Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elsősorban tanárokhoz szól a...

Elsősorban tanárokhoz szól a kérdésem: Ti tanácsolnátok gyermekeiteknek, hogy tanárnak tanuljanak egyetemen, ha ő is ezt szeretné?

Figyelt kérdés
Vagy lenne valamilyen kifogásotok ellene, amiért nem szeretnétek, hogy a gyermeketek is tanár legyen majd egyszer.

2018. jan. 14. 21:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Ha lennne miért nem szeretnétek, hogy a gyermeketekből is tanár legyen?

Vagy ha nincs akkor miért fogadnátok el a döntését azon kívűl, hogy ezt szeretné. Milyen pozitív tényezők miatt bátorítanátok ezen az úton elindulni?


Egy tanár véleményère lennék kíváncsi, hogy milyen a tanári szakma. Hogy ajánlanátok -e szívből ezt.

2018. jan. 14. 21:12
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha ő is azt szeretné, akkor minek tanácsoljam? Legfeljebb nem beszélem le róla. Ha ezt szeretné csinálni, akkor támogatom a döntésében. Nyilván elmondom neki ennek a szakmának a szépségét és árnyoldalát is, de azt gondolom, 16-18 éves fejjel fel fogja érni ésszel, hogy ez mit is jelent a gyakorlatban. Lebeszélni semmiképp sem beszélném le róla. Az ő élete, az ő döntései.
2018. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a nélkülözés, amiben felnőtt elég kellene, hogy legyen, így győzködésre már nem kellene energiát pazarolni!


Nettó 124 022Ft-ot kapok + 8000Ft étkezési hozzájárulást, épeszű ember ennyiből nem vállal be egy gyereket sem!

2018. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 15. 17:45
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Nekem tanárok a szüleim, és lebeszéltek róla, hogy én is az legyek, pedig az volt a terv. Nyilván nem tiltották meg, de nem javasolták, én meg hallgattam rájuk, és teljesen igazuk volt. Egy évvel diplomázás után többet keresek most, mint anyukám 30 év tanítás után.
2018. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is tanárok a szüleim, annak idején lebeszéltek róla, mondták, hogy inkább tanuljak mérnöknek, mint hogy tanár legyek. Elvégeztem a BME-t, szenvedtem minden percében. Dolgoztam 6 évet a szakmában, de egy álló szenvedés volt. Gondoltam egyet, félállású munka mellett elkezdtem a tanárit. Amióta azt elvégeztem, tanárként dolgozok. Igaz, ami igaz, kevesebbet keresek most teljes állásban, mint az egyetem mellett félállásban mérnökként, ami tényleg a vicc kategória, de pont hidegen hagy, semmi pénzért nem hagynám ott a katedrát, és sajnálom, hogy anno hagytam magam lebeszélni.
2018. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanári munkát vállalhatsz a versenyszférában is, ahol meg is fizetik. Nem csak a nyelvtanároka gondolok, hanem azokra, akik különféle egyéb, pl. "soft skillekkel" kapcsolatos tanfolyamokat tartanak, multik megbízásából.
2018. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5/7 mit dolgozol jelenleg?

2018. jan. 16. 14:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy frissdiplomás programban veszek részt egy multinál.
2018. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
5-össel egyetértek.
2021. ápr. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!