Anyám gyüjtögető?

Figyelt kérdés

Tele van a ház kacatokkal, 1000 éves kis porcelán figurákkal, hímzett terítőkkel (azok a nagyon régi divatja múlt) vastag falú bögrékkel meg izléstelen gyertya tartókkal.Nem dobja ki őket mert még a nagyanyjáié meg a dédanyjáéké volt,ők hímezték a terítőket.Nagyon a múltban él nem hajlandó elszakadni ezektől a tárgyaktól.De ne ékszereket vagy értékes dolgokat képzeljetek el csak olyasmit amit leírtam.Sima füzeteket nem dob ki,meg szakadt bibliát mert az neki fontos.Ráfüggött a családfa kutatásra és azóta még több lomot hord haza a rokonságtól,félek tesómat is bele rántja mert kb.már ő is itt tart.

Mit tehetek? Hogy vegyem rá őket arra,hogy megszabaduljanak a sok lomtól?



2022. júl. 12. 18:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
13%
Mondd neki, hogy oda fog fészkelni az egér, patkány, hátha ez jobb belátásra bírja.
2022. júl. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak neked lom,neki úgylátszik emlékek,és az emlékek fontosak.Ha majd te is idősebb leszel,akkor fogod majd megtapasztalni.
2022. júl. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Szereti gyűjteni az emlékeket, az még nem gáz. Sőt.
2022. júl. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
78%
Ha tudnád, hogy mennyiért lehet eladni egy dédnagymama által horgolt vagy hímzett csipketerítőt, összeszámolnád, hogy hány ilyen antik régiség van a padláson, akkor nem itt sopánkodnál, hanem elkezdenéd nézegetni, hogy hol vegyél magadnak egy lakóházat, és hol legyen a nyaraló, a Balatonon vagy az olasz tengerparton, vagy mindkét helyen.
2022. júl. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
86%
Amíg elkülönítve van valajol, pl.: padlás, nyári konyha, külön erre kialakított szoba, addig szerintem rendben van. Az meg, hogy érdeklődik a családja múltjáról, szerintem nem rossz dolog. Az lenne gáz ha unalmában elkezdene piálni meg hőbörögni, mint az én apám. Nyilván kacatok számodra, mert téged az ilyesmi nem érdekel, majd anyád halála után kilikvidálhatod, addig meg hagyjad, csinálja. 31/f
2022. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt inkább az egészség kategóriába kellett volna feltenni, mert a kérdés független a rokoni kapcsolatodtól, az a lényeg, hogy kóros-e, vagy sem.

Amúgy olvass utána, és gondold át te magad!


[link]


Barátod a google, bővebb információkért keress rá a következő kifejezésekre!

Patológikus halmozás

Messie-szindróma

2022. júl. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!