Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy azt tanuljam, amit szeretnék, mit tegyek? 17/F

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a 11. osztályt és nagyon szeretnék tanár magyar-történelem szakos tanár lenni.


A szüleim azt mondják, hülye vagyok hogy ilyen pályára akarok menni, nem fogok tudni megélni a fizetésemből, ők pedig nem fognak támogatni ebben.


De én nagyon szeretnék tanár lenni, ráadásul most már csak 5 év lesz a tanárképzés az eddigi 6 helyett.


Hogy győzzem meg őket róla?



2022. júl. 8. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
77%

Készíts egy táblázatot, ahová felírsz mindent, amivel egy havi élet jár. Rezsi, kaja, ruha, telefon, stb. Add össze, majd nézd meg, mennyit keres egy tanár.

Spoiler: a szüleidnek igaza van.

2022. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 A kérdező kommentje:

Rezsi: 30

Bérlet szoba: 60

Buszbérlet: 5

Kaja: 40

Wc papír, tusfürdő, stb.: 10


Ez 145 ezer forint, a tanárként meg 172 az alapbér, pótlékokkal a 200 is megvan. Szóval még maradna is belőle.

2022. júl. 8. 12:24
 3/80 anonim ***** válasza:
89%
Akkor nem támogatnak, nagy cucc. Melózol egyetem mellett, nyáron, megpróbálsz bekerülni koliba, ha nem jön össze, akkor szobát bérelsz. Ha pedig nem csúszol, akkor van 6 tanéved a végzős évvel együtt, mire odakerülsz, hogy diploma. Addig rengeteg dolog történhet, addig még választás is lesz. Nem akarok túl optimista lenni, de akár rendeződhet a tanári fizu is. Legalábbis én ebben reménykedek.:D Én most megyek egyetemre, én matek-magyar szakos tanár szeretnék lenni.
2022. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 Gyakori93 ***** válasza:
87%

Én 290 ezret keresek, és ezzel sem lehet csak úgy ugra bugrálni. Nem hogy 200 ezerből.

Most még fiatal vagy, nem tudod milyen az élet a felnőtt világban.

Bánni fogod, ha tanárnak mész.

2022. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
91%
Mire végzel, a bérlet, a bérelt szoba, a rezsi és a kaja a duplája lesz, és ne legyen igazam. A fizetésed nem lesz a duplája. A szüleidnek igaza van.
2022. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
78%

Ez nagyon nehéz ügy. Átéltem én is... Felnőtt emberek, meg kell, hogy értsék. Tedd fel nekik a kérdést! Ők minek örülnének jobban?


A verzió: Az egyetemet/főiskolát nagy nehezen, nyögvenyelősen elvégzed. Találsz munkát, de a dolgos éveid még gyötrelmesebbek, mint a diákévek. Jól keresel ugyan, de mentálisan egyre lejjebb sodródsz, rühellsz bejárni dolgozni.


B verzió: Az tanulással töltött évek nem könnyűek, de élvezettel veszed az akadályokat. Találsz munkát, otthon is évezettel készülsz a dolgos hétköznapokra. A pénz ugyan nem túl sok, de boldog vagy, kiegyensúlyozott.


Melyik fiú kell nekik? Az A vagy B verzió?


Én annak idején döntöttem, és sok évig tartó nyomás ellenére elkezdtem csinálni azt, ami valóban érdekel. Évekig éreztem a megkülönböztetést. Gyakorlatilag nincs papírom, senki vagyok. De az az ő bizonyítványuk, nem az enyém. Nem bántam meg. Nem is dolgozni járok be gyakorlatilag. Ez sokkal fontosabb, mint a pénz. Nem tagadom, az is hozzá tud járulni a boldogsághoz. De inkább legyek boldog szegény, mint egy üres, keserű, kiégett gazdag.

2022. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
93%
Alsó hangon 6 év továbbra is sok idő. Addig rengeteg dolog történhet, akár országosan, akár a kérdezővel(pl párkapcsolat). Egy próbát megér. Max átképzi magát, ha nem jön be.
2022. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
91%
Pont 2 olyan szakról beszélsz amit lehetetlen magán órában is eladni. Az első az lenne hogy minimum angol/ történelem vagy magyar, hogy legalább nyelvórát tudj árulni. A töri magyar seggelős ahhoz nem kell tanár, ebből nem tudsz megélni. Bármilyen más könnyebb munka jobban keres mint a tanár 200 ezer indul és egyetem sem kell
2022. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
94%

40-ből eszel egy hónapig? Mit eszel, üres kenyeret? Egy liter tej 350-500 ft, egy vaj 900 körül van. Ehető felvágott kilója most már 4500-tól indul. Ebéd a menzán 1600-2000 között, rendelve 1500.

A listádhoz írd hozzá a ruhát (pl. két évente egy új cipő, télikabát 5 évente, stb.), műszaki eszközöket (mobil két évente, tv, rádió, hűtő, stb. mondjuk 10 évente), a mosó- mosogató- és tisztítószereket, gyógyszer-vitamin költséget.

Ekkor még nem volt egy névnap, nyaralás, nem vitted moziba a szerelmedet.

A helyi bérlet sem 5e (legalábbis nálunk), hanem 10 felett van kicsivel.

2022. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
89%
Szép cél, de a hivatástudat nem fog jóllakatni, nem fogja felfűteni a lakást és nem fogsz tudni belőle gyógyszert venni se betegség esetén. A szüleid pedig nem akarják, hogy nyomorogj, illetve lehet azt se, hogy végső soron még felnőtt korodban is ők tartsanak el, mert nem fogsz tudni megélni. Havi 200 rohadt kevés a mai világban és nem lakhatsz mindig bérelt szobában se. Ezeknek a dolgoknak pedig rohamosan menni fog felfelé az ára én pedig nem hiszek abban, hogy a tanárok bére valaha is rendezve lesz, ebben a kormányban legalábbis biztosan, de lehet a többiek is csak hitegetnének. Továbbá figyeld az inflációt is, mégis milyen kaja jön ki havi 40 rugóból? Kenyér, vaj és parizer? Üres tészta, rizs? Szerintem a nyomorgás, a hónapról-hónapra való túlélés nem élet, lehetsz akármilyen jó tanár is. Gondolj a váratlan költségekre, ruha cipő, ér egy baleset? Szomorú nagyon a tanárok helyzete, de biztos van ennél jobb lehetőség is.
2022. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!