Anyám gyüjtögető?

Figyelt kérdés

Tele van a ház kacatokkal, 1000 éves kis porcelán figurákkal, hímzett terítőkkel (azok a nagyon régi divatja múlt) vastag falú bögrékkel meg izléstelen gyertya tartókkal.Nem dobja ki őket mert még a nagyanyjáié meg a dédanyjáéké volt,ők hímezték a terítőket.Nagyon a múltban él nem hajlandó elszakadni ezektől a tárgyaktól.De ne ékszereket vagy értékes dolgokat képzeljetek el csak olyasmit amit leírtam.Sima füzeteket nem dob ki,meg szakadt bibliát mert az neki fontos.Ráfüggött a családfa kutatásra és azóta még több lomot hord haza a rokonságtól,félek tesómat is bele rántja mert kb.már ő is itt tart.

Mit tehetek? Hogy vegyem rá őket arra,hogy megszabaduljanak a sok lomtól?



2022. júl. 12. 18:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Ez szerintem még határeset, mert ezek a szerettei tárgyai. Persze, kérdés, hogy hogyan tudja elhelyezni őket. Mert ha zsúfoltság van, és neked nem tetszik, az még attól lehet normális. Ha pl. nem lehet belépni a szobába, nem lehet végigmenni a folyosón, meg zacskókba van gyűrögetve minden, mert nincs hely normálisan tárolni, az meg egyértelműen kóros. Azon kívül a gyűjtögető tényleg "szemetet" gyűjt, pl nem dobja ki a már nem működő dolgokat sem annak ellenére, hogy mondjuk nem tudja megjavítani / megjavíttatni, meg olyasmit gyűjt nagy mennyiségben, mint használt nylon zacskó stb.
2022. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez még nem a gyűjtögető szint. Ők a 20 évvel ezelőtti reklámújságot vagy megpenészedett ételt sem hajlandók kidobni, mert az "jó lesz még valamire" és őszintén hiszik is hogy szükségük van rá. A régi családi emlékek ugyan kacatok, de nem egy kategória.
2022. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ja, nem a házban vannak ezek a dolgok,hanem ilyen nyári konyha vendégház szerűségben,meg a padláson.De akármelyik rokonnál tesz látogatást mundig hoz valamit....
2022. júl. 12. 18:23
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

Ez alapján nem, egyszerűen értékeli az örökölt tárgyakat, közös emlékeket.

Egy klasszikus pszichopátiás eset bármit is gyűjt, akár a wc-papír gurigákat, csomagolóanyagokat stb. is.

2022. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Ezt nem mondanám vészesnek. Az én nagyanyám kupakokat, meghajlott Fiat slusszkulcsot, rozsdás szögeket tett félre.
2022. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Az lemaradt,hogy nem élünk együtt,de ha megyek hozzá folyton régi fotókkal meg felvételekkel jön nekem,meg a sztorikkal amiket éppen megtud a kutatás során...

Eleinte nem zavart,de mára már csak ez teszi ki a "beszélgetéseinket",mondjuk csak ő beszél vagy mesél.... hozza oda a régi ilyen keresztelő plédeket vagy mit,meg folyton a múltal jön.Nem idős 48 éves,de már elkezdett úgy viselkedni mint egy 90 éves

2022. júl. 12. 18:27
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
Valamiért ez az emlékezés ad neki programot, biztonságot, kötődést egyszerre. Van egy normális összetevője, de sajnos lelki és mentális betegségre is utalhat mindez.
2022. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%

Tehát aktívan használja ezeket a tárgyakat, foglalkoztatja. Így szerintem sem annyira mondható egyértelműen gyűjtögetőnek. Azok többnyire gyűjtenek mindent össze-vissza, semmi rendszer, és csak élnek a szemétdomb tetején, hozzá se nyúlnak gyakran.

Egyébként te is megteheted, hogy elhívd valahova, és akkor kiszakad a környezetéből, és nem a múltról mesél esetleg, hanem új élményekkel gazdagodik a jelenből.

2022. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%
Én már le sem merem írni ki ez,mert persze azt törölteti.Demegpróbálok nektek picit segíteni,és elrejtettem a megoldást ebben a két mondatban.:)
2022. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Szóval anyádnak, akinek felnőtt gyereke van, ezért már abban a korban van, hogy kezdene unalmassá válni az élete, van egy hobbija, ami kitölti az életét, te meg akkora paraszt vagy, hogy emiatt betegnek titulálod?

Szerintem te nem szereted az anyádat.

Egyébként is, minek mindent kidobni? Az én családomban is van egy-két személy, akik egyfolytában igyekeznek mindenféle (anyagi, szellemi, eszmei) értéket elpusztítani, és ugyan ilyen fölényeskedő hozzáállással próbálják a hülyeségüket ráerőszakolni másokra.

Kívánom, hogy ne tudd meg milyen az, mikor a nagymamád aki amúgy feltétlenül szeret téged, a te számodra legfontosabb tárgyaid miatt kinevet, kacatnak titulálja őket, esetleg ha nem figyelsz oda rájuk eléggé sunyiban még ki is dobja. Utána meg úgy tesz, mintha szívességet tett volna neked.

Undorító ez a hozzáállás. Remélem legalább te képes vagy belátni, hogy nem szép dolog ez a részedről. Sokan soha nem tudnák ezt megérteni.

2022. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!