Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet azt megbeszélni...

Hogyan lehet azt megbeszélni egy 6 éves kislánnyal, hogy az anyja azért nincs már mellette mert szakítottak az apjával és tiszta lappal akarja folytatni?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom hozzánk költözött a lányával, mert szakítottak az élettársával. A kislány az utóbbi héten kezdte el keresni az anyját, hogy hol van, mikor jön és hasonlók. Hogyan lehetne ezt megbeszélni vele? Azt kérdezte tőlem, hogy ezután én leszek-e az anyja.

Az apja sokat foglalkozik vele, de ő is tanácstalan, hogy mit mondjon neki.


2021. máj. 26. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Anyád itt hagyott minket, nem kellünk neki.


Csak őszintén.

2021. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem is akarja tartani a kapcsolatot a kislánnyal az anyja?

Mert ha igen, akkor valahogy úgy lehetne megmondani, hogy anya ezután nem lakik velük, de ugyanúgy az anyja marad, szereti, sokat fognak találkozni, programokat csinálni stb.

Ha nem akar kapcsolatot tartani az anya, akkor már problémásabb

2021. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elméletileg akarja tartani a kapcsolatot, csak az utóbbi 2 hónapban annyi dolga volt, hogy nem ért rá...

Gyakorlatilag nem úgy tűnik, hogy akarná tartani a kapcsolatot. El sem köszönt tőle mikor költöztek. :(

2021. máj. 26. 11:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ha akarná a gyereket, magával vitte volna. Attól, hogy valakinek gyereke van még sajnos nem válik szülővé. Sajnálom, ez nehéz helyzet mert olyan pici még, nem értené. Talán azt kellene mondani, hogy anya elment, elköltözött és persze hiányzik de minden rendben van mert apára (és rád vagy ha van nagyszülő) mindig számíthat.
2021. máj. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nem leszek az anyukád. Van anyukád, ő marad az mindig. Most sok a dolga, nem tud jönni, ha lesz ideje, majd meglátogat. Ennyi. Bár ezt inkább az apja dolga elmondani, nem a tiéd. Nekem már az is fura, hogy nálatok laknak 2 hónapja....
2021. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Most tényleg csak a legjobb barátod, vagy te vagy az új nő?

Csak mert akkor nem mindegy, hogyan válaszolsz neki. Ha a barátnő vagy, akkor próbáld az apját terelgetni, hogy úgy csinálja a dolgokat, hogy a gyereknek annyira ne hiányozzon az anyja. Viszont, ha te léptél az anyja helyébe, akkor itt "mi" áll fennt. Tehát ketten kell éreztetnetek vele, hogy ti is tudjátok úgy szeretni őt. Bár ha már 2 hónapja nem látta, akkor ez nem is kérdés. De egy a lényeg. Ne hazudjatok neki, hogy anya dolgozik, meg ilyenek. Annak hosszútávon semmi értelme nem lenne.

2021. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Kicsim anya es en mar nem szeretjuk egymast sok volt a vita veszekedes. Es nem szeretnenk h ebben kelljen elned ezert ugy dontottunk h jobb lesz kulon elni. De ez nem miattad van. Hanem csak egymassal van gondunk. Apa es anya is szeret teged. De anyanak ido kell amig talal olyan helyet (munkat etc..) ami mellet lesz ideje veled is foglalkozni. Jatszani. Kerlek legyel turelemmel hozza. Addig itt vagyok veled es barmi bajod gondod szomorusagod van hozzam tudsz fordulni hiszen az apukad vagyok.

Eszter(vagy mi a neve) is segit nekunk hogy picit jobb legyen az eletunk. Ha szeretnel jatszhatsz vele is.


Ezek utan felhivnam anyat h legalabb 5-6 percet beszeljen a lanyaval naponta. Mar ha van igenye ra. Esetleg h mikor lenne ideje elvinni jatszozni vagy fagyizni a lanyat.

2021. máj. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Az apukának kell megmondani neki őszintén, hogy anya elhagyott, mert nem kellünk neki.


A gyerek attól mert kicsi, nem hülye és feltűnik neki, hogy anyám el sem köszönt tőlem, meg azóta nem is keres.

2021. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

8 ezt írtam én is, 1.

meg is kaptam... nem értem, miért kellene szépíteni, hazudozni a gyereknek.

2021. máj. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem szabad ezt így megmondani, mert összetöri a gyerek lelkét. Ha ez a cél, akkor hajrá.
2021. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!