Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám velük megbeszélni,...

Hogy tudnám velük megbeszélni, hogy lassan 20 évesen már néha én is szeretnék szórakozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 20 éves vagyok, de a szüleim egy moziba is igen nehezen engednek el.

Buliba vagy hasonló helyre pedig egyáltalán nem, a barátaimnak pedig azt hazudják, hogy ők elengednek és én nem akarok elmenni.

Jelen pillanatban ott tartunk, hogy 20 éves koromra a legnagyobb szórakozás a sulis farsang vagy bankett volt számomra, amire szintén alig engedtek el.

Az osztályom legjobb tanulója vagyok, így erre nem foghatják, nekem lett a legjobb érettségim is az osztályban.

A nevelőanyám a legnagyobb gond, képtelen elfogadni, hogy néha szeretnék elmenni valahová, ami körülbelül félévente egyszer fordul elő, mert már reflexből rettegek tőle engedélyt kérni, így már magamat is meggyőzőm, hogy jó nekem itthon.

A nevelőanyám a fiúktól is tilt, így sosem volt senkim, az első csókom sem történt már meg.

Igazán nevetségesnek érzem már magam, minden ismerősömnek van vagy volt már párja, illetve minden hétvégén buliznak, míg én örülök,ha elmehetek a plázába egy barátnőmmel.

A nevelőanyám rendkívül képmutató ember, van egy barátnője, aki annyi idős, mint én, elég szigorú az anyukája, de folyamatosan azt mondja neki a nevelőanyám, hogy ennyi idősen már azt csinál amit akar, de persze ez rám nem érvényes.

A legnagyobb problémám pedig az, hogy már félek az emberek közelébe menni, úgy érzem, hogy azért nem engednek el, mert valami selejt vagyok, aki nem való emberek közé, amibe van is valami, mert sokan már rajtam nevetnek.

A buliktól való tiltást mindig azzal indokoljak, hogy mennyi drogos van meg hogy terhes leszek, pedig tényleg annyira rosszul vagyok már magamtól, hogy alig tudok beszélni egy fiúval.

Tudom, hogy nevetségesnek tűnik, de kiskorom óta úgy vagyok nevelve, hogy már semmi önbizalmam, rettegek, néha a lakás ajtó előtt olyan rosszul leszek, mintha perceken belül meghalnék, nem merek mit mondani, mert a nevelőanyám mindig azt érezteti velem, hogy egy undorító liba vagyok és nem érdemlek szeretet.

Valami tanács esetleg?



2022. júl. 9. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Milyen tanács? Ilyen egy gonosz mostoha, te neki kiszolgáltatva élsz. Szerintem te is tudod, mi erre a megoldás. Apád vagy elválik tőle, vagy te elköltözöl. Másképp marad így minden.
2022. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Elmúltál 18 éves szóval azt csinálsz amit akarsz
2022. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy könnyű mondani, mert nem mi vagyunk a te helyzetedben, de bizony változás csakis akkor lesz, ha te változtatsz. Én nem kérnék engedélyt a helyedben, 20 éves felnőtt nő vagy. Szólnék, hogy elmegyek buliba, kb. ekkora jövök, és kész, mennék.

Ha nem változtatsz, csak egyre mélyebbre kerülsz mentálisan is. Valóban 20 évesen neked is a többiekkel kéne buliznod, ismerkedned, élményeket szerezned stb, nem pedig otthon rettegni a mostohától.

2022. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Kénytelen leszel az akarata ellen cselekedni.
2022. júl. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Nxs ***** válasza:
93%

Én lelépnék a helyedben de előtte keresnék munkát aztán egy olcsó albérlet / szóba .

Bár az is kőzre játszik hogy merre laksz .

2022. júl. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

El kell kezdeni tágítani a határokat!

Mit csinálsz érettségi után, mész egyetemre, helyben, vagy kollégista leszel? Először kicsiben kell kezdeni, nem kérsz engedélyt, csak megmondod, hogy a barátaiddal találkozol délután. Ha konfliktus van, akkor leülteted apádat, és elmondod, hogy felnőtt vagy, nem zárhatnak kalitkába, mondja meg, hogy szerinte hány évesnek kell lenni ahhoz, hogy önállóan dönthess. Nyilván nem fogsz drogozni, és ha szexelsz majd használtok óvszert, de addig valahogy el kell jutni, egyelőre még az emberi kapcsolatoktól is elzárnak, nemhogy attól, hogy csak lehetőséged legyen rossz döntést hozni.

2022. júl. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Ott kezdődik a gond, hogy engednek el... már rég elmúltál 18 oda mészh ahova akarsz.
2022. júl. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Egyetemre fogok menni, minden reményem szerint kollégiumba is.

Az a baj, hogy én nagyon gyáva ember vagyok ehhez, de megpróbálom majd, hogy csak úgy elmenjek.

2022. júl. 9. 18:59
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled semmi baj, sőt. A probléma hogy a mostohaanya szépen leépített.


Dobd be magad a mély vízbe, dolgozz, költözz el és legyél szabad. Hisz ezek a legszebb éveid és nem otthon mint egy börtönfegyenc kellene eltölteni.

2022. júl. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Amikor azt hazudják a barátaidnak, hogy ők elengednek, de te nem akarsz menni, sosem mondod a barátaidnak, hogy ez nem igaz?

Ők adnak pénz bulira?

Egyáltalán nevelőanyádnak mi köze van hozzá, hova mész? Édesanyád hol van a sztoriból? Nagyon nem kerek az egész!

2022. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!