülő" kifejezés.. azt is imádja hangoztatni a sok kis mimóza, otthonragadt, 30 éves kisgyermek..
2022. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Metionin ***** válasza:
90%
Enyém dettó ezt csinálta, élvezd a csendet amíg tart. Elég elcseszett ötlet volt visszamenni hozzá, azt a kis időt kibírtad volna albiban is de békében.
2022. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy! Azt csinálsz és azzal tartod a kapcsolatot, akivel akarod.
2022. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Nárcisz rokon mellett nőttem fel, tudom, mit kell tenni. Először is, bármit kérdez, sosem válaszolsz őszintén, sem hosszan, mert minden kérdéssel csak a neki örömet okozó balhét akarja létrehozni. Ráadásul cseppet sem kíváncsi rád, a kérdéseit ha megválaszolnád, arra sem emlékezne, mit mondtál neki, olyan szinten leszrja a személyedet. Már csak ezért se részletezz magadról semmit. Ha valamiről "kérdez" (egy kérdése sem valódi!), és te buta fejjel azt hiszed, segítséget kér (egy nárcisz? soha!), és segítesz neki, a fejedhez vágja, hogy ki akartad oktatni.
2022. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha van időd, hallgasd ezt végig: https://www.youtube.com/watch?v=OlrS_HdVJ-4&t=1243s
2022. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy gondolom, hogy egy vitához minimum 2 ember kell.

Egyedül nem lehet vitatkozni.

2022. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 BlackSword ***** válasza:
34%
Le se kakikálnám...
2022. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, hogy rossz. Természetes, hogy az emnüber szeretne tartalmasan beszélgetni egy jót a szüleivel. Sajnos vannak, akikkel nem lehet. Ezt vagy elengeded és csak az idöjárásról beszélgettek. Vagy mindenre bólogatsz neki. Sajnos ilyen emberrel más opció nincs.

Én ugyan 47 vagyok és magamis szülő. De emlékszem, az én anyámmal is szököévente egyszer lehetett úgy beszélgetni egy jót, hogy abból nem veszekedés. Nagyon másak voltunk, nagyon más meglátásokkal.

Gyakran megkaptam, hogy "társadalom ellenes", "ember ellenes", "akkor menjél az orbánhoz veszekedni, ne nekem mondjad", stb...

2022. júl. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!